o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GG
|

Koszmar w Chinach. Nie ma na to lekarstwa

2
Podziel się

Tragedia w Chinach. Osiem osób nie żyje po zjedzeniu domowego makaronu kukurydzianego. W potrawie znajdował się toksyczny kwas bongkrek. Na zatrucie nim nie ma lekarstwa.

Koszmar w Chinach. Nie ma na to lekarstwa
(Getty Images)
bEguZJlx

Tragiczne doniesienia z północno-wschodnich Chin. 12-osobowa rodzina jadła razem śniadanie. Nie wiedzieli, że dla części z nich będzie to ostatni posiłek w życiu.

Domowy makaron kukurydziany okazał się śmiertelną trucizną. Osiem osób po konsumpcji poniosło śmierć. Reszta nie zjadła dania, gdyż nie lubiła jego smaku.

bEguZJlz

Władze wykryły już, co było bezpośrednią przyczyną śmierci. Okazał się nim toksyczny kwas bongkrek, którym zatruła się rodzina. Ten wytwarzany jest przez bakterię pseudomonas cocovenenans. Śmiertelne jedzenie znajdowało się przez rok w domowej zamrażarce.

Kwas bongkrek jest niezwykle toksyczny. Odporny na wysokie temperatury, nawet ugotowany zachowuje swoje toksyczne właściwości. Według profesora Chińskiego Uniwersytetu Rolniczego nie ma dostępnych leków na takie przypadki zatrucia.

bEguZJlF
Zobacz także: Czy katolik będzie miał grzech ciężki, jeśli 1.11 nie pojawi się na cmentarzu? O. Gurzyński wyjaśnia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEguZJma
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Czs
3 tyg. temu
Wiadomo,że makaron wytwarzany jest z mąki.A więc winna jest mąka.Gdzie rosła kukurydza?Czym ją nawożono?Skąd byli producenci?Wszystko to prowadzi do rozwiązania zagadkowych zgonów?Trzeba sprawdzić wszystkich od rolników, dystrybutorów poprzez producentów.Pracy dużo,ale grono ewentualnych winnych możzna zawęzić.
Tad56
8 miesięcy temu
Kto w końcu zareaguje na jawne stręczycielstwo na O2 !
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić