o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

Koronawirus w Polsce. Luzowanie obostrzeń. Decyzja ws. majówki

1
Podziel się

W środę Polacy znów będą nasłuchiwać informacji płynących z rządu. Tego dnia zapadnie decyzja, jakie ograniczenia będą obowiązywać po 25 kwietnia. Czego należy się spodziewać?

Koronawirus w Polsce. Luzowanie obostrzeń. Decyzja ws. majówki
Możliwy jest powrót do szkół uczniów klas I-III (Pixabay)
bDYgKQVx

Rzecznik rządu Piotr Mueller poinformował, że w środę poznamy decyzję ws. obostrzeń po 25 kwietnia. Konferencja prasowa zostanie poprzedzona posiedzeniem Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Na razie godzina ogłoszenia nowych zasad nie jest znana. Pojawiają się jednak spekulacje na temat tego, co może postanowić rząd.

bDYgKQVz

Koronawirus w Polsce. Jakie ograniczenia po 25 kwietnia?

Money.pl ustalił, że 26 kwietnia mógłby nastąpić powrót do szkół uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Niewykluczone, że później w ławkach szkolnych zasiądą starsi uczniowie.

Czy starsi uczniowie wrócą do szkół przed końcem roku? Wydaje się, że jest szansa i będziemy robili wszystko. Z Przemysławem Czarnkiem mamy plan, żeby cała edukacja została przywrócona przed wakacjami - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w Radiu ZET.
bDYgKQVF

Do szkół mieliby wrócić uczniowie z całej Polski. Ponadto - według doniesień medialnych - rozważana jest regionalizacja obostrzeń. Tam, gdzie zakażeń jest najmniej, w pierwszej kolejności otwarte miałyby zostać galerie handlowe, duże sklepy meblowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Na razie nie wiadomo, co z gastronomią i siłowniami. Pojawiła się natomiast nadzieja, że w maju dopuszczona zostanie organizacja wesel. Możliwe jest przywrócenie uroczystości z limitem 25 osób.

bDYgKQVG
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYgKQWa
KOMENTARZE
(1)
Rr231
3 tyg. temu
10-05-2021 po covidzie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić