Szymon Łożyński
Szymon Łożyński| 

Koronawirus. Był na wakacjach nad Bałtykiem. "Kichanie w twarz to norma"

205

Koronawirus w Polsce przybiera na sile. Od trzech dni bite są rekordy zakażeń. Tymczasem niektórzy Polacy nadal lekceważą sobie epidemię. Problem z egzekwowaniem przepisów jest między innymi nad Bałtykiem. Suchej nitki na rodakach nie zostawił Wojciech Kowalczyk, który nie przebierał w słowach. 

Koronawirus. Był na wakacjach nad Bałtykiem. "Kichanie w twarz to norma"
Mimo koronawirusa Polacy masowo ruszyli nad Bałtyk. (CC BY-SA 3.0, Zbigniew Franczukowski)

Były piłkarz Legii Warszawa znany jest z ciętego języka. Tym razem w znanym dla siebie ironicznym stylu zwrócił uwagę, że Polacy nad Bałtykiem nic sobie nie robią z noszenia maseczek. Tymczasem osoba, która kicha bądź ma infekcję, nawet na świeżym powietrzu, powinna zakładać maseczkę, by chronić innych. 

Jak ktoś pyta, to parskanie i kichanie w twarz w normie nad morzem. Jak wrócimy to miejmy szczęście, by zdążyć się pożegnać z bliskimi - napisał na swoim profilu na Twitterze Wojciech Kowalczyk.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Aktualnie w Polsce, obowiązek noszenia maseczki obowiązuję w zamkniętych pomieszczeniach, np. w sklepie. Z kolei na świeżym powietrzu nie musimy zasłaniać ust i nosa, jeśli możemy zachować co najmniej 1,5 metra odległości od drugiej osoby. Jeśli nie damy rady, to również powinniśmy założyć maseczkę. 

Czytaj także:

Nowe zakażenia koronawirusem w Polsce

W Polsce zauważalny jest ostatnio wzrost zakażeń koronawirusem. Od trzech dni z rzędu liczba nowych przypadków COVID-19 w naszym kraju przekracza ponad 600 dziennie. W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 658 nowych przypadkach zakażenia. To efekt przede wszystkim sześciu dużych ognisk w naszym kraju: trzech w kopalniach i trzech w innych zakładach pracy. 

Wojciech Kowalczyk w barwach Legii Warszawa rozegrał 124 spotkania, w których strzelił 42 gole. Reprezentował klub w latach 1990-1994 i w 2001 roku. 

Zobacz także: Sinice w Bałtyku. "Walka jedynie rtęcią lub miedzią. To niemożliwe, trzeba się przyzwyczaić"

Zobacz także: Sinice w Bałtyku. "Walka jedynie rtęcią lub miedzią. To niemożliwe, trzeba się przyzwyczaić"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić