Kraków. Zderzenie auta z dzieckiem na koniu. Co się stało?

160

We wtorek w Krakowie doszło do poważnego w skutkach wypadku. Samochód osobowy zderzył się z 13-letnią dziewczynką jadącą konno. Poszkodowane zostały dwie osoby oraz zwierzę. Policja ustala szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Kraków. Zderzenie auta z dzieckiem na koniu. Co się stało?
Wypadek w Krakowie. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Artur Widak)

Do wypadku doszło we wtorek 29 listopada w godzinach popołudniowych w rejonie krakowskiej dzielnicy Krowodrza. O zajściu poinformowano m.in. na facebookowym profilu Małopolskiego Portalu Ratowniczego "Patrol998-Małopolska".

Z wpisu opublikowanego we wtorkowy wieczór dowiadujemy się, że samochód osobowy potrącił nastoletnią dziewczynkę, która poruszała się na koniu. Do wypadku doszło na ul. Majora Łupaszki w Krakowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Koszmarny wypadek na pasach. 17-latek był bez szans

Jak ustalił lokalny portal krakow.naszemiasto.pl, dziewczynka jechała konno leśną drogą, prowadzącą przez pobliskie tereny zielone. Gdy dotarła do terenu zabudowanego, próbowała przeprawić się przez ulicę. Wtedy doszło do potrącenia.

Ze zdjęć wykonanych na miejscu zdarzenia można wywnioskować, że siła zderzenia zwierzęcia z samochodem była bardzo duża. Auto uległo poważnym zniszczeniom. Uszkodzona została nie tylko maska samochodu oraz przednia szyba. Spore wgniecenie widać także na dachu pojazdu.

Według informacji pozyskanych od krakowskiej policji przez reporterów krakow.naszemiasto.pl, w zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby. To 13-letnia dziewczynka, która poruszała się konno, a także kobieta siedząca za kierownicą forda. Na szczęście odniesione obrażenia nie zagrażają ich życiu.

W wyniku potrącenia ranny został także koń. Zwierzę przetransportowano do Wrocławia, gdzie zostanie mu udzielona specjalistyczna pomoc. Obecnie policja zajmuje się ustalaniem szczegółowych okoliczności wypadku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić