Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|
aktualizacja

Znany ksiądz pokazał hipokryzję papieża Franciszka? Wybuchła dyskusja

313
Podziel się:

Papież Franciszek wypowiedział się ostatnio sytuacji dot. migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Jak podaje WP, głowa kościoła "odczuwa ból z powodu wiadomości o sytuacji, w jakiej znajduje się wielu migrantów". Wcześniej papież także ocenił negatywnie budowę muru na granicy. Słowa te, zdaniem ks. Isakowicza-Zaleskiego, pachną hipokryzją. Na Twitterze rozpoczął tym samym żywą dyskusję "zwolenników i przeciwników" tego rozwiązania.

Znany ksiądz pokazał hipokryzję papieża Franciszka? Wybuchła dyskusja
Papież Franciszek usłyszał kilka nieprzyjemnych uwag (Getty Images)

Ks. Isakowicz-Zaleski krytycznie odniósł się do słów papieża Franciszka, który "sprzeciwia się zakazom dla migrantów, w tym budowaniu murów granicznych", czytamy na Twitterze. Jak wskazał, głowa kościoła wykazała się hipokryzją, gdyż... Watykan oddzielają od reszty świata liczne mury, a także m.in. stojący przed bramami wejściowymi strażnicy. Słowem: liczne zabezpieczenia przed osobami, które chcą wejść na terytorium maleńkiej enklawy.

Papież Franciszek sprzeciwia się zakazom dla migrantów, w tym budowaniu murów granicznych. Jednak akceptuje mury oddzielające Watykan od reszty świata, strażników na bramach wejściowych i obowiązkowe przepustki dla wchodzących - napisał ks. Isakowicz-Zaleski.

Na Twitterze wybuchła dyskusja. Manipulacja?

Pod wpisem ks. Isakowicza-Zaleskiego wybuchła dyskusja. Wiele osób zgadzało się z jego wpisem, choć padały także mocne stwierdzenia, negatywnie oceniające wypowiedzi duchownego w social mediach. Zarzucono mu "manipulację".

Jak tak czytam tweety księdza, to się zastanawiam, czy zdaje sobie ksiądz sprawę z manipulacji, jakich dokonuje. Skoro kontrolę i mury są dobre, to może wprowadźmy je na granicach województw? Albo lepiej powiatów? Czemu nie? - napisała jedna z użytkowniczek.
Ks. Isakowicz-Zaleski widzi drzazgę w oku papieża Franciszka, a w swoim oku nie widzi belki. Wciąż buduje ksiądz mury podziałów wśród wiernych katolików - brzmi opinia innego użytkownika.
Módlmy się za Papieża! - apeluje ktoś inny, co prawdopodobnie oznacza, że to, co mówi papież, jest niezgodne z tym, czego naucza Kościół.
Bo takie bzdury to się łatwo gada - uważa mężczyzna.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(313)
Głoszenie pra...
rok temu
Trwaj mocny w wierze. Głoszenie Ewangelii i prawdy. Prosili Go więc: «Poślij nas w świnie, żebyśmy w nie wejść mogli». 13 I pozwolił im. Tak duchy nieczyste wyszły i weszły w świnie. A trzoda około dwutysięczna ruszyła pędem po urwistym zboczu do jeziora. I potonęły w jeziorze. 14 Pasterze zaś uciekli i rozpowiedzieli to w mieście i po zagrodach, a ludzie wyszli zobaczyć, co się stało.
Adam N 1973
rok temu
Papież Franciszek jest Latynosem. Chociaż miał włoskich rodziców, to nie rozumie że Europa to nie zachodnia półkula, gdzie państwa zostały zbudowane przez imigrantów. Jednak chociaż imigranci pochodzili z wielu różnych narodów, to integrowali się w danej kulturze któta stworzyła dany kraj. W Argentynie, Wenezueli, Chile była to kultura hiszpańska, w Brazylii portugalska, w USA angielska. Ogół muzułmanów ma to do siebie że się nie integrują, tylko w każdym państwie starają się z czasem wykroić jakąś przestrzeń dla siebie. Potem tych obszarów jest coraz więcej i dodatkowo są poszerzane. To widzimy we Francji, i coraz bardziej w Holandii i Szwecji. Nie po to nasi przodkowie przelewali swoją krew i ginęli, byśmy dziedzictwo które nam zostawili oddali islamistom w imię źle pojmowanego miłosierdzia. Nie mamy obowiązku stawiać losu dzieci muzułmanów ponad przyszłością i bezpieczeństwem naszych dzieci
??????????
rok temu
Isakowiczu powiem tak turcy zgotowali taki los kurdom a za rok dwa trzy taki sam los może spotkać pana Ormian co pan im wtedy powie?????????????
Donek
rok temu
O2 zawsze próbuje dyskredytować dobro w tym przypadku ks Isakowicza.
Coming out
rok temu
Apostata. Nie chcę być członkiem Twojego biznesu.
....
rok temu
Zmieniaja przepisy, modlitwy, tak samo koncerty, nowe piosenki, awans lub spadek z ligi.
United
rok temu
Watykan ma takie zajęcie jak kiedyś zadania miał się Alex w Manchester
Ela
rok temu
Tak tworzy się historia ulicy, miasta, kraju. O, zobacz, się pobili..i ja opisuję, piszę artykuł i coś się zmienia lub nie.
Normalny
rok temu
To mów , że Wojtyła np. był dobrym człowiekiem, że pomagał czy był lubiany a nie święty bez wad czy chorób.
Imię i nazwis...
rok temu
Jan Paweł II osiedlowa ksywka, popularne przezwisko. Karol Wojtyła, człowiek z aktem urodzenia. Przecież to człowiek, z układem oddechowym, trawiennymi wydalniczy. Jaki święty. Świątobliwy to też pewnego rodzaju przezwisko. Promuj
Paralityk
rok temu
W morzu śródziemnym ginie setki ludzi w zimny już morzu. Ostatnio przy kanale la manche kilkanaście. Ubierz się ładnie , przygotuj kazanie i tacę i przeczytaj ładnie z dykcją, potrenuje o cudzie i uzdrowieniu..
Zakonnik Staś
rok temu
Do Rzymu zaproś emigrantów. Na plac Świętego Piotra. Rozdaj ryby i chleb. Zobaczymy jaki jesteś, kto zapłaci i ile jeszcze okruchów zostanie.
Jarosław
rok temu
Z konkordatu wyjmij pieniądze i zaproś ich do Watykanu.
Reporter 21
rok temu
Polska - Kalifat Katolicyzmy. Uklad panstwowy bardzo podobny do ASIS w Afganistanie. Jeden i drugi kraj to czysta wielka bieda.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić