aktualizacja 

Znany ksiądz pokazał hipokryzję papieża Franciszka? Wybuchła dyskusja

479

Papież Franciszek wypowiedział się ostatnio sytuacji dot. migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Jak podaje WP, głowa kościoła "odczuwa ból z powodu wiadomości o sytuacji, w jakiej znajduje się wielu migrantów". Wcześniej papież także ocenił negatywnie budowę muru na granicy. Słowa te, zdaniem ks. Isakowicza-Zaleskiego, pachną hipokryzją. Na Twitterze rozpoczął tym samym żywą dyskusję "zwolenników i przeciwników" tego rozwiązania.

Znany ksiądz pokazał hipokryzję papieża Franciszka? Wybuchła dyskusja
Papież Franciszek usłyszał kilka nieprzyjemnych uwag (Getty Images)

Ks. Isakowicz-Zaleski krytycznie odniósł się do słów papieża Franciszka, który "sprzeciwia się zakazom dla migrantów, w tym budowaniu murów granicznych", czytamy na Twitterze. Jak wskazał, głowa kościoła wykazała się hipokryzją, gdyż... Watykan oddzielają od reszty świata liczne mury, a także m.in. stojący przed bramami wejściowymi strażnicy. Słowem: liczne zabezpieczenia przed osobami, które chcą wejść na terytorium maleńkiej enklawy.

Papież Franciszek sprzeciwia się zakazom dla migrantów, w tym budowaniu murów granicznych. Jednak akceptuje mury oddzielające Watykan od reszty świata, strażników na bramach wejściowych i obowiązkowe przepustki dla wchodzących - napisał ks. Isakowicz-Zaleski.

Na Twitterze wybuchła dyskusja. Manipulacja?

Pod wpisem ks. Isakowicza-Zaleskiego wybuchła dyskusja. Wiele osób zgadzało się z jego wpisem, choć padały także mocne stwierdzenia, negatywnie oceniające wypowiedzi duchownego w social mediach. Zarzucono mu "manipulację".

Jak tak czytam tweety księdza, to się zastanawiam, czy zdaje sobie ksiądz sprawę z manipulacji, jakich dokonuje. Skoro kontrolę i mury są dobre, to może wprowadźmy je na granicach województw? Albo lepiej powiatów? Czemu nie? - napisała jedna z użytkowniczek.
Ks. Isakowicz-Zaleski widzi drzazgę w oku papieża Franciszka, a w swoim oku nie widzi belki. Wciąż buduje ksiądz mury podziałów wśród wiernych katolików - brzmi opinia innego użytkownika.
Módlmy się za Papieża! - apeluje ktoś inny, co prawdopodobnie oznacza, że to, co mówi papież, jest niezgodne z tym, czego naucza Kościół.
Bo takie bzdury to się łatwo gada - uważa mężczyzna.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić