Włączył "Barkę" w autobusie. Inny pasażer rzucił się z pięściami

66

Ulubiona pieśń papieża Jana Pawła II była powodem bójki w autobusie nocnym w Krakowie. Jeden z pasażerów postanowił włączyć utwór na cały regulator, co nie podobało się innemu podróżującemu. Sprzeczka szybko przerodziła się w bójkę. Musiała interweniować policja.

Włączył "Barkę" w autobusie. Inny pasażer rzucił się z pięściami
Krakowski autobus - zdjęcie ilustracyjne (PAP, �ukasz G�gulski)

Do nietypowego zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek, 7 na 8 czerwca 2023 roku w Krakowie. Podczas podróży w nocnym autobusie linii 662 jeden z pasażerów z niezrozumiałych przyczyn postanowił włączyć muzykę.

Włączył "Barkę" w autobusie

Wybrał pieśń religijną "Barka", która każdemu kojarzy się z papieżem Janem Pawłem II. Jednak nie wszyscy pasażerowie ocenili gust muzyczny Krakowianina. Inny podróżujący powiedział, że boli go głowa i źle się czuje, prosząc o wyłączenie muzyki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kierowca nie zauważył lawety na autostradzie. Auto wystrzeliło w powietrze

Jednak miłośnik "Barki" tego nie zrobił. Między mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań. Sprzeczka szybko przerodziła się jednak w bójkę. Kierowca musiał zatrzymać pojazd na przystanku Szwedzka i wezwać policję.

Mężczyźni pobili się o Barkę – opisuje czytelnik portalu Głos24, który był świadkiem tego nietypowego zdarzenia.

Sprzeczka przerodziła się w bójkę

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie potwierdził w rozmowie z portalem ten incydent. - Mieliśmy taką interwencję dzisiejszej nocy około godziny 1:50 na przystanku Szwedzka, w autobusie linii 662. Pobiło się tam dwóch mężczyzn - powiedział mł. insp. Sebastian Gleń.

Jak opisał, jeden z uczestników bójki w autobusie uciekł, a drugi miał lekką ranę na twarzy. Postanowił jednak ostatecznie nie zgłaszać sprawy na policję. Gleń nie doprecyzował, który z pasażerów zniknął z miejsca zdarzenia.

Ulubiona pieśń papieża

"Barka" to hiszpańska pieśń religijna. Polakom jest znana przede wszystkim dlatego, że papież Jan Paweł II śpiewał ją w Gnieźnie podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 roku.

Od tego czasu "Barka" była wielokrotnie śpiewana na spotkaniach papieża z Polakami. Utwór znajduje się w repertuarze różnych polskich wokalistów, a najbardziej znaną wersją jest "Barka" w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka. 

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić