o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Koronawirus w szkołach. Szkoły zostaną zamknięte? Minister Piątkowski zabrał głos

53
Podziel się

Wzrasta liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Część szkół została zamknięta, ponieważ w placówkach wykryto SARS-CoV-2. Czy wszystkie szkoły zostaną zamknięte? Minister edukacji narodowej zabrał głos w tej sprawie.

Koronawirus w szkołach. Szkoły zostaną zamknięte? Minister Piątkowski zabrał głos
Koronawirus. Czy szkoły zostaną zamknięte? (Getty Images)
bErxznSd

Koronawirus. Czy szkoły zostaną zamknięte?

Według informacji przekazanych przez MEN w poniedziałek 21 września, 48 200 przedszkoli, szkół i placówek pracuje w tym momencie trybie stacjonarnym, 71 w trybie zdalnym, a 213 w trybie mieszanym.

bErxznSf

Czy przez koronawirusa szkoły ponownie zostaną zamknięte? MEN zaznacza, że 99,41 proc. placówek pozostaje w tym momencie otwartych. Te, które zostały zamknięte i przeszły na pracę zdalną, stanowią zaledwie ułamek.

Koronawirus w szkołach. Szef MEN komentuje

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski skomentował sytuację w szkołach w rozmowie z Radiem Białystok. Jak przekazał szef MEN, wszystkie szkoły nie będą zamknięte, jak miało to miejsce wiosną tego roku. Ministerstwo reaguje lokalnie w sytuacjach, gdy koronawirus pojawi się w danej szkole.

bErxznSl

Nie planujemy w tej chwili zamykania szkół - podsumował Dariusz Piontkowski w rozmowie z Radiem Białystok. Jak uważa szef MEN, nauka zdalna ma bowiem swoje ograniczenia i trudno jest zastąpić bezpośredni kontakt nauczyciela z uczniem, nawet jeśli zostaną zastosowane najnowocześniejsze techniki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErxznSG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(53)
Manius CSW
10 miesięcy temu
Rozumiem, że rząd popadł w deficyt przez rozdawnictwo i nie może dalej udzielać zasiłków opiekuńczych, ale bądzmy poważni. Dojdzie do momentu w którym nie będą mieli innego wyjścia jak zamknięcie szkół, ale mają być wtedy dziesiątki tysięcy zakażeń?
Manius CSW
10 miesięcy temu
Rozumiem, że rząd popadł w deficyt przez rozdawnictwo i nie może dalej udzielać zasiłków opiekuńczych, ale bądzmy poważni. Dojdzie do momentu w którym nie będą mieli innego wyjścia jak zamknięcie szkół, ale mają być wtedy dziesiątki tysięcy zakażeń?
JA WIC
10 miesięcy temu
ZAMYKAJCIE SZKOŁY!!!!!
bErxznSH
Przerażona
10 miesięcy temu
Dziś 3003 zachorowań szkoły nadal otwarte Panowie rządzący na co czekacie zamykajcie szkoły przecież ws, yscy wiemy że zachorowalność jest między innymi że szkoły są otwarte. Czy nie lepiej teraz w okresie jesiennym zdalnie dziecko kuchnie kaszle i jyz opuszcza więcej dzieci w domu i mają zaległości niż w szkole a tak kilja tyg by pobyli w domu zdalnie to raz że zaległości tyle by nie było i frekwencja by była większa. Narazacie nas wszystkich wesela czy inne imprezy też powinny w tym czasie być zakazane bo hak będzie tak dalej to nie zwalczymy wirusa a raczej będzie jeszcze gorzej chyba że Wam o to chodzi
gość
10 miesięcy temu
Może jak sam się pochoruje to zrozumie...Chociaż patrząc na niego to mam wątpliwości. Już jego następca złapał...
Hlawa
10 miesięcy temu
Czechy i Słowacja znowu stanęły na wysokości zadania, pokazują dobry przykład jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo obywateli. Czy Polska pójdzie w końcu po rozum do głowy i potraktujemy zagrożenie na poważnie? pozdrawiam
Masakra
10 miesięcy temu
W moim okręgu zamknięto 3 szkoły technikum liczące w sumie 2000 uczniów , w tych szkołach wirus się rosprzestrzenia i uczniowie mają stwierdzonego covida wraz z nauczycielami , zostały w tym okręgu jeszcze 3 szkoły ponadgimnazjalne w tym nasza . Dodam , że nauczyciele z tych szkół uczą w innych więc wirus i tak przejdzie i tak na inną szkołę poprzez nauczycieli ...
Tata
10 miesięcy temu
Zamknijcie szkoły przynajmniej w momencie jesiennym gdy grypa szaleje. Prosimy by szkoły były zdalnie chociaż kilka tyg. Teraz studenci powracają chcecie by było jeszcze gorzej dlaczego nas narażacie zamiast nas chronić.
Rodzic
10 miesięcy temu
Jestem za zdalnym nauczaniem narażacie nas wszystkich. Od początku byli wiadomo że jak wrócą po wakacjach ch to bed, ie tys dziennie chorych czemu nie zrobili cie zdalnego nauczania na początku września jazdy by kwarantalnue odbył i by nie było tego co jest a będzie gorzej.
Mama
10 miesięcy temu
Narażają nasze dzieci i nas przecież ten wirus rozprzestrzenia się przez to że szkoły są otwarte teraz studenci wrócą no brawo. Kto 9dpowie za to hak się rozchoruje moje dziecko jeździ komunikacja i do szkoły narażacie nas. Czy j i e lepiej zamkna c na kilja tyg szkoły jak jest raki przyrost zachorowań.
Michał 007
10 miesięcy temu
Ministerstwo ma chyba w dupie tego całego koronawirusa ja nie rozumiem dlaczego ministerstwo nie może zamknąć wszystkich placówek oświatowych i by był spokój no bo przecież zdają sobie sprawę że i tak będzie się ten koronawirus rozwijał w skupiskach ludzi czy to np w szkołach czy w komunikacji miejskiej przecież i tak mogą przejść uczniowie na nauczanie zdalne a na dodatek piątkowski nw czy wie ile jest zakażeń z dnia na dzień Pozdrawiam :)
Mama
10 miesięcy temu
Pan Piontkowski naraża nasze dzieci i rodziny na niebezpieczeństwo. W szkołach miał byc rezim sanitarny a wcale go nie ma. Jest coraz wiecej zachorowan a rzad z tym nic nie robi.Jezeli zachoruja dzieci to kto za to odpowie???
Aga
10 miesięcy temu
To się nazywa pierwsza linia frontu leczenie ludzi przez tel.Za co płacimy składki jak do lekarza pierwszego kontaktu nie można się dostać ile już tragedi było z tego powodu A rząd nic z tym nie robi.Urzedy też pozamykane wszystko na telefon-to jest chore!!!Epidemia jest wszędzie tylko nie w sklepach!!!Dajcie nam żyć!!!
bErxznSz
Renka
10 miesięcy temu
W mojej szkole już są 2 przypadki covid a ja jutro do lekarza właśnie mam objawy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić