Koronawirus wykryty w przedszkolu pod Warszawą. Pilna decyzja burmistrza

13

Decyzją burmistrza miasta placówka w Kobyłce została zamknięta do odwołania. Pracownik przedszkola zachorował na COVID-19. Kilkanaścioro dzieci natychmiast poddano kwarantannie.

Koronawirus wykryty w przedszkolu pod Warszawą. Pilna decyzja burmistrza
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)

W przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Kobyłce potwierdzono zakażenie koronawirusem. Zachorowała nauczycielka, która w ostatnich dniach przebywała w placówce i miała kontakt z dziećmi. Uczniowie zostali już poddani kwarantannie, a burmistrz miasta zapewnia, że podjęto wszystkie niezbędne kroki, aby opanować sytuację.

Zobacz także: Powrót do szkół. Broniarz zwraca uwagę na poważny problem
W poniedziałek chcemy zdezynfekować przedszkole i jak najszybciej otworzyć placówkę dla innych dzieci (te dzieci, które miały kontakt z nauczycielką z pozytywnym wynikiem testu zostają poddane kwarantannie - nie będą uczęszczać do przedszkola) zgodnie oczywiście z wytycznymi sanepidu - czytamy oświadczeniu burmistrza miasta Edyty Zbieć.

Jak podaje Wirtualna Polska, na kwarantannie przebywa łącznie 25 osób. To dzieci, a także część personelu, który miał kontakt z zakażoną nauczycielką. Do odwołania placówka jest zamknięta, a budynek zostanie na dniach zdezynfekowany. Sanepid został niezwłocznie poinformowany o zagrożeniu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić