aktualizacja 

Kowboj i jego koń zabici. Uderzył w nich piorun

10

27-letni kowboj i koń zginęli w stanie Nebraska w USA. Uderzył w nich piorun podczas sprowadzania bydła. W tym roku w Stanach Zjednoczonych zginęło już sześć osób od porażenia piorunem.

Kowboj i jego koń zabici. Uderzył w nich piorun
27-latek zginął od pioruna. (Facebook, Stacey Vineyard)

27-letni Terrel Vineyard i jego koń zginęli 21 czerwca w pobliżu miasta Oshkosh w zachodniej Nebrasce. Mężczyzna jechał konno, aby sprowadzić bydło z pastwiska, gdy uderzył w niego piorun — poinformowało biuro prokuratora hrabstwa Garden w oświadczeniu dla KNOP z North Platte.

Kowboj i koń nie żyją

Gdy na miejscu pojawili się urzędnicy zarówno Terrel, jak i jego koń byli już martwi. Późniejsza sekcja zwłok potwierdziła, że ​​w Vineyarda uderzył piorun.

Krajowa agencja National Lightning Safety Council przekazała, że to już szósty taki zgon. Zgodnie z danymi spośród 223 zgonów wywołanych przez pioruny w USA w latach 2013-2022, w Nebrasce nie odnotowano ani jednego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: “Mamy 5 minut na reakcję”. Procedury bezpieczeństwa na promie

Vineyard w lutym tego roku ożenił się ze swoją wieloletnią partnerką Stacey. W sierpniu planowali urządzić wielkie wesele dla rodziny i przyjaciół. Zrozpaczona żona Vineyarda powiedziała, że Terrel był wspaniałym człowiekiem i doskonale opiekował się jej córkami. ​​

Vineyard został pochowany na cmentarzu Antelope Valley w otoczeniu innych kowbojów i ich koni. Stacey opublikowała na Facebooku pełen emocji wpis, w którym pożegnała ukochanego męża i ojczyma jej córek.

Okazałeś mi miłość, uwielbiałeś mnie i sprawiłeś, że poczułam się jak najpiękniejsza kobieta. Wierzyłeś we mnie i mnie wspierałeś. Zawsze byłeś taki dumny z dziewczyn i ze mnie. Nasz czas był krótki, zbyt krótki, trzymam się niesamowitych lat, które spędziliśmy razem.

Stacey powiedziała, że jej mąż zginął robiąc to, co kocha najbardziej. Konno jeździł już w wieku czterech lat i był bardzo zżyty ze zwierzętami. P​rzed śmiercią zdążył zobaczyć ją w sukni, którą przygotowała na wesele i pójść na zakupy z córkami.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić