Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
Jan Manicki
|

Niezwykły widok w Delcie Nilu. Wieść o odkryciu obiegła świat

44
Podziel się:

Archeolodzy z Egiptu odkryli w Delcie Nilu 110 starożytnych grobowców. O sprawie poinformowało Ministerstwo Turystyki i Starożytności. Część z grobów zawiera ludzkie szczątki.

Niezwykły widok w Delcie Nilu. Wieść o odkryciu obiegła świat
Egipscy archeolodzy odkryli ponad 100 starożytnych grobowców (Facebook, Ministerstwo Turystyki i Starożytności)

Starożytne grobowce znaleziono w prowincji Dakahlia, około 150 kilometrów na północny wschód od Kairu. Archeolodzy odnaleźli w nich szczątki dorosłych oraz dzieci. W środku znajdowały się także: sprzęt pogrzebowy oraz przedmioty ceramiczne.

Egipt. Archeolodzy odkryli ponad 100 starożytnych grobowców

Badacze odnaleźli 68 owalnych grobowców z okresu predynastycznego, obejmującego lata 6000-3150 p.n.e. 37 spośród grobowców ma kształt prostokąta i pochodzi z czasów w historii Egiptu nazywanych Drugim Okresem Przejściowym (1782-1570 p.n.e.). Pozostałe 5 grobowców datowanych jest na około 3200-3000 r. p.n.e. czyli okres Nagada III.

Sensacja archeologiczna w Egipcie. To kolejne odkrycie w ostatnim czasie

To nie pierwsze duże odkrycie archeologiczne w Egipcie w ostatnim czasie. Na początku miesiąca archeolodzy poinformowali o odnalezieniu zaginionego złotego miasta liczącego 3500 lat. Odkopano je w Luksorze.

Jak zauważa agencja AP, Egipt liczy na ożywienie sektora turystycznego. Gospodarka kraju mocno ucierpiała ostatnio z powodu rewolucji w 2011 roku. W ostatnim czasie spadek liczby turystów przypisuje się pandemii koronawirusa.

Obejrzyj także: Egipskie zaginione miasto. Sensacja odkryta na pustyni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(44)
absolwentSP13
8 miesięcy temu
Zatem w liczbie 68 grobowców z okresu przedynastycznego 37 jest z Okresu Przejściowego? Gdzie sens, gdzie logika? Zapewne to przez te szczepionki. Poza tym redachtor ma ewidentne trudności z liczeniem: 37 i "pozostałe" 5 jest to przecież daleko mniej niż 68!
Sensat
2 lata temu
Niemożliwe!!! Odkryli starożytne groby w Egipcie? Pojęcie przechodzi!
Xayoo + szczu...
2 lata temu
Aa no tak najlepiej wykopać innego człowieka tylko po to żeby zarobić
Wojtek
2 lata temu
Niech dadzą spokój nieboszczykom bo w przeciwnym razie zemścić się to na Egipcie i będzie potężne trzęsienie ziemi
Zkibu Cu
2 lata temu
W porównaniu z prehistorycznymi cywilizacjami to my jesteśmy dzbany. 8 tys lat temu, a tak bardzo szanowali swoich zmarłych, gdzie dzisiaj bez szacunku ktoś ich wyrzuca z ziemi. Opamietajcie się trochę chciwcy. Pieniądz to nie wszystko. Tak przy okazji zapytam; czy znaleziono tam chociaż jednego brodatego w pozycji siedzącej? Nie. To oni grzebią w tych grobowcach i wyszukują darmowego złota i innych klejnotów.
Prawda Adam
2 lata temu
Taaaa, co za głupoty. Nic dziwnego że podczas lockdownu wszyscy szukają tera zarobku. Kłamią jak z nut i jeszcze ekspoze się zwróci.
Johan
2 lata temu
Wykopują zwłoki na cmentarzu. A gdzie szacunek dla zmarłych? Ciekawe - jak ktoś by poszedł na cmentarz wykopać) zwłoki i je okradł to jest chiną cmentarną a jak grób a parę tysięcy lat to chiną staje się naukowcem.
Taki trick
2 lata temu
Nil jest rozgrywany politycznie. Stąd pewnie i "odkrycia". To tak, jak u nas sadzenie lasu na prywatnych terenach, na których nic później właściciel zrobić nie może, bo las staje się własnością państwa lub wyremontowanie(odrestaurowanie) domu/rudery pod okiem konserwatora ochrony zabytków.
gnago
2 lata temu
Niesamowite ,naprawdę grobowiec ze szczątkami ludzkimi?
copy con
2 lata temu
W starożytności przez długi cza delta Nilu była nieużytkiem i została zagospodarowana rolniczo bardzo późno. Biblijna Księga Rodzaju (czyli wykradziona przez Żydów tajemna wiedza kapłanów egipskich )na wet pisze, że "nie było jeszcze człowieka , który by kopał rów", więc ten obszar "pozostawał chaosem i bezładem". To są zapewne groby tych pierwszych kopaczy.
krowa robi mu...
2 lata temu
Szkoda, że katolikonie spalili bibliotekę Aleksandryjską. To było po to, żeby nie można było się nic dowiedzieć o Starożytności, ani o tym, że jesteśmy co najmniej którąś tam z kolei cywilizacją. I że jesteśmy pozostałościami po nieudanym eksperymencie. Któż by wówczas wierzył w jakieś żałosne kato- bożki, zabobony i idiotyzmy.
Wilk
2 lata temu
Sensacja bo co? Naukowcy twierdzili, że w tamtych czasach ludzie nie umierali??? A po drugie: wygrzebać, pokazywać, zarabiać!!!! Pięknie!!!!
Pan K
2 lata temu
Jedna osoba tego nie zbudowała, oni mieli na stanie dużą liczbę niewolników, pracujących nieprzerwanie. Od tego zależało ich życie, więc motywacja była.
Till
2 lata temu
przypisuje się pandemii koronawirusa 😂 Przypisuje😂
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić