Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Ksiądz miał koronawirusa. Fatalne wieści z Podkarpacia

16
Podziel się

W miejscowości Krasne w powiecie rzeszowskim zmarł ksiądz zakażony koronawirusem. O tym, że ma COVID-19, dowiedział się zaledwie kilka dni wcześniej. Parafianie rozpaczają po stracie proboszcza.

Ksiądz miał koronawirusa. Fatalne wieści z Podkarpacia
(Pixabay)
bEITJNIR

Proboszcz zmarł przez koronawirusa

Zmarł ksiądz proboszcza dr Adam Dzióba. Prosimy o modlitwę w jego intencji - taki komunikat pojawił się na stronie Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krasnem.
bEITJNIT

Parafia nie podała przyczyny śmierci proboszcza. Niemniej dwa dni wcześniej sanepid w Rzeszowie potwierdził, że test na obecność koronawirusa u duchownego z Krasnego był pozytywny.

Krasne. Zmarł ksiądz zakażony koronawirusem. Kościół został zdezynfekowany

Parafia w Krasnem po śmierci księdza proboszcza Adama Dzióby podała też informację, że kościół został zdezynfekowany, a bierzmowanie młodzieży przesunięte na późniejszy termin.

bEITJNIZ

Podkarpacie. Księża na kwarantannie

Księża z parafii w Krasnem zostali poddani kwarantannie. Zamówione przez parafian msze święte są odprawiane w ciągu tygodnia na plebanii, bez udziału wiernych. Z kolei w niedzielę msze w kościele odprawią księża spoza parafii, wyznaczeni przez dziekana.

Zobacz także: Koronawirus na weselach. "Miałem dwa zgony, może już starczy?"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEITJNJu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
jan
3 miesiące temu
Ludzie czy wy jesteście Polakami ??? tyle nienawiści w waszych wpisach !
prawda
4 miesiące temu
Jak to że może być to konsekrowane łapska przecież wirusa nie posiadają a jedynie służą do obmacywania dzieci.
Zygfryt
8 miesięcy temu
Jezus też zmarł na Covid
bEITJNJv
Zygfryt
8 miesięcy temu
Jezus też zmarł na Covid
bylem tam
8 miesięcy temu
parafianie rozpaczaja z powodu smierci proboszcza? czyli odwrotnie niz on bo jego smierc parafianina nie smucila bo nic na niej nie tracil a wrecz przeciwnie sporo zyskiwal ale to podkarpacie
awajz
11 miesięcy temu
to zapewne nie jest prawdą z tym koronaświrusem u księdza, bo jakiś tam Guz zapewniał w mediach że ksiądz ma konsekrowane ręce i świrus się go nie chwyta.
KPP
rok temu
Nie znam tego księdza.Niczym się u mnie nie zasłużył
cool observer
rok temu
Skoro tak szybko zmarł, to oznacza że Pambuk miał dla niego ważne zadanie do wykonania i dlatego wezwał go w trybie natychmiastowym ;-). A przede wszystkim, "prawdziwi Polacy" są przekonani, że żadnego wirusa nie ma, a obostrzenia, kwarantanny, maski itp. to światowy spisek w celu chwycenia obywateli za mordy !
Parafianin.
rok temu
Witam wszystkich, pochodzę z tej miejscowości, są to obrzeża Rzeszowa, proboszcz zmarł w wieku 54 lat. Jak dla mnie był bardzo wyrozumiałym, otwartym na problemy innych, a zarazem twardo stąpającym po ziemi człowiekiem. Od początku września słabo się czuł i po kilku dniach został zabrany przez karetkę (podobno covidovą) do szpitala w Dębicy, po kilku dniach przewieziony do jednoimiennego szpitala w Łańcucie gdzie zmarł. Zastanawiają mnie dwa fakty, że skoro wszystkie media trąbią iż zmarł z powodu koronawirusa, to dlaczego karetka nie zabrała go od razu z plebani do jednoimiennego szpitala w Łańcucie (gdzie stale są wolne miejsca), który znajduje się 12 km od plebani w Krasnem, tylko więziono go do zwykłego szpitala w Dębicy aż 60 km od miejsca zamieszkania, a po drugie u nikogo kto miał kontakt ze zmarłym nie stwierdzono tego "pseudowirusa". Pozdrawiam normalnych.
AAAAAAAA
rok temu
Fałszywa wiara i Bóg go nie uchronił.
Antyklerykał
rok temu
Księża,siostry zakonne dużo ich choruje i zarażają innych . Jakiś dopust Boży?albo co?
Misia
rok temu
Nie, to nie jest możliwe. Nasz proboszcz twierdzi że w kościele nie ma żadnego wirusa i nikt się nie zarazii a już na pewno nie ksiądz. I ludzie w to wierzą. Istne średniowiecze
EMMU
rok temu
O, a bóg nie uchronił tego księżulka?
bEITJNJn
Jarek kret
rok temu
Mam wrażenie, że "ktoś" i "xxx" to ta sama osoba. Szukasz atencji?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić