Koszmar na Śląsku. Syn znęcał się nad matkę

3

Policja zatrzymała 34-latka z Częstochowy (woj. śląskie). Mężczyzna przez lata znęcał się psychicznie i fizycznie nad własną matką. Funkcjonariusze szybko ustalili, że miał na sumieniu znacznie więcej. Grozi mu spędzenie kilkunastu lat w więzieniu.

Koszmar na Śląsku. Syn znęcał się nad matkę
34-letni mieszkaniec Częstochowy znęcał się nad 66-letnią matką. To nie było jedyne przestępstwo, którego się dopuścił (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Zawiadomienie o znęcaniu się złożyła 66-letnia matka agresywnego mężczyzny. W trakcie wizyty na Komisariacie IV Policji w Częstochowie opowiedziała, że syn już od czterech lat stosuje wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną.

Znęcał się nad matką. 34-latek z Częstochowy zatrzymany

Jak relacjonuje rzecznik Policji Śląskiej, do znęcania się nad matką zwykle dochodziło, gdy 34-latek znajdował się pod wpływem narkotyków. Mieszkaniec Częstochowy wszczynał kłótnie, wyzywał 66-latkę, szarpał oraz zamykał w domu. Padały również groźby pozbawienia życia.

Tuż przed złożeniem zawiadomienia 66-latka była w pracy. Gdy jednak wróciła do mieszkania, odkryła, że zostało ono zdemolowane przez syna. Sam 34-latek był obecny na miejscu – znajdował się pod wpływem narkotyków i zachowywał agresywnie.

Zobacz także: Zobacz też: Rozbierali dach stodoły. Zaskakujące odkrycie w gminie Szydłów

34-latek przez dwa dni ukrywał się przed organami ścigania. W chwili zatrzymania przez funkcjonariusze policji mieszkaniec Częstochowy miał przy sobie prawie 600 działek dilerskich metamfetaminy.

Agresywny mężczyzna usłyszał już zarzuty, a kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie. Będzie musiał odpowiedzieć za posiadanie znacznej ilości narkotyków, znęcanie się psychiczne i fizyczne nad matką, zmuszanie jej do określonego zachowania, kierowanie gróźb pozbawienia życia, popychanie i szarpanie, a także – niszczenie znajdującego się w mieszkaniu mienia. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić