Krzyczał: "Musimy zabić Macrona!". Później dźgnął księdza i zakonnicę

10

Do ataku nożownika doszło w Nicei we Francji. Uzbrojony w nóż mężczyzna wszedł do kościoła, w którym akurat rozpoczynała się msza święta. Następnie wykrzykując "musimy zabić Macrona" rzucił się na księdza i zakonnicę.

Krzyczał: "Musimy zabić Macrona!". Później dźgnął księdza i zakonnicę
Do ataku doszło w centrum Nicei. (Twitter, Eric Ciotti)

Do ataku doszło około godziny 10:00 rano w kościele Saint-Pierre d’Arene znajdującym się w centrum Nicei. Mężczyzna uzbrojony w nóż wszedł do świątyni na kilka minut przed rozpoczęciem mszy świętej. Według zeznań świadków krzyczał różne hasła, w tym: "Musimy zabić Macrona!".

Atak nożownika na księdza

Mężczyzna rzucił się na księdza, który miał odprawiać mszę. Ojciec Christophe został dźgnięty 20 razy m.in. w klatkę piersiową i nogi.

Atak próbowała przerwać 71-letnia zakonnica, ale ona także została poraniona. Na miejsce wezwano policję, która obezwładniła i zatrzymała napastnika. Ofiary nożownika przewieziono do szpitala. Stan księdza określono jako krytyczny.

Jak przekazuje Polskie Radio, ksiądz Christophe pochodzi z Polski i od lat przebywa w Nicei. Sprawcą ataku jest 31-letni Francuz z Fréjus. Według źródeł policyjnych, cierpi na zaburzenia psychiczne i wiele razy przebywał w różnych zakładach dla umysłowo chorych. Burmistrz Nicei, Christian Estrosi zapewnił na Twitterze, że napastnik przebywa w areszcie.

Nożownik zaatakował w dniu wyborów prezydenckich. 24 kwietnia Francuzi biorą udział już w II turze wyborów. Swoje głosy mogą oddać na urzędującego obecnie Emmanuela Macrona lub Marine Le Pen.

Zobacz także: Propozycja metropolity ws. Mariupola. "Jest tutaj szeroko omawiana"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić