o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NM
|

Koronawirus wykryty w przedszkolu pod Warszawą. Pilna decyzja burmistrza

7
Podziel się

Decyzją burmistrza miasta placówka w Kobyłce została zamknięta do odwołania. Pracownik przedszkola zachorował na COVID-19. Kilkanaścioro dzieci natychmiast poddano kwarantannie.

Koronawirus wykryty w przedszkolu pod Warszawą. Pilna decyzja burmistrza
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)
bEhMoPHF

W przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Kobyłce potwierdzono zakażenie koronawirusem. Zachorowała nauczycielka, która w ostatnich dniach przebywała w placówce i miała kontakt z dziećmi. Uczniowie zostali już poddani kwarantannie, a burmistrz miasta zapewnia, że podjęto wszystkie niezbędne kroki, aby opanować sytuację.

Zobacz także: Powrót do szkół. Broniarz zwraca uwagę na poważny problem
bEhMoPHH
W poniedziałek chcemy zdezynfekować przedszkole i jak najszybciej otworzyć placówkę dla innych dzieci (te dzieci, które miały kontakt z nauczycielką z pozytywnym wynikiem testu zostają poddane kwarantannie - nie będą uczęszczać do przedszkola) zgodnie oczywiście z wytycznymi sanepidu - czytamy oświadczeniu burmistrza miasta Edyty Zbieć.

Jak podaje Wirtualna Polska, na kwarantannie przebywa łącznie 25 osób. To dzieci, a także część personelu, który miał kontakt z zakażoną nauczycielką. Do odwołania placówka jest zamknięta, a budynek zostanie na dniach zdezynfekowany. Sanepid został niezwłocznie poinformowany o zagrożeniu.

bEhMoPHN
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhMoPIi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Rafał t
10 miesięcy temu
Pozdrawiam FANKI I FANOW oraz hejtersow🤣wasz zdalny prezydent wawy😷
rafal te
10 miesięcy temu
Jestem z wami wygramy to zdalnie😷
Czapla🦢
10 miesięcy temu
A to warszawa ma burmistrza🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bEhMoPIj
sceptyk
10 miesięcy temu
Ciekawe co będzie pierwszego września? Niemcy już mają z tym problem. Tam wcześniej zaczyna się rok szkolny. "Już po trzech dniach od rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Nadrenii Północnej-Westfalii władze prawdopodobnie będą musiały ograniczyć kształcenie w co najmniej kilkunastu szkołach. Powód? Zakażenia koronawirusem."
pppppp
10 miesięcy temu
dzieci do 9 roku życia nie mają szans się zarazić -słowa profesora Guta wirusologa z marca 2020r w wywiadzie dla rmf i radiowej 1
ciekawostka
10 miesięcy temu
na litr wrzątku stołowa łyżka sody oczyszczonej.. inhalacje 3xdziennie dodatkowo 2xdziennie skropić maseczkę spirytusem i nosić przez 5 minut.. po 3-4 dniach wynik z wymazu jest negatywny. Inhalacja przez nos i usta bo wymaz robiony jest i tu i tu. sprawdzone i proste
Litylko
10 miesięcy temu
A rodziny dzieci nie sa objęte kwarantanną ? Przecież jak dziecko jest zarażone i sprzedało komuś z rodziny to to się rozniesie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić