o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Koronawirus w szkołach. Szkoły zostaną zamknięte? Minister Piątkowski zabrał głos

0
Podziel się

Wzrasta liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Część szkół została zamknięta, ponieważ w placówkach wykryto SARS-CoV-2. Czy wszystkie szkoły zostaną zamknięte? Minister edukacji narodowej zabrał głos w tej sprawie.

Koronawirus w szkołach. Szkoły zostaną zamknięte? Minister Piątkowski zabrał głos
Koronawirus. Czy szkoły zostaną zamknięte? (Getty Images)
bDZoYbCd

Koronawirus. Czy szkoły zostaną zamknięte?

Według informacji przekazanych przez MEN w poniedziałek 21 września, 48 200 przedszkoli, szkół i placówek pracuje w tym momencie trybie stacjonarnym, 71 w trybie zdalnym, a 213 w trybie mieszanym.

bDZoYbCf

Czy przez koronawirusa szkoły ponownie zostaną zamknięte? MEN zaznacza, że 99,41 proc. placówek pozostaje w tym momencie otwartych. Te, które zostały zamknięte i przeszły na pracę zdalną, stanowią zaledwie ułamek.

Koronawirus w szkołach. Szef MEN komentuje

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski skomentował sytuację w szkołach w rozmowie z Radiem Białystok. Jak przekazał szef MEN, wszystkie szkoły nie będą zamknięte, jak miało to miejsce wiosną tego roku. Ministerstwo reaguje lokalnie w sytuacjach, gdy koronawirus pojawi się w danej szkole.

bDZoYbCl

Nie planujemy w tej chwili zamykania szkół - podsumował Dariusz Piontkowski w rozmowie z Radiem Białystok. Jak uważa szef MEN, nauka zdalna ma bowiem swoje ograniczenia i trudno jest zastąpić bezpośredni kontakt nauczyciela z uczniem, nawet jeśli zostaną zastosowane najnowocześniejsze techniki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZoYbCG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić