Krzysztof Krawczyk junior wystąpił z Trubadurami. Dołączy do zespołu?

17

Na 60. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Trubadurzy obchodzili 60-lecie swojej działalności artystycznej. Wraz z zespołem wystąpił Krzysztof Krawczyk juniorem. Syn słynnego piosenkarza wyjawił, czy planuje zastąpić swojego ojca.

Krzysztof Krawczyk junior wystąpił z Trubadurami. Dołączy do zespołu?
Marian Lichtman i Krzysztof Krawczyk (AKPA)

Pierwszego dnia 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu na scenie wystąpili Trubadurzy. Ten słynny zespół powstał 1963 r., a w jego pierwotnym składzie był m.in. Krzysztof Krawczyk.

Opole 2023. Krzysztof Krawczyk junior z Trybadurami

W 1976 roku Krzysztof Krawczyk opuścił zespół i już nigdy na stałe nie wrócił do grania z Trubadurami. To było sporym rozczarowaniem dla fanów, którzy zawsze liczyli na powrót wokalisty.

Z okazji 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu fani zostali pozytywnie zaskoczeni. Marian Lichtman zaprosił na scenę Krzysztofa Krawczyka juniora. Wspólnie wykonali największe takie jak "Znamy się tylko z widzenia" i "Przyjedź mamo na przysięgę".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wodną taksówką z wyspy na wyspę. Tutaj szybko zapomnisz o samochodach

Artyści, włącznie z Krzysztofem Krawczykiem, mieli na sobie charakterystyczne stroje nawiązujące do ubioru muszkieterów. Na scenie pojawiła się także Halina Żytkowiak, która śpiewała w zespole i Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Obrony Terytorialnej.

Krzysztof Krawczyk junior spisał się znakomicie, ale czy to oznacza, że zastąpi swojego ojca? Okazuje się, że nie ma takich planów. Na pytanie, czy po sukcesie na festiwalu w Opolu planuje zastąpić ojca na koncertach odpowiedział dość stanowczo.

Nie da się zastąpić. Żaden Tomasz nie będzie lepszy od Pawła, a Hieronim nie będzie lepszy od Zbyszka. Trubadurzy. OK. Stamtąd ojciec się wywodzi. To jest jak wspólne grono, ale każdy niech będzie sobą - zadeklarował w Super Expressie.

Już wcześniej pojawiły się informacje, że Krzysztof Krawczyk junior nie może występować ze względu na swój stan zdrowia i pogłębiającą się padaczkę. "O tym, że ze względów zdrowotnych działania artystyczne Igora nie mogą mieć charakteru zawodowego, wiadomo od lat. Żeby się tylko nie wydarzyło nieszczęście" - powiedział Andrzej Kosmala w rozmowie z Plotkiem.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić