Krótsza izolacja po zarażeniu COVID-19? Wiemy, czego chce Ministerstwo Zdrowia

14

Już wkrótce mogą zostać wprowadzone nowe zasady izolacji po COVID-19. Resort zdrowia chce wdrożenia istotnych zmian, Adam Niedzielski złożył w tej sprawie projekt rozporządzenia. Czy zacznie obowiązywać krótsza izolacja po zarażeniu?

Krótsza izolacja po zarażeniu COVID-19? Wiemy, czego chce Ministerstwo Zdrowia
Minister zdrowia Adam Niedzielski (Getty Images)

Ministerstwo Zdrowia chce, by zakończenie izolacji po COVID-19 mogło nastąpić m.in. po 24 godzinach bez gorączki, bez używania leków przeciwgorączkowych i z poprawą kliniczną, ale nie wcześniej niż po 10 dniach od wystąpienia objawów - w przypadku osób z objawami klinicznymi.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia skierowało projekt rozporządzenia w tej sprawie do konsultacji. W uzasadnieniu podkreślono, że konieczność modyfikacji rozporządzenia ws. okresów zakończenia izolacji wynika ze zgłoszonych rekomendacji przez Radę Medyczną przy Prezesie Rady Ministrów i ma związek z dynamiczną sytuacją epidemiczną.

Koronawirus. Kiedy zmiany dot. izolacji?

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to zmiany dotyczące izolacji po COVID-19 bardzo szybko wejdą w życie.

Projekt rozporządzenia przewiduje bowiem, że będzie ono obowiązywać z dniem następującym po ogłoszeniu. Jest to spowodowane koniecznością pilnego wdrożenia rozwiązań zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić