Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Sabotaż kościołów w tę niedzielę. Post niesie się w sieci lotem błyskawicy

1374

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji rozwścieczył wiele osób. W piątek protesty odbywały się w ponad 60 polskich miastach. Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada, że to dopiero początek protestów, a "plan działania" na najbliższe dni zdobywa poparcie tysięcy internautów.

Sabotaż kościołów w tę niedzielę. Post niesie się w sieci lotem błyskawicy
Na protestach przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego pojawiły się tłumy (PAP)

W czwartek sędziowie Trybunału Konstytucyjnego orzekli, że przepis zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodny z polską konstytucją. W rzeczywistości oznacza to, że w Polsce wprowadzono niemal całkowity zakaz aborcji, ponieważ ponad 90 proc. zabiegów usuwania ciąży było tym spowodowane.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego rozwścieczyło wiele osób. Od czwartku na ulice wychodzą tysiące protestujących. W piątek Strajk Kobiet odbył się w ponad 60 polskich miastach, a w samej Warszawie zebrało się ok. 10 tys. osób.

Protesty ws. aborcji. Strajk Kobiet podzielił się swoim planem działania

Wygląda na to, że protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego szybko się nie skończą. Grupa Stonewall, czyli organizacja LGBT+ działająca na terenie Wielkopolski, opublikowała na Facebooku plan działania Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Post cieszy się ogromną popularnością. Zaledwie w godzinę zdobył ponad 2 tys. polubień oraz setki komentarzy i udostępnień.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Wynika z niego, że w niedzielę mają odbyć się sabotaże kościołów. Na Facebooku utworzone zostało już wydarzenie zatytułowane "Słowo na niedzielę". Organizatorzy protestu zachęcają m.in. by pójść do kościoła i zamiast banknotów wrzucić na tacę kartki z napisem "W imię matki, córki i umiłowanej siostry: wara od kobiet!" lub przykleić plakaty przedstawiające ukrzyżowane ciężarne. Wpis niesie się w sieci. Z minuty na minutę przybywa pod nim reakcji. Niestety wiele z komentarzy jest zbyt ostrych, by je cytować.

Czytałyście pana Gądeckiego, biskupa? Jak cieszy się, że w Polsce będzie zakaz aborcji? Wiecie, jak cieszą się kościelni sadyści? Wiecie, jak jutro katofanatycy będą świętować zwycięstwo nad kobietami? Fakt legalizacji tortur? Popsujmy im humory! Bo cieszą się przedwcześnie! Weź nasz banknot, idź do kościoła i wrzuć na tacę! Nie chcesz wchodzić do środka - przyklej plakat na zewnątrz! Chcesz/ możesz napisać/ powiedzieć/ zrobić coś innego - działaj! - czytamy w opisie.

Na poniedziałek zaplanowane są natomiast blokady polskich miast, a w środę protestujący mają w ramach strajku nie iść do pracy.

Zobacz także: Trybunał Konstytucyjny przeciwko aborcji. Reakcja Kai Godek

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić