Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. "Oszust" i "kłamca". Wandale zaatakowali dom sołtysa

13

Sołtysa Sulęcinka (woj. wielkopolskie) spotkały duże nieprzyjemności, choć nie był niczemu winny. Dostało mu się za to, że nie chciał upublicznić danych jednego z mieszkańców, który zakaził się koronawirusem.

Koronawiurs dotarł do Sulęcinka. Reakcja mieszkańców szokuje
Koronawiurs dotarł do Sulęcinka. Reakcja mieszkańców szokuje (Getty Images)

Lokalny portal informacyjny sulęcinek.pl napisał, że w historii Sulęcinka nie było tak haniebnego i tchórzliwego czynu. Gdy u jednego z mieszkańców tej miejscowości potwierdzono zakażenie koronawirusem, ktoś chciał ustalić jego adres i dane osobowe. Sołtys pozostał jednak nieugięty i dotrzymał tajemnicy.

Kiedy w ekspresowym tempie rozniosło się po sołectwie, że jeden z mieszkańców Sulęcinka jest zakażony koronawirusem, z niezrozumiałych dla nas powodów na sołtysa Sulęcinka Mateusza Ciołka wylała się fala hejtu i agresji. Powodem była niemożność ujawnienia danych osobowych zakażonej osoby - poinformowali członkowie Rady Sołeckiej.

Zobacz także: Poszukiwania 3,5 letniego Kacpra. Policja: Nie bagatelizujemy żadnej informacji

Nieznani sprawcy zemścili się na sołtysie. Obrzucili jajkami jego drzwi, a ponadto wyryli na nich obraźliwe napisy - m.in. "oszust" i "kłamca". Członkowie Rady Sołeckiej zdecydowanie potępiają to zachowanie, podkreślając, że jest karygodne.

Koronawirus w Polsce. "Życzymy powrotu do człowieczeństwa"

Życzymy zdrowia osobie chorej i jej najbliższym. Natomiast osobie (osobom), która była autorem debilnych napisów na drzwiach życzymy powrotu do człowieczeństwa i odkupienia swoich przewinień. Mamy nadzieję, że sprawca (sprawcy) zgłoszą się z przeprosinami do Sołtysa, a w ramach rekompensaty popracują na rzecz Sołectwa - przekazali w oświadczeniu mieszkańcy Sulęcinka.

Rada Sołecka chce ustalić tożsamość sprawców ataku na sołtysa. Wobec tego zwróciła się do mieszkańców z prośbą o pełną mobilizację i pomoc w śledztwie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić