Ktoś kradnie drzewa. Policja szuka pokrzywdzonych właścicieli lasu

99

W Wyrykach (woj. lubelskie) z działki nr 3729 nieznany sprawca wyciął i wykradł drzewa. Ponieważ okradzionych jest bardzo wielu, a ich powiadomienie jest utrudnione, policja prosi osoby pokrzywdzone zgłosiły się do włodawskiej komendy. Działka, z której wycięto drzewa, należy m.in. do Nadleśnictwa Włodawa, ale też do wielu osób prywatnych.

Ktoś kradnie drzewa. Policja szuka pokrzywdzonych właścicieli lasu
Zdjęcie ilustracyjne (lasy.gov.pl)

W Komendzie Powiatowej Policji we Włodawie prowadzone jest postępowanie w sprawie wyrębu i kradzieży drzewa na działce o nr ewidencyjnym 3729 w Wyrykach (woj. lubelskie). Jak ustalono we wstępnej fazie postępowania w powyższej sprawie jest wiele osób pokrzywdzonych, które są współwłaścicielami działki oraz spadkobiercami po zmarłych współwłaścicielach.

Działka, z której zniknęły drzewa, należy m.in. do Nadleśnictwa Włodawa, ale też do wielu osób prywatnych. "Zgodnie z art. 131 par. 1 Ustawy Kodeks Postępowania Karnego wezwania, zawiadomienia oraz inne pisma, od których daty doręczenia biegną terminy, doręcza się przez operatora pocztowego w rozumieniu ustawy Prawo pocztowe albo pracownika organu wysyłającego, a w razie niezbędnej konieczności przez Policję. Zgodnie z par. 2. jeżeli w sprawie ustalono tylu pokrzywdzonych, że ich indywidualne zawiadomienie o przysługujących im uprawnieniach spowodowałoby poważne utrudnienie w prowadzeniu postępowania, zawiadamia się ich poprzez ogłoszenie w prasie, radiu lub telewizji. Zaś zgodnie z par. 3. jeżeli istnieje obowiązek doręczenia postanowienia, przepis par. 2 stosuje się odpowiednio. Należy jednak zawsze doręczyć je temu pokrzywdzonemu, który w zawitym terminie 7 dni od dnia ogłoszenia o to się zwróci" - informuje podinspektor Bożena Szymańska z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zimowa fala uchodźców z Ukrainy? Ekspert nie ma wątpliwości

W związku z faktem, iż pokrzywdzonych jest tak wielu, a ich powiadomienie jest bardzo utrudnione policja prosi osoby, które są pokrzywdzonymi w sprawie o zgłaszanie się do włodawskiej komendy.

Dochodzenie w tej sprawie za nr RSD 436/22 prowadzi starszy sierżant Aneta Florek z zespołu dochodzeniowo-śledczego. Zainteresowani mogą kontaktować się z nią pod numerem telefonu 47 813 22 74 - informuje podinspektor Bożena Szymańska z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić