o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Koronawirus w Europie. WHO krytykuje restrykcje

29
Podziel się

Cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa. Wiele krajów, chcąc ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby, zamyka swoje gospodarki i nakazuje ludziom zostać w domach. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) skrytykowała tę strategię walki z wirusem.

Koronawirus w Europie. WHO krytykuje restrykcje
Hans Kluge nazwał zamykanie ludzi w domach "ostatecznością" (Getty Images)
bDnufKGJ

Kraje europejskie wprowadzają coraz bardziej restrykcyjne obostrzenia sanitarne. Ograniczenia mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dyrektor regionalny WHO na Europę Hans Kluge ocenił, że nie jest to właściwy sposób walki z pandemią, a tzw. lockdown powinien być "ostatecznością".

WHO przypomina: Noszenie masek i zachowywanie dystansu społecznego

Hans Kluge stwierdził, że powszechne noszenie masek w przestrzeni publicznej oraz unikanie zgromadzeń publicznych i zachowywanie dystansu społecznego może uratować przed koronawirusem tysiące osób. Przytoczone przez niego modele, mówią o nawet 281 tysiącach ludzi, którzy mogą w ten sposób uniknąć infekcji COVID-19. Kluge chwalił także działa rządów krajów europejskich, zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii.

bDnufKGL
Pandemia sama nie zmieni swojego kursu, ale my go zmienimy – powiedział dyrektor regionalny WHO.

„Lockdown powinien być ostatecznością”. WHO krytykuje działania niektórych krajów

Dyrektor regionalny WHO na Europę zauważył także, że "dzisiejsza pandemia to nie to samo, co wczorajsza pandemia". Kluge podkreślił, że na świecie panuje obecnie inna sytuacja, niż w marcu. Szef WHO uważa, że rządy powinny unikać wprowadzania zbyt surowych obostrzeń sanitarnych.

Ogólnokrajowe blokady muszą uwzględniać "szkody uboczne" związane z pandemią, takie jak zdrowie psychiczne czy przemoc w rodzinie – powiedział.
bDnufKGR

Według dyrektora WHO, tzw. lockdown powinien być "ostatecznością", a nie środkiem walki z pandemią. Zdaniem Klugego, zamykanie gospodarki i nakazywanie ludziom pozostać w domach nie będzie już tak skuteczne. Ponadto, ma mieć niekorzystny wpływ na wielu obywateli.

Koronawirus w Europie

Zgodnie z danymi WHO, w Europie potwierdzono ponad 7,2 miliona przypadków koronawirusa. Najwięcej odnotowanych infekcji jest w Rosji (ponad 1,3 mln), w Hiszpanii (ok. 940 tys.) oraz we Francji (blisko 780 tys.). W ostatnim czasie lawinowo rośnie liczna nowych zakażeń.

Obejrzyj także: Pandemia koronawirusa wciąż groźna. WHO zwołuje specjalne posiedzenie

bDnufKGS
bDnufKHm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
nicnie wiem
miesiąc temu
Słucham wypowiedzi eksperta wczoraj-wirus cov najlepiej czuje sie,rozwija i utrzymuje w wilgotnym środowisku w temp poniżej 8 stopni-lekarz generał z teamu,który odwiedził niegdys Włochy,inna tv dzis i Grzesiowski-najlepiej czuje sie w suchym ciepłym powietrzu,szybko sie rozprzestrzenia itd.Czy ja żyje w jakims rozdwojonym świecie,matriksie?To jakas celowa dezinformacja?
Hkk
miesiąc temu
300 tys. moze uniknac zakazenia a reszta umrze z powodu restrykcji. Czyli jednak depopulacja.
Artur
miesiąc temu
A Szwecja się teraz z wszystkich śmieje
bDnufKHn
gość
miesiąc temu
Istnieje kłamstwo, obrzydliwe kłamstwo i opinie WHO!
Grzegorz
miesiąc temu
Ci co to rozpętali w Polsce i na świecie powinni być rozstrzelani publicznie
Najnowsze komentarze (29)
Luis
miesiąc temu
Co teraz podamy na wzmocnienie organizmu dzieciom i narodowi..MASECZKI pozamykane oddziały w szpitalach i przychodniach lekarze tchórze. Za to prywatnie A owszem czekają na pacjenta z jego kasą. Faszyści w rządzie faszyści w mundurach policji Faszyści w białych kitlach
Wirusek
miesiąc temu
Myśleliście, ze jak sie zamkniemy to oszukamy przeznaczenie? Depopulacja to jedno z praw Matki Natury. A ona nigdy sie nie myli...
dery
miesiąc temu
grypa i powiklania po niej sa wielokrotnie gorsze dla naszego organizmu niż Ciebie ale teraz wszyscy mają biegunkę z tym zadanym cov
Jaki
miesiąc temu
Wydaje się, że WHO to piszę scenariusze pod polski rząd, bo co nasi robią to WHO zaraz na plotkarskich portalach zaleca....W dzisiejszych czasach już prawda umarła....
Mama Ani
miesiąc temu
5, 6, 7 i 8 klasy szkół podstawowych już od 2 tygodni powinne być na nauczaniu on-line. Dziecko jak jest przez nauczycieli i rodziców zachęcone to się sumiennie uczy!!! U nas nie było problemu z taką nauką!!! A nawet córka bardziej się przykładała do lekcji bo miała więcej czasu!!!
Aleksandra
miesiąc temu
A u nas w Polsce luz blues!!! Zgromadzenia po 800 dzieci + 60 nauczycieli + kucharki, sprzątaczki, woźne, pielęgniarka itp. A to jeszcze nie jest duża szkoła!!! Są i po 1000 dzieci!!! TYLKO TAK DALEJ I MAMY WŁOCHY JAK NIC!!!!
xxx
miesiąc temu
Kolejny Lockdown to samobójstwo dla kraju .
pawel
miesiąc temu
gdzie było WHO pod koniec ubiegłego roku ?
bDnufKHf
FuckWHO
miesiąc temu
Totalnie skompromitowana organizacja której absolutnie nie biorę już na poważnie. Pierwszy popis dali na początku roku a teraz biorą jeszcze większy rozpęd, jeszcze większy rozmach i brną sami nie wiedzą gdzie.
Oli
miesiąc temu
To WHO przez kilka miesięcy wiedziało o tej zarazie i nie zrobiła nic
pawel
miesiąc temu
gdzie było WHO pod koniec ubiegłego roku ?
Roman
miesiąc temu
Teraz uważają bezobjawowych za chorych albo nosicieli,ale jak przed pandemia poszedłby człowiek do lekarza i nie miał żadnych objawów to lekarz by go pogonił twierdząc że jest zdrowy i klamie
Grzegorz
miesiąc temu
Ci co to rozpętali w Polsce i na świecie powinni być rozstrzelani publicznie
Jak oni
miesiąc temu
to wyliczyli, że akurat 281 tys ludzi a nie 282 albo 280 tys ludzi? To takie glupie,ze aż niemożliwe.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić