Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Kto jest zwolniony z kwarantanny? Nowe obostrzenia

4

Kwarantanna po przekroczeniu granicy. Kto jest zwolniony z kwarantanny? Czy po szczepieniu nie musimy jej przechodzić, wyjeżdżając za granicę? Nowe rozporządzenie rządu.

Kto jest zwolniony z kwarantanny? Nowe obostrzenia
Kwarantanna po przekroczeniu granicy. Kogo obowiązuje? (PAP)

Kwarantanna po przekroczeniu granicy? Co zmienia nowe rozporządzenie rządu?

W poniedziałek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało nowe rozporządzenie Rady Ministrów ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Kogo nie obowiązuje kwarantanna po przekroczeniu granicy? Jak wynika z rozporządzenia, kwarantanny po przekroczeniu granicy nie będą musiały odbywać dzieci i młodzież - uczniowie, którzy uczą się Polsce lub za granicą. Mogą z opiekunami przekraczać granicę w celach związanych z pobieraniem nauki.

Podobnie jest w przypadku przedszkolaków i ich opiekunów, studentów i doktorantów. Jeśli przekraczają granicę w celach związanych z wychowaniem przedszkolnym lub kształceniem, nie ma konieczności odbywania kwarantanny.

Czy osoby zaszczepione przeciw COVID-19 muszą przechodzić kwarantannę?

W przypadku osób, które przyjęły szczepienie ochronne przeciw COVID-19, jeśli mają na to zaświadczenie, nie ma konieczności odbywania kwarantanny po przekroczeniu granicy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić