Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Kto teraz wygrałby wybory? Jest najnowszy sondaż

6

Które ugrupowanie cieszy się w Polsce największym poparciem społeczeństwa? Które zdobyłoby najwięcej mandatów w Sejmie i Senacie, gdyby teraz odbyły się wybory parlamentarne? Znamy wyniki najnowszego sondażu.

Kto teraz wygrałby wybory? Jest najnowszy sondaż
Kto wygrałby teraz wybory? (Getty Images)

Nowy sondaż. Kto wygrałby wybory?

Najnowszy sondaż, wykonany przez pracownię Estymator dla portalu DoRzeczy.pl, pokazał, która partia ma obecnie największe poparcie. Które ugrupowanie wygrałoby wybory parlamentarne, gdyby te odbyły się teraz?

Wyniki najnowszego sondażu

Badanie wykonano w dniach 23-24 lipca 2020. Wyniki sondażu jasno pokazują, że Zjednoczona Prawica ma 43,9 proc. poparcia. Co ciekawe, poparcie dla PiS wzrosło od czerwca – miesiąc temu było ono o 1,1 proc. mniejsze.

Na drugim miejscu w sondażu jest Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska). Badanie pokazało, że ma w tym momencie 30,8 proc. poparcia. W tym przypadku również zanotowano wzrost – o 2,4 pkt proc. w odniesieniu do badania z połowy czerwca.

Jakie poparcie mają pozostałe ugrupowania? Dalej w wynikach sondażu znalazła się Lewica (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Razem) – 9,4 proc., Konfederacja – 8,8 proc., Koalicja Polska – 6,5 proc.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić