Robert Czykiel| 

Koronawirus w Polsce. Kościół w Warszawie zamknięty. To może być dopiero początek

13

W domu zakonnym przez kilka godzin przebywała osoba z koronawirusem. To doprowadziło do zamknięcia kościoła na warszawskich Stegnach i wysłaniu wszystkich osób na kwarantannę.

Koronawirus w Polsce. Kościół w Warszawie zamknięty. To może być dopiero początek
Koronawirus w kościele na warszawskich Stegnach (Wikimedia Commons)

Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia na warszawski Stegnach został zamknięty do odwołania. Wszystko przez koronawirusa, o czym informują księża z zakonu Marianów na Facebooku.

Koronawirus w Polsce. Kościół w Warszawie zamknięty

Problem wziął się stąd, że we wtorek 11 sierpnia w domu zakonnym pojawiła się osoba zakażona. Odwiedzający przebywał tam aż przez dziewięć godzin, a więc pojawiło się ryzyko, że zdążył zakazić inne osoby.

Duchowni dowiedzieli się o tym kilka dni później. W niedzielę 16 sierpnia w godzinach południowych od razu poinformowali o tym fakcie sanepid.

Zobacz także: Maseczki i rękawiczki w morzu. Coraz większy problem dla środowiska
"Zgodnie z decyzją Inspekcji Sanitarnej, wszystkie osoby przebywające w naszym domu zakonnym, które miały kontakt z osobą zakażoną, zostały objęte kwarantanną, a to oznacza, że nasz dom zakonny i kościół przy ul. św. Bonifacego 9 pozostaje zamknięty do czasu decyzji stosownych władz" - informują zakonnicy.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Duchowni proszą o modlitwę, aby żaden z nich nie miał koronawirusa. Sprawa może się bowiem skomplikować, gdy któryś z zakonników się zakaził. W kościele normalnie odbywały się msze, a więc byłoby ryzyko, że koronawirus rozprzestrzenił się wśród wiernych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić