Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Trzaskowscy stracili dziecko. "Te blizny zostają do końca życia"

23
Podziel się:

Małgorzata i Rafał Trzaskowski przyznali, że przeszli przez wstrząsającą tragedię. Żona prezydenta Warszawy w piątym miesiącu ciąży straciła dziecko. - Oczywiście, my jesteśmy szczęśliwymi rodzicami, więc to na szczęście leczy rany, ale te blizny pozostają do końca - mówi Trzaskowski.

Trzaskowscy stracili dziecko. "Te blizny zostają do końca życia"
Małgorzata i Rafał Trzaskowscy przeżyli ogromną rodzinną tragedię. (Instagram)

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że możliwość dokonania aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołało liczne protesty w całej Polsce.

Do wyroku odnieśli się m.in. znani artyści i politycy. Żona prezydenta Warszawy Małgorzata Trzaskowska najpierw w mediach społecznościowych zamieściła zdjęcie, na którym trzyma kartkę z napisem #WyrokNaKobiety, a córka Aleksandra zasłania rękami twarz. Po czym w kolejnym wpisie odważyła się na osobiste, szczere i poruszające wyznanie, w którym opowiada, jak straciła dziecko w piątym miesiącu ciąży.

Dzisiaj jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci, ale nie zawsze było tak dobrze...Nadzieja i radość na wiadomość o ciąży, potem coraz to gorsze informacje, aż w końcu dramat, brak nadziei, strach, bezsilność i ból - tak straszny ból, że marzysz o tym żeby zemdleć albo być jak najszybciej poddana narkozie. Jedyna myśl, jaka ci towarzyszy, to aby mieć wszystko jak najszybciej za sobą. Aby cierpienie twoje i nienarodzonego dziecka się jak najszybciej skończyło - napisała Małgorzata Trzaskowska.

Prezydent Rafał Trzaskowski odniósł się do poruszających słów żony.

To są dramaty ludzkie, i takich dramatów jest mnóstwo, kiedy okazuje się, że płód ma wady i jest zagrożony, a potem w piątym miesiącu obumiera. To są dramaty, które są z ludźmi do końca życia. Oczywiście, my jesteśmy szczęśliwymi rodzicami, więc to na szczęście leczy rany, ale te blizny pozostają do końca - mówił w programie "Fakty po faktach" Rafał Trzaskowski.

Prezydent Trzaskowski w sobotę i w niedzielę uczestniczył w protestach przeciwników decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Znam te dramaty i nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mógł podejmować decyzje za kobiety. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, kiedy trzeba czekać do końca i później obserwować swoje dziecko, które umiera w przeciągu kilku godzin - przyznaje Trzaskowski.
Zobacz także: Ruch Trzaskowskiego rusza mimo pandemii? "Lepszego momentu nie będzie"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
alayemini
2 lata temu
dziwne,ze nie mogl patrzec na umierajacy płód,ale na interwencje chirurgiczna,kiedy żywy płód jest wyciągany po kawałku -to w porządku..co za hipokryzja
socjal medium
2 lata temu
też mi przykładna rodzinka, nieogarniająca niczego poza lansem i kłamstwem...
Dr Giuliani
2 lata temu
Face news. Wygrzebała wieszakiem, bo Rafcio studiował wtedy u Geremka i nie mieli pieniędzy na utrzymanie dziecka.
Dr Giuliani
2 lata temu
Face news. Wygrzebała wieszakiem, bo Rafcio studiował wtedy u Geremka i nie mieli pieniędzy na utrzymanie dziecka.
Dr Giuliani
2 lata temu
Face news. Wygrzebała wieszakiem, bo Rafcio studiował wtedy u Geremka i nie mieli pieniędzy na utrzymanie dziecka.
BRAK SŁÓW
2 lata temu
Trzaskowscy stracili dziecko? Ale są szczęśliwi? :) Teraz są za mordowaniem nienarodzonych dzieci? Dla nich to pewnie tylko jakieś płody czy coś takiego i opowiadaja się zaciekle za aborcją? Super! Gratulacje!
Ola
2 lata temu
Moje dziecko miało urodzić się zdrowe ,żadne badania nie wykazały że coś jest nie tak ,wyszło na etapie rozwoju, było ciężko ale daliśmy radę,powoli jest lepiej nigdy przenigdy nie usunęła bym ciąży nawet gdybym wiedziała.Moje dziecko to najlepsze co mnie w życiu spotkało to największy skarb i niesamowite szczęście jest wspaniałym chłopcem jedynym i nie powtarzalnym i kocham go najmocniej na świecie.Ale fakt jest faktem,że na pomoc państwa liczyć co nie ma oczywiście wszystko jest w kolejce nie raz i za 3 lata i nic się nie należy bo dziecko chodzi więc jest samodzielne.Dlatego uważam ,że w wolnym kraju każdy człowiek powinien mieć możliwość podjęcia własnej decyzji ,po to pan Bóg dał nam rozum i wolną wolę ,żeby każdy mógł się nim kierować wedle własnego sumienia.Nie tędy droga trzeba ludziom pomóc a nie zakazywać na zasadzie zakazów nakazów i ograniczeń niczego nie zbudujemy .
Slonce
2 lata temu
Ręce pani Gosi Trzaskowskiego jak 100 latki!!!!
Slonce
2 lata temu
Ręce pani Gosi Trzaskowskiego jak 100 latki!!!!
🦍🦍🦍
2 lata temu
Jacy oni biedni odszkodowania za kamienicę też stracili😇
Aaa
2 lata temu
A może warto się zastanowić dlaczego dzieci poczęte chorują w łonie matki Co na to wpływa Czy kobieta dostatecznie dba o płód który nosi pod sercem ?
Prawda🏪
2 lata temu
Dobrze grają i te fałszywe usmieszki🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Lipa🍌
2 lata temu
To za te miejsca relaksu dla warszawiaków!
Kamienica
2 lata temu
Karma wraca
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić