o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Koronowirus. Od soboty nowe obostrzenia. Jakie kary grożą za brak maseczki?

38
Podziel się

Ponieważ liczba nowych przypadków koronawirusa z dnia na dzień rośnie, rząd zdecydował się na zaostrzenie obostrzeń. Od soboty nakaz noszenia maseczek w miejscach, gdzie jest to konieczne, będzie bezwzględnie respektowany. Jaki mandat grozi za brak maseczki?

Koronowirus. Od soboty nowe obostrzenia. Jakie kary grożą za brak maseczki?
Koronawirus. Nowe obostrzenia (Getty Images)
bDZulGyd

Nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa

Wprowadzenie nowych obostrzeń ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej, która odbyła się 6 października. Zaczną one obowiązywać od najbliższej soboty, 10 października. Co się zmieni? Jakie kary będą za nie stosowanie się do zaleceń?

bDZulGyf

Nowe obostrzenia. Bezwzględny nakaz noszenia maseczek w określonych miejscach

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że od soboty – z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń wirusem SARS-CoV-2– wejdzie nowy pakiet obostrzeń.

Gdzie trzeba nosić maseczki? Wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa obostrzenia dotyczą przede wszystkim noszenia maseczek w miejscach, w których jest to konieczne. Tylko osoby, które będą miały zaświadczenie lekarskie lub inny dokument informujący o przeciwwskazaniach do noszenia maseczki, nie będą musiały tego robić.

bDZulGyl
W dobie eskalacji pandemii nie ma miejsca na egoizm. Przestrzeganie obostrzeń to nie tylko nasz obowiązek względem siebie, ale również nasza odpowiedzialność za inne osoby – mówił podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Koronawirus. Od kiedy obowiązują nowe obostrzenia? Co grozi za brak maseczki?

Nowe obostrzenia będą obowiązywały od soboty 10 października.Co grozi za nieprzestrzeganie obostrzeń?

Jakie kary będą obowiązywały za brak maseczki? Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że każda osoba, która nie będzie miała maseczki tam, gdzie to konieczne, będzie surowo karana. Obecnie mandaty za brak maseczki sięgają do 500 zł. Dodatkowo, możne też zostać nałożona kara administracyjna w wysokości do 30 tys. zł. Każdy, kto nie będzie mógł okazać zaświadczenia lekarskiego lub innego dokumentu, zwalniającego go z noszenia maseczki, poniesie karę.

bDZulGym

Nowe obostrzenia od soboty 10 października

  • Maseczki na otwartej przestrzeni w strefie żółtej i czerwonej.
  • Limit osób na imprezach rodzinnych: strefa czerwona do 50 osób, strefa żółta – do 75 osób, strefa zielona – do 150 osób.
  • Nakaz noszenia maseczek na cmentarzach (niezależnie od strefy).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZulGyG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
supermarket
7 miesięcy temu
Uważam,że te obostrzenia powinny być wprowadzone już dawno!Pracuję w handlu i to co dzieje się w sklepach, woła o pomstę do nieba.Kasjerki chronią klientów, zasłaniają usta i nos, noszą te maseczki przez 8 godzin a co robi klient?Klient lekceważy obostrzenia,zachowuje się egoistycznie a przecież założenie maseczki na czas zakupów/trwa to kilka-kilkanaście minut/uchroniłoby wszystkich obecnych w sklepie przed zarażeniem ze strony potencjalnych,zwłaszcza młodych i nieświadomych zarażenia nosicieli.A to w większości młodzi ludzie mają gdzieś czyjeś zdrowie i życie.Na zwróconą uwagę reagują głośnym rechotem,kpiną,rzucają dowcipy.Starsi klienci potrafią wyzwać kasjerkę,używając bardzo wulgarnych słów a zamontowaną pleksę,która ma chronić przed koronawirusem,omijają wielkim łukiem bo jak twierdzą,przeszkadza w zakupach. Wierzcie mi,że sklepy nie informują klientów o chorobie swoich pracowników ani o tym,ile osób przebywa obecnie na kwarantannie.Trudno będzie w takim tłumie odszukać kogoś, kto mógł zarazić.Noszenie maseczki nie wymaga wyczynu.To nie skok na bandżi.Bądźmy solidarni w sytuacji,która dotknęła nas wszystkich.Bądźmy wyrozumiali dla tych,którzy się boją z racji wieku i innych powodów.To od nas samych zależy czy liczba zarażonych będzie malała czy rosła!Tak niewiele trzeba.Maseczka i odstęp.W życiu każdy z nas dokonywał na pewno większych,nieporównywalnych poświęceń.Żyjmy i dajmy żyć innym!
rockefeler
7 miesięcy temu
co moi niewolnicy ? jak wam sie oddycha w tych śmierdzacych kagańcach ? fAJNIE SIE BAWICIE ? , BO JA TAK Wszystko idzie zgodnie z planem , następny etap to szczepionka .Oczywiście nie przymusowa sami przyjdziecie po nia , bo nic nie kupicie nigdzie nie wejdziecie bez swiadectwa szczepień Nie martwcie się jednak wszystkich was nie wymorduje tych zdrowych młodych i silnych zostawie Pozbedę sie tylko tego balastu osób starych i tych niepełnosprawnych
Cziki
7 miesięcy temu
Jestem od miesiąca w Polsce i to co się tu dzieje to jest chore ,jakieś zaostrzenia maseczki .Czy was Polacy już tak ten PiS portal że nie widzicie że to ich zagrywka. Czemu jak były wybory nie było jakiegoś zaostrzenia itp teraz jak dostali to co chcieli to zaraz znów coś to chore wirusa mają ale w głowie ludzie obudzcie się bo jak nic nie zrobicie to was zniszczą. To jest wojna tych z góry waszym kosztem .pozdrawiam Cziki
bDZulGyH
AAAAAAA
7 miesięcy temu
Dla PIS, żadne kary nie obowiązują. To są nadludzie. Takich modeli jeszcze nie było.
jarek
7 miesięcy temu
Czy to prawda, że wszystkie nazwiska wywodzące się od zwierząt byly nadawane dla synów izraela? Czy polacy nie mogą sami rozporządzac swoją ojczyzną?
syn dawida
7 miesięcy temu
kara za brak maseczki? A ja wydaję rozporządzenie wyznaczające karę za okradanie społeczeństwa, Rozporządzac to mogą swoimi majtkami. Obywatele mają najwyższą kostytutucję, wobec której rozporządzenie jest bzykaniem komara
K.Kornatowicz
7 miesięcy temu
Naiwność Polaków w wierze w "polskie" sądy, które będą przestrzegały prawa konstytucyjnego, zwalniając ich z kar za brak maseczek jest porażająca! Owszem, w kilku z nich, na 400 funkcjonujących, sędziowie oprotestowano rozporządzenia, ale w polskim wymiarze niesprawiedliwości inni sędziowie nie mają obowiązku brać z tych kilku przykładu i ich naśladować. Inni sędziowie są autonomiczni i mogą bezkarnie łamać każde prawo, w tym Konstytucję, co powszechnie czynią, jak dokładnie ukazuje w pierwszym odcinku mojej audycji, pod moimi personaliami na You Tube ~Krzysztof Kornatowicz
Stefan
7 miesięcy temu
Ile można wciskać ludziom kłamstwo? Wy wszyscy że to co mówią w mediach o restrykcjach i obostrzeniach? Np. Jeżeli idziesz do sklepu i masz maseczkę to ona nic nie daje, bo i tak możesz się zarazić jeśli osoba zarażona nie zdezynfekowała rąk a i tak dotykała wszystko po kolei... lub zapłaciła gotówką... W takim przypadku maska nic nie daje, a zarazić się możemy poprzez dotknięcie produktu lub banknotu... W dodatku np. na taką grypę jest większy % śmiertelności niż na... tego... wiecie... ściema... virusa...
Polka
7 miesięcy temu
Morawiecki niech wprowadza co chce, ale u siebie w Izraelu.
Mdw
7 miesięcy temu
Kolejna ściema cały ten covid to wymysl żeby kontrolować głupich ludzi.
redPill
7 miesięcy temu
Fajnie nasza "kochana" władza potrafi zniewolić człowieka....
Walto
7 miesięcy temu
Żarty. Od 10? Tak działa rząd,jak i służba zdrowia. Umierając na raka czekasz na badania że dwa lata. Może też maseczki za dwa lata?
Walto
7 miesięcy temu
Proszę wejść na stronę RPO. Nikt nie może płacić za to kary! Nikt! I Nikt nie musi nosić maseczka! To tylko nasza wola!
bDZulGyz
pzt
7 miesięcy temu
ciekawe kto teraz zarobi na maseczkach. Acha! tajemnica handlowa
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić