o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Kto wygrał debatę prezydencką? Sonda TVP unieważniona. Powód?

63
Podziel się

Po środowej debacie prezydenckiej TVP Info umieściło na swojej stronie na Twitterze sondę z pytaniem o to, który z kandydatów na prezydenta zwyciężył w dyskusji. Po tym jak zdecydowane prowadzenie objął w niej Rafał Trzaskowski, sonda została unieważniona.

Kto wygrał debatę prezydencką? Sonda TVP unieważniona. Powód?
Według TVP Info wyniki sondy nt. debaty zostały zmanipulowane przez boty. (YouTube)
bDogIMiJ

W środę na antenie TVP odbyła się debata 11 kandydatów na urząd prezydenta Polski. Każdemu z nich zadano pięć pytań pytań na temat różnych obszarów życia społecznego.

Na swoim profilu na Twitterze TVP Info umieściło sondę z pytaniem o to, który z kandydatów zwyciężył w dyskusji. Głosujący mogli wybrać w niej jednego z czterech startujących - Andrzeja Dudę, Szymona Hołownię, Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Rafała Trzaskowskiego.

Czytaj także:

bDogIMiL

Kto wygrał w debacie prezydenckiej?

Około 22:00 zdecydowanie najwięcej głosów miał Rafał Trzaskowski, którego wskazało 71,5 proc, podczas gdy Andrzeja Dudę wyłącznie 20,7 proc., a pozostałych kandydatów zaledwie 5,3 i 2,7 proc. głosujących.

TVP Info postanowiło unieważnić sondę twierdząc, że została ona zmanipulowana przez boty. Na swoim Twitterze napisało:

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że sonda już na obecnym etapie jest nieważna. Wykryliśmy strumień 600 botów. Nie zdejmujemy jednak sondy, żeby nie dawać pretekstu do kłamliwych zarzutów wobec TVP - napisała stacja na swoim profilu.
bDogIMiR

Unieważnienie sondy spotkało się z różnymi reakcjami. Niektórzy internauci wyrażali oburzenie domniemaną manipulacją ze strony sztabu Rafała Trzaskowskiego, inni zarzucali TVP, że zarzuty są zmyślone i powodem jest fakt, że faworyzowany przez stacje urzędujący prezydent zdecydowanie w niej przegrał.

W sondzie oddano ponad 35 tysięcy głosów, podczas gdy TVP Info pisało o 600 botach, których aktywność wykryło. Nie zostało sprecyzowane o jaką liczbę sztucznie oddanych głosów miałoby chodzić.

bDogIMiS

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca. Oprócz wskazanych w sondzie kandydatów wezmą w nich udział również Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Marek Jakubiak, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno, Waldemar Witkowski oraz Stanisław Żółtek.

Zobacz także: Debata prezydencka 2020. Rafał Trzaskowski uderza w Dudę: "Oni te wybory przegrają"

bDogIMjm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(63)
Bat Babski
6 miesięcy temu
Niemcy i Rosjanie stoją murem za Trzaskowskim. Następca Tuska będzie reprezentował ich interesy!
Antyk
6 miesięcy temu
to Andrzej nie ma botów? no tak, to nie ten elektorat
LULA
6 miesięcy temu
MOIM FAWORYTEM W TEJ DEBACIE ZDECYDOWANIE WYGRAŁ TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO.NA WSZYSTKIE PYTANIA ODPOWIEDZIAŁ.
bDogIMjn
jack
6 miesięcy temu
Krzysztof Bosak w końcu miał chwilkę w TVP.Gratulację Panie Krzysztofie za dobrą debatę.Otwórzcie ludzie oczy
gREG
6 miesięcy temu
W debacie 11 kandydatów, a w sondzie 4. To jest rzetelność.
Najnowsze komentarze (63)
ŚWIATŁOŚĆ
6 miesięcy temu
""Jezus"" uzdrowił dziesięciu ciężko chorych i poszli zdrowi i uradowani, ale wrócił tylko jeden do Jezusa żeby mu podziękować z tej radości że jest zdrowy, a "Jezus" zapytał uzdrowionego a gdzie jest reszta? Czyż nie dziesięciu uzdrowiłem? a przyszedłeś tylko ty jeden. Uzdrowiony ze smutkiem odpowiedział nie wiem, chyba z radości szybko zapomnieli że byli chorzy i że "Ty" ich "Panie" uzdrowiłeś? i dałeś im drugie nowe życie!!! Tak jest dziś z POLAKAMI, jak z tymi uzdrowionymi; szybko Polacy zapomnieli że dostali 500+ 300+ obniżony z powrotem wiek emerytalny, podniesienie średniej krajowej i dofinansowane inne świadczenia socjalne i wiele można wymieniać i teraz jeszcze bon na wakacje z inicjatywy PREZYDENTA i karta rodziny. TAKA JEST KRÓTKA PAMIĘĆ, KRÓTKOWZROCZNOŚĆ I NIEWDZIĘCZNOŚĆ POLAKÓW I NIEZROZUMIENIE TEGO CO DOSTALI OD RZĄDU I PREZYDENTA OD 2015r ŻEBY ŻYŁO SIĘ NAM WSZYSTKIM LŻEJ!!! GDZIE OD 1945r NIE BYŁO TAKIEGO, ANI RZĄDU ANI PREZYDENTA!!! TYLKO WŁADZE MÓWIŁY CIĄGLE ŻE JESTEŚMY NA DOROBKU I NIMA PINIĘDZY PO KRADLI!!! POLACY MAJĄ KRÓTKĄ PAMIĘĆ I BRAK WDZIĘCZNOŚCI ZA TYLE DOBRA KTÓRE DOSTALI I DOSTAJĄ NADAL OD OBECNEGO PREZYDENTA!!! I RZĄDU RP!!! JAK CI UZDROWIENI PRZEZ "JEZUSA" JAK WYŻEJ W OPISIE! POLACY PRZEJRZYJCIE NA OCZY!!! tylko TEN PREZYDENT "ANDRZEJ DUDA" I OBECNY RZĄD JEST GWARANCJĄ NA PRZYSZŁE LATA ŻE TO CO ZOSTAŁO NAM DANE BĘDZIE UTRZYMANE!!!
Bicz Boży
6 miesięcy temu
Dla mnie kandydat na prezydenta powinien mieć ukończone jakieś studia prawnicze, ekonomiczne czy techniczne. Gość przynajmniej będzie miał ścisły umysł i dzięki temu będzie myślał racjonalnie, opierając się na faktach. Stąpał twardo po ziemi, a nie bujał w obłokach.
Bicz Boży
6 miesięcy temu
Trzaskowskiemu wystarczyło zadać pytanie, jak usunąć awarię oczyszczalni ścieków i gość ma pozamiatane!
Jacek
6 miesięcy temu
A gdzie Bosak w sondażu ?? Aż tak się bali ze będzie miał najwiecej głosów ? To manipulacja. Mogli od razu pozostawić tylko Dudę, miałby 100 procent oddanych głosów.
Kaneh
6 miesięcy temu
Mdli mnie na mysl jak ciemne jest dzisiaj spoleczenstwo. Przeciez kazdy osobnik z IQ powyzej 80 spostrzeglby, ze najbardziej merytorycznym i najlepiej znajacym sprawy pierwszorzedne w polskiej polityce uczestnikiem debaty byl Krzysztof Bosak
zasw
6 miesięcy temu
Trzaskowski nie nadaje sie na prezydenta Warszawy ale na prezydenta Polski juz tak. Czegos nie rozumiem
Benedykt
6 miesięcy temu
Beznadziejne pytania ...i jeszcze gorsze odpowiedzi . Niektórzy mówili nie na temat !!! Takich spotkań / Castingów powinno być dużo więcej .Jedno spotkanie na jeden temat . wtedy byśmy sprawdzili wiedzę kandydatów . Polecam Komentarz tygodnia Witolda Gadowskiego ...tam są prawdziwe pytania do kandydatów .
gdf
6 miesięcy temu
Ha ha ha ha ha ale żenada trzaskowski wygrał w sondzie ha ha ha ale blef
bDogIMjf
zasw
6 miesięcy temu
Nie wierze ze Polacy chca teczowego prezydenta,majacego lotnisko w Berlinie i chodzacego na smyczy masonow
1,2....
6 miesięcy temu
Pomyśleć ...tyle milionów z podatków obywateli p.prezydent jednym podpisem przekazał TVP....to się tuba propagandowa odpłaca....MASAKRA !!!
gREG
6 miesięcy temu
W debacie 11 kandydatów, a w sondzie 4. To jest rzetelność.
LULA
6 miesięcy temu
MOIM FAWORYTEM W TEJ DEBACIE ZDECYDOWANIE WYGRAŁ TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO.NA WSZYSTKIE PYTANIA ODPOWIEDZIAŁ.
Max
6 miesięcy temu
Jedyny merytoryczny kandydat to Bosak reszta to podróbki prezydenci marionetkowi
Puk puk?
6 miesięcy temu
dajcie spokoj to nie byla debata! Ludzie potracili prace, popadli w dlugi przez koronawirusa, sluzba zdrowa lezy, edukacja lezy, place sa nieadekwatne do wykonywanej pracy, ani slowa o inwestycjach, o rozwoju Polski, o pomysle na kryzys - 2 pyt. "dziennikarza": (wzmianka o tym, ze trzaskowski nie poslal dziecka do komunii) i czy panowie sa za religia w szkolach? Poziom tej debaty: czy w szkolach powinien byc papier szary czy bialy? Znajduje pan na ulicy 5zl co pan robi? Ktory kandydat sie nie nadaje i czemu rafal trzaskowski?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić