Koronawirus w Polsce. Koniec z maseczkami w połowie maja? Oto warunek

15

Środa przyniosła ważne wieści w kontekście znoszenia obostrzeń wprowadzonych w obliczu pandemii koronawirusa. Wiadomo już, kiedy może dojść do rezygnacji z obowiązku zakrywania twarzy.

Koronawirus w Polsce. Koniec z maseczkami w połowie maja? Oto warunek
Koronawirus w Polsce. Kiedy będzie można zdjąć maseczki? (Getty Images)

Wiele osób twierdzi, że najwyższy czas zrezygnować z zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu. Ten obowiązek towarzyszy nam od 10 października 2020 roku.

O zniesieniu nakazu zakrywania twarzy mówili w środę premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. Kiedy możemy się tego spodziewać?

Od 15 maja znosimy obowiązek maseczek na świeżym powietrzu, o ile jest oczywiście zapewniony zostanie 1,5-metrowy dystans - podkreślał szef resortu zdrowia.

Rezygnacja z maseczek. Co może przeszkodzić?

Nie należy jednak brać tego terminu za pewnik. Dlaczego? Spełniony musi zostać bowiem jeden warunek.

Jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 - możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu - podkreślono na rządowej stronie internetowej.

Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych. Na razie nie ma żadnych sygnałów, że coś miałoby się w tym zakresie zmienić.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić