Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
Jan Manicki
|

Koronawirus w Europie. WHO krytykuje restrykcje

30
Podziel się:

Cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa. Wiele krajów, chcąc ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby, zamyka swoje gospodarki i nakazuje ludziom zostać w domach. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) skrytykowała tę strategię walki z wirusem.

Koronawirus w Europie. WHO krytykuje restrykcje
Hans Kluge nazwał zamykanie ludzi w domach "ostatecznością" (Getty Images)

Kraje europejskie wprowadzają coraz bardziej restrykcyjne obostrzenia sanitarne. Ograniczenia mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dyrektor regionalny WHO na Europę Hans Kluge ocenił, że nie jest to właściwy sposób walki z pandemią, a tzw. lockdown powinien być "ostatecznością".

WHO przypomina: Noszenie masek i zachowywanie dystansu społecznego

Hans Kluge stwierdził, że powszechne noszenie masek w przestrzeni publicznej oraz unikanie zgromadzeń publicznych i zachowywanie dystansu społecznego może uratować przed koronawirusem tysiące osób. Przytoczone przez niego modele, mówią o nawet 281 tysiącach ludzi, którzy mogą w ten sposób uniknąć infekcji COVID-19. Kluge chwalił także działa rządów krajów europejskich, zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii.

Pandemia sama nie zmieni swojego kursu, ale my go zmienimy – powiedział dyrektor regionalny WHO.

„Lockdown powinien być ostatecznością”. WHO krytykuje działania niektórych krajów

Dyrektor regionalny WHO na Europę zauważył także, że "dzisiejsza pandemia to nie to samo, co wczorajsza pandemia". Kluge podkreślił, że na świecie panuje obecnie inna sytuacja, niż w marcu. Szef WHO uważa, że rządy powinny unikać wprowadzania zbyt surowych obostrzeń sanitarnych.

Ogólnokrajowe blokady muszą uwzględniać "szkody uboczne" związane z pandemią, takie jak zdrowie psychiczne czy przemoc w rodzinie – powiedział.

Według dyrektora WHO, tzw. lockdown powinien być "ostatecznością", a nie środkiem walki z pandemią. Zdaniem Klugego, zamykanie gospodarki i nakazywanie ludziom pozostać w domach nie będzie już tak skuteczne. Ponadto, ma mieć niekorzystny wpływ na wielu obywateli.

Koronawirus w Europie

Zgodnie z danymi WHO, w Europie potwierdzono ponad 7,2 miliona przypadków koronawirusa. Najwięcej odnotowanych infekcji jest w Rosji (ponad 1,3 mln), w Hiszpanii (ok. 940 tys.) oraz we Francji (blisko 780 tys.). W ostatnim czasie lawinowo rośnie liczna nowych zakażeń.

Obejrzyj także: Pandemia koronawirusa wciąż groźna. WHO zwołuje specjalne posiedzenie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
gość
8 miesięcy temu
Tak, tak, pandemia się kończy bo spada sprzedaż szczepionek, więc ich producenci razem z dyspozycyjnym WHO muszą wymyślić nową!
Luis
2 lata temu
Co teraz podamy na wzmocnienie organizmu dzieciom i narodowi..MASECZKI pozamykane oddziały w szpitalach i przychodniach lekarze tchórze. Za to prywatnie A owszem czekają na pacjenta z jego kasą. Faszyści w rządzie faszyści w mundurach policji Faszyści w białych kitlach
Wirusek
2 lata temu
Myśleliście, ze jak sie zamkniemy to oszukamy przeznaczenie? Depopulacja to jedno z praw Matki Natury. A ona nigdy sie nie myli...
dery
2 lata temu
grypa i powiklania po niej sa wielokrotnie gorsze dla naszego organizmu niż Ciebie ale teraz wszyscy mają biegunkę z tym zadanym cov
Jaki
2 lata temu
Wydaje się, że WHO to piszę scenariusze pod polski rząd, bo co nasi robią to WHO zaraz na plotkarskich portalach zaleca....W dzisiejszych czasach już prawda umarła....
Mama Ani
2 lata temu
5, 6, 7 i 8 klasy szkół podstawowych już od 2 tygodni powinne być na nauczaniu on-line. Dziecko jak jest przez nauczycieli i rodziców zachęcone to się sumiennie uczy!!! U nas nie było problemu z taką nauką!!! A nawet córka bardziej się przykładała do lekcji bo miała więcej czasu!!!
Aleksandra
2 lata temu
A u nas w Polsce luz blues!!! Zgromadzenia po 800 dzieci + 60 nauczycieli + kucharki, sprzątaczki, woźne, pielęgniarka itp. A to jeszcze nie jest duża szkoła!!! Są i po 1000 dzieci!!! TYLKO TAK DALEJ I MAMY WŁOCHY JAK NIC!!!!
xxx
2 lata temu
Kolejny Lockdown to samobójstwo dla kraju .
pawel
2 lata temu
gdzie było WHO pod koniec ubiegłego roku ?
FuckWHO
2 lata temu
Totalnie skompromitowana organizacja której absolutnie nie biorę już na poważnie. Pierwszy popis dali na początku roku a teraz biorą jeszcze większy rozpęd, jeszcze większy rozmach i brną sami nie wiedzą gdzie.
Oli
2 lata temu
To WHO przez kilka miesięcy wiedziało o tej zarazie i nie zrobiła nic
pawel
2 lata temu
gdzie było WHO pod koniec ubiegłego roku ?
Roman
2 lata temu
Teraz uważają bezobjawowych za chorych albo nosicieli,ale jak przed pandemia poszedłby człowiek do lekarza i nie miał żadnych objawów to lekarz by go pogonił twierdząc że jest zdrowy i klamie
Grzegorz
2 lata temu
Ci co to rozpętali w Polsce i na świecie powinni być rozstrzelani publicznie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić