Przygniotło go drzewo, które sam ściął. Wszczęto śledztwo

27

To mogło skończyć się tragicznie. Mieszkaniec gminy Radziejów (woj. kujawsko-pomorskie), który ścinał drzewo, został uderzony i przygnieciony przez upadający pień. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował go do szpitala. Badający okoliczności zdarzenia funkcjonariusze wszczęli śledztwo.

Przygniotło go drzewo, które sam ściął. Wszczęto śledztwo
Przygniotło go drzewo, które ściął. Policja zaczyna śledztwo (Policja)

Do feralnego zdarzenia doszło w poniedziałek 28 listopada w gminie Radziejów (woj. kujawsko-pomorskie). Funkcjonariusze policji po południu otrzymali zgłoszenie o wypadku przy wycince drzew.

Natychmiast udali się tam policjanci. Na miejscu zastali załogę pogotowia, która udzielała pomocy medycznej 58-letniemu mieszkańcowi powiatu radziejowskiego - mówi asp. szt. Marcin Krasucki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Węgry wyprzedzą Polskę w walce o KPO? "To możliwe"

Mundurowi wstępnie ustalili, że mężczyzna pracował przy ścinaniu drzew. W pewnym momencie prawdopodobnie został uderzony i przygnieciony upadającym drzewem. Poszkodowanego z obrażeniami ciała przetransportowano śmigłowcem ratunkowym do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wiadomo, że mężczyzna podczas zdarzenia był trzeźwy. Policjanci z Radziejowa prowadzą teraz czynności mające na celu wyjaśnienie szczegółowych okoliczności. Wiele wskazuje na to, że doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Częste wypadki przy wycinaniu drzew

Wypadki przy wycince drzew nie są niestety nowością. Do jednego z nich doszło w tym roku w województwie podkarpackim. Drzewa rosnące w pasie drogowym na trasie Cholewiana Góra - Nowy Nart miały zniknąć, ponieważ zagrażały bezpieczeństwu kierowcom podróżującym tym odcinkiem drogi. Jak ustalono, czterech pracowników ścinało dąb na poboczu, gdy z uwagi na silny wiatr drzewo zmieniło kierunek upadku.

Jeden z konarów spadł na 50-letniego mieszkańca Cholewianej Góry. Mężczyzna w stanie ciężkim został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Pomimo wysiłków lekarzy, poszkodowany zmarł.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić