Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|
aktualizacja

Tego kłamstwa mu nie wybaczą. Pracownik pizzerii wywołał blokadę całego stanu

6
Podziel się:

Australia walkę z koronawirusem wygrała już dawno. Niestety na południu COVID-19 wrócił. Zamknięto jeden ze stanów, a wszystko to przez kłamstwo pracownika pizzerii.

Tego kłamstwa mu nie wybaczą. Pracownik pizzerii wywołał blokadę całego stanu
Tego kłamstwa mu nie wybaczą. Pracownik pizzerii spowodował epidemię. (Pixabay)

Australia z koronawirusem wygrała już dawno. Druga fala w tym kraju nie była aż tak dotkliwa jak w Europie. Wszystko to dzięki rygorystycznemu lockdownowi, szeroko zakrojonym testom i dokładnemu śledzeniu kontaktów osób zakażonych. Na południu o COVID-19 zapomniano już w kwietniu.

Niestety w środę podjęto decyzję o zamknięciu jednego ze stanów. Epidemia wróciła, a winny jest jej pracownik pizzerii. Gdy wykryto u niego zakażenie, okłamał policję, że w lokalu tylko kupował pizzę. Okazało się, że cały czas tam pracował.

Powiedzieć, że się wkurzam, to mało powiedziane. Jesteśmy absolutnie wściekli działaniami tej osoby i będziemy bardzo uważnie przyglądać się, jakie będą to konsekwencje - powiedział mediom premier stanu Steven Marshall w piątek.

Ta dezinformacja wzbudziła niepokój w lekarzach. Doszli do wniosku, że skoro mężczyzna zaraził się podczas krótkiego pobytu w lokalu, szczep wirusa musi być agresywny i bardzo zaraźliwy. Pojawiła się obawa przed kolejną niebezpieczną mutacją.

Gdyby ta osoba była szczera wobec zespołów zajmujących się śledzeniem kontaktów, nie doszlibyśmy do sześciodniowej blokady - mówi premier Marshall.

W środę w stanie Południowej Australii zanotowano 36 nowych przypadków koronawirusa. To pierwsze zakażenia w tym miejscu od kwietnia. Sąsiedni stan Wiktoria zwalczył już drugą falę i od 21 dni cieszy się brakiem zakażeń COVID-19.

Zobacz także: Zobacz też: Co otworzyć po 29 listopada? Prof. Horban: szkoły tak, ale galerie nie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Tom
2 lata temu
W Australii już internuja ludzi leżeli nie współpracują. Kolejnym krokiem będzie utylizacja.
Aussie
2 lata temu
On naprawde to rozwoził pizze a zaraził sie w hotelu gdzie pracuje jako Security a tam kwarantanne przechodzà ludzie którzy przylecieli Do Australii.Skłamał bo w pizzerii pracował na czarno.Lock down juz znieśli w nocy z soboty na niedziele.
lutek
2 lata temu
Australię na to stać , my co najwyżej jesteśmy wg PIS zieloną wyspą chociaż mi na myśl przychodzi inny kolor zbliżony do czarnego.
gfdt
2 lata temu
W przeciwieństwie do Australii u nas lockdown oznacza śmierć głodową milionów. Więc nawet tego nie porównujmy.
Maria
2 lata temu
My 25 tysięcy zakażeń dziennie i otwieramy gospodarkę a oni kilkadziesiąt w ciągu kilku dni i zamykają... a to dlatego że nasz lud jest gotów poświęcić tysiące swoich obywateli by mógł sobie na zakupy pójść do galerii .
Ggy
2 lata temu
Cyrk
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić