Korwin-Piotrowska wściekła. "Banda idiotów". Pokazała zdjęcia

405

Dziennikarka, zażenowana zachowaniem wychowawców i rodziców, postanowiła pokazać zdjęcia koni, które pomalowane zostały przez dzieci farbkami. Felietonistka grzmi: "Banda idiotów". Wczoraj pojawił się nowy wpis ze stajni Dakota na Kontrewersie.

Korwin-Piotrowska wściekła. "Banda idiotów". Pokazała zdjęcia
Karolina Korwin-Piotrowska (AKPA, Jacek Kurnikowski)

Dziennikarka, znana m.in. z Antyradia czy stacji Canal+ Polska, opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie, które natychmiast, viralowo, zaczęło krążyć po portalach i funpage'ach. Na zdjęciu widzimy konie, które pomalowane kolorowymi farbkami, z przyciętą grzywką, pozują i udając znane szerokiemu gronu odbiorców - wśród których są dzieci, ale i nie tylko - kucyki Pony.

To wywołało ogromne poruszenie wśród fanów dziennikarki, którzy nie godzą się na tego typu procedery. Z pewnością Korwin-Piotrowska miała w nakierowaniu ich oceny niemały wkład, nadając odpowiedni wydźwięk fotografiom, które opisała w bardzo wulgarny sposób. Jej zdaniem konie, widoczne na fotografii, musiały wiele wycierpieć, a rodzice i wychowawcy to "banda idiotów".

To jest ten moment, w którym myślę, że powinniśmy wyginąć jutro. Banda idiotów. Zero empatii. Myślenia. Wyobraźni. Zero mózgu - rozpoczyna wpis dziennikarka.
Innowacja, której mówię absolutnie "nie"! Akcja miała miejsce w Miasto Zgierz w prywatnej stadninie Dakota na Kontrewersie. Pozwolono dzieciom malować po koniach... Świetny pomysł! Pokazujmy dzieciakom, że zwierzę to przedmiot na którym można malować. Pokazujmy dzieciakom, że zwierzę to zabawka, z którą mogą robić, co chcą. Część koni lubi dotyk i działa na nie kojąco, ale nie wszystkie. Dla wielu zwierząt, które zwracają uwagę na zapach swojej sierści, taka zabawa to koszmar - tłumaczy rozzłoszczona Korwin-Piotrowska (Instagram).
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Pod kolejnym zdjęciem, również prezentującym ww. atrakcję, jaką dorośli przygotowali dzieciom, Korwin-Piotrowska komentuje: "Mali artyści. Ludzkość, ku*wa". Jej złość podziela także Agnieszka Włodarczyk, aktorka: "Jezu myślałam, że ten koń sztuczny! Co za bezmózgie pozbawione empatii, durne ludziska! Ten sam typ, co to kupuje kucyka na komunie", napisała.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Komentujący podzieleni. Czy wolno malować konie?

Znane osoby, w tym także m.in. "Superniania", czyli Dorota Zawadzka, skomentowała, że przez tego typu atrakcje, jak ta ostro skrytykowana przez Korwin-Piotrowską, są nie na miejscu i przez nie dzieci uczą się, że "konie można traktować jak zabawkę". Wiele innych znanych osób, także weterynarze i obrońcy zwierząt, byli oburzeni poniższym widokiem.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Warto dodać, że na stronie Facebook Dakota na Kontrewersie, właścicieli rzekomo pokrzywdzonych koni, pojawił się nowy wpis. Wynika z niego, że stajnia przeszła kontrolę weterynaryjną, która "nie wykazała żadnych uchybień dotyczących dobrostanu koni".

Dziękujemy również za zainteresowanie stanem naszych koni oraz ich warunkami bytowymi. W poniedziałek odbyła się kontrola Powiatowego Inspektora Weterynarii ze Zgierza. Podczas kontroli nie wykazano żadnych uchybień dotyczących dobrostanu koni przebywających w naszej stajni ani znamion przestępstwa w związku z ustawą o Ochronie Praw Zwierząt - czytamy (Facebook).

Właściciele witryny i stajni pokazali także stary wpis z bloga KonnaCafe, na którym autorka podjęła się oceny sytuacji, jak najobiektywniej jest to możliwe. Uzasadnia, że tego typu "zabawa" to niekoniecznie wielki dramat, a my "nie powinniśmy dać się zwariować". A Wy? Co o tym sądzicie?

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić