o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Sabotaż kościołów w tę niedzielę. Post niesie się w sieci lotem błyskawicy

744
Podziel się

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji rozwścieczył wiele osób. W piątek protesty odbywały się w ponad 60 polskich miastach. Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada, że to dopiero początek protestów, a "plan działania" na najbliższe dni zdobywa poparcie tysięcy internautów.

Sabotaż kościołów w tę niedzielę. Post niesie się w sieci lotem błyskawicy
Na protestach przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego pojawiły się tłumy (PAP)
bDJDlPqZ

W czwartek sędziowie Trybunału Konstytucyjnego orzekli, że przepis zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodny z polską konstytucją. W rzeczywistości oznacza to, że w Polsce wprowadzono niemal całkowity zakaz aborcji, ponieważ ponad 90 proc. zabiegów usuwania ciąży było tym spowodowane.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego rozwścieczyło wiele osób. Od czwartku na ulice wychodzą tysiące protestujących. W piątek Strajk Kobiet odbył się w ponad 60 polskich miastach, a w samej Warszawie zebrało się ok. 10 tys. osób.

bDJDlPrb

Protesty ws. aborcji. Strajk Kobiet podzielił się swoim planem działania

Wygląda na to, że protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego szybko się nie skończą. Grupa Stonewall, czyli organizacja LGBT+ działająca na terenie Wielkopolski, opublikowała na Facebooku plan działania Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Post cieszy się ogromną popularnością. Zaledwie w godzinę zdobył ponad 2 tys. polubień oraz setki komentarzy i udostępnień.

bDJDlPrh

Wynika z niego, że w niedzielę mają odbyć się sabotaże kościołów. Na Facebooku utworzone zostało już wydarzenie zatytułowane "Słowo na niedzielę". Organizatorzy protestu zachęcają m.in. by pójść do kościoła i zamiast banknotów wrzucić na tacę kartki z napisem "W imię matki, córki i umiłowanej siostry: wara od kobiet!" lub przykleić plakaty przedstawiające ukrzyżowane ciężarne. Wpis niesie się w sieci. Z minuty na minutę przybywa pod nim reakcji. Niestety wiele z komentarzy jest zbyt ostrych, by je cytować.

Czytałyście pana Gądeckiego, biskupa? Jak cieszy się, że w Polsce będzie zakaz aborcji? Wiecie, jak cieszą się kościelni sadyści? Wiecie, jak jutro katofanatycy będą świętować zwycięstwo nad kobietami? Fakt legalizacji tortur? Popsujmy im humory! Bo cieszą się przedwcześnie! Weź nasz banknot, idź do kościoła i wrzuć na tacę! Nie chcesz wchodzić do środka - przyklej plakat na zewnątrz! Chcesz/ możesz napisać/ powiedzieć/ zrobić coś innego - działaj! - czytamy w opisie.

Na poniedziałek zaplanowane są natomiast blokady polskich miast, a w środę protestujący mają w ramach strajku nie iść do pracy.

bDJDlPri

Zobacz także: Trybunał Konstytucyjny przeciwko aborcji. Reakcja Kai Godek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJDlPrC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(744)
Ewa
4 miesiące temu
Jestem z wami
ergo
4 miesiące temu
Wystarczy chodzić na wybory i nie wybierać szaleńców
jkk
4 miesiące temu
Kobiety ma chronić medycyna i lekarze a nie osoby ze skłonnościmi sredniowiecznych medrców czy islamskich imamów
bDJDlPrD
siostra Klara
4 miesiące temu
A czy to przypadkiem nie kościól sankcjonował poprzez swojego namiestnika w Watykanie tego co robił Hitler, i absolutnie się temu nie sprzeciwiał? Czy to nie kościól mordował w imię swojej wiary? Czy to nie świeta inkwizycja puściła z dymem tysiące żyć niewinnych ludzi zwłaszcza kobiet? Od swojego zarania kosciól jest i był mizoginistyczny. Prześladował kobiety, zrobił z nich istoty niższego rzędu i inkubatory. Jakby tego było mało to ta instytucja ukrywa w swoich szeregach pedofili i innych zboczeńców. Ten kościół, który jest omamiony przez biblijnego złotego cielca, to kościól bowiem, nie kto inny, wymyślił handelek odpustami. Jak to się ma do zadośćuczynienia i pokuty? To żenujące, że ten właśnie kosciól, i jego niemoralni hierarchowie mający tak wiele na sumieniu, śmią mnie pouczać co jest właściwe, a co nie. To wprost Obrzydliwe! Nie chcę wierzyć w to co oni mi oferują. Mam własne sumienie, które mi podpowiada jak mam postąpić. I jeśli nawet uważam aborcję za zło, to w tym przypadku mam pełne zrozumienie dla kobiet, które nie potrafią udzwignąć ciężaru oczekiwania na kalekie dziecko a później patrzenia na jego cierpienie i oczekiwania na ewentualną śmierć. Jakim okrutnym trzeba być człowiekiem, by w imię wższych wartości skazywać na to matkę. Katolicy byli, są i będą nieludzccy, a do prawdziwego współodczuwania i chrześcijaństwa im daleko. Klepią tylko te swoje formułki i pacierze, bezrefleksyjnie słuchają, często beznadziejnie głupich kazań i robią to co każe im, ich często niemoralny, zakłamany ksiądz a w końcu pozwalają by molestował im dzieci. Oto prawdziwe oblicze kościoła, który już dawno w swojej bucie, zapomniał do czego jest powołany. Mam nadzieję, że wielu ludziom opadnie w końcu przesłona z oczu i podziękują im za taką posługę. A fanatykom i dewotom i tak już nic nie pomoże. Zejdą z tego świata w przekonaniu, że byli dobrymi ludżmi, bo robili to co kazał ksiądz. Ale niestety najczęściej ksiądz i kościół niosą zło i pogardę dla innych ludzi a zwłaszcza kobiet. Są naturalnie wyjątki ale one tylko potwierdzają regułę. Przykro to mówić ale bez zrozumienia swoich win, wykorzenienia ich, instytucja ta nie ma już racji bytu ani moralnego prawa do pouczania nas a zwłaszcza innych wyznań lub osób niewierzących, oraz narzucania innym swojej zgniłej do szpiku moralności, pod przykrywką 5. przykazania, zwłaszcza, że sami nie zawracali sobie głowy stosowaniem się do niego.
Alabezkota
4 miesiące temu
Za obecną sytuację w kraju winię wysoko postawionych opływających w wyjątkowy dostatek hierarchów kościelnych chcących z Polski zrobić jesień średniowiecza
Najnowsze komentarze (744)
MAGDA
3 miesiące temu
Niebylo by problemow gdyby tatus czy mamusia nie braly narkotykow przed poczeciem dziecka
Mirosława
4 miesiące temu
Zwyrodnialcy łapy precz od nienarodzonych dzieci. Kto dał wam prawo do zabijania.Bóg stworzył człowieka do życia i nikt nie może nikogo zabijać.
Wieśka
4 miesiące temu
Lewica nie ma prawa decydować o życiu i śmierci nienarodzonych dzieci.Jeśli ktoś nie chce opiekować się dzieckiem to niech odda do adopcji zawsze znajdzie się ktoś kto pokocha mimo wad.
Artur
4 miesiące temu
Lewica chciałaby aborcji na życzenie!! Każdy ma prawo decydować o swoim życiu ale o nienarodzonym dziecku już nie. Nie chcesz dziecka to oddaj do adopcji zawsze znajdzie się ktoś kto adoptuje i pokocha skoro zwyrodniała matko brak w tobie instynktu macierzyńskiego i miłości.Nie zabijaj.
Artur
4 miesiące temu
Każdy człowiek ma prawo do życia.Nikt nie ma prawa decydować kto ma żyć a kto nie!!! Jakim trzeba być złym człowiekiem żeby chcieć zabijać niewinne nienarodzone dzieci!!!
Artek
4 miesiące temu
Galerianki już dawno tam nie chodzą..
Artek
4 miesiące temu
Galerianki i ich matki POpierają aborcje.
Artek
4 miesiące temu
A do tej pory chodzili?
bDJDlPrv
Ania
4 miesiące temu
Apostazja?
Ania
4 miesiące temu
A może wystarczyłaby apostazja, tych którzy nie zgadzają się z polityką kościoła?
IZA
4 miesiące temu
najpierw TACA STOP potem przy wyborach PIS STOP.
Szarik
4 miesiące temu
Polacy , nie chodzcie do kosciolow pomodlic mozna sie i w domu !!!
POLKA
4 miesiące temu
JEŚLI PODNIESIECIE RĘKĘ NA ŚWIĄTYNIE BOGA KARA WAS NIE OMINIE!!!
qaz
4 miesiące temu
Dlaczego lewica nie krzyczy, Konstytucja Konstytucja Konstytucja
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić