Natalia Bogucka| 

Koronawirus w Polsce. Znowu dużo przypadków. Nowe dane MZ

6

Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy raport dotyczący liczby zakażonych koronawirusem w Polsce. To kolejny dzień z rzędu, gdy przybyło ponad 500 zachorowań. Jest również kolejna ofiara śmiertelna.

Koronawirus w Polsce. Znowu dużo przypadków. Nowe dane MZ
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach (Getty Images)

Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w Polsce wykryto 575 nowych zakażeń koronawirusem. Wszystkie zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Najwięcej zachorowań odnotowano w woj. śląskim (146). Nowe zakażenia dotyczą również woj. wielkopolskiego (98), mazowieckiego (82), małopolskiego (78), podkarpackiego (42), pomorskiego (20), łódzkiego (20), dolnośląskiego (17), zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (13), lubuskiego (13), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), świętokrzyskiego (8), opolskiego (3), warmińsko-mazurskiego (1).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o kolejnej osobie, która zmarła na koronawirusa. To 76-letnia kobieta z Grajewa, która miała choroby współistniejące.

Koronawirus w Polsce

W ostatnich dniach w Polsce obserwujemy rekordowe przyrosty nowych zakażeń. Poniedziałek to już siódmy dzień z rzędu, gdy odnotowano ponad 500 zachorowań.

Łącznie w Polsce odnotowano 47 469 przypadków koronawirusa. 1 732 osoby zmarły, a 34 881 osób wyzdrowiało. Według danych resortu zdrowia, w związku z koronawirusem zajętych jest 1841 łóżek, a 74 osób korzysta z respiratora. W kwarantannie przebywa 95 794 Polaków, a 8272 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

Zobacz także: Pandemia koronawirusa wciąż groźna. WHO zwołuje specjalne posiedzenie

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić