Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Chiny. Obywatele masowo przechodzą testy na koronawirusa

10

W Tiencin na wschód od Pekinu rozpoczęto poddawanie mieszkańców obowiązkowym badaniom na obecność koronawirusa. Zgodnie z planem testy przejdą trzy miliony mieszkańców miasta. To reakcja na wystąpienie na jego terenie nowych przypadków COVID-19.

Chiny. Obywatele masowo przechodzą testy na koronawirusa
Przeprowadzanie testów na obecność koronawirusa (Getty Images, Kevin Frayer , Stringer)

Jak podaje Al Arabiya, w Tiencin testy przejdzie 3 miliony mieszkańców. Wcześniej rozpoczęto je w Szanghaju, gdzie do tej pory przebadano już 4015 osób.

Koronawirus w Chinach. Trwają masowe testy na COVID-19

Narodowa Komisja Zdrowia w Chinach potwierdziła, że na terenie obu miast odnotowano łącznie siedem przypadków koronawirusa. Pięć miało miejsce w Tiencinie, a dwa – w Szanghaju.

Po wykryciu przypadków w Tiencinie zarządzono odizolowanie wspólnoty mieszkaniowej, w której mieszkali zarażeni. Odgrodzono również lokalny szpital i przedszkole. Ostatecznie w sobotę 21 listopada rozpoczęto testowanie całej społeczności dzielnicy Binhai, czyli około 3 milionów osób.

Zobacz także: Zobacz też: Kłamstwa o koronawirusie. Pięć najpopularniejszych teorii spiskowych

W Szanghaju obecność koronawirusa potwierdzono u małżeństwa z dzielnicy Nowy Pudong. Para udała się do miejscowego szpitala, gdzie testy potwierdziły, że zachorowali na COVID-19. Od tamtego czasu zaczęto badać pozostałych członków lokalnej społeczności.

Obecnie w Chinach na COVID-19 choruje łącznie 86 414 osób. Do statystyk nie są wliczane osoby, które przechodzą zarażenie bezobjawowo.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić