Aleksander Sławiński| 
aktualizacja 

Kto wygrał debatę prezydencką? Sonda TVP unieważniona. Powód?

137
Podziel się:

Po środowej debacie prezydenckiej TVP Info umieściło na swojej stronie na Twitterze sondę z pytaniem o to, który z kandydatów na prezydenta zwyciężył w dyskusji. Po tym jak zdecydowane prowadzenie objął w niej Rafał Trzaskowski, sonda została unieważniona.

Kto wygrał debatę prezydencką? Sonda TVP unieważniona. Powód?
Według TVP Info wyniki sondy nt. debaty zostały zmanipulowane przez boty. (YouTube)

W środę na antenie TVP odbyła się debata 11 kandydatów na urząd prezydenta Polski. Każdemu z nich zadano pięć pytań pytań na temat różnych obszarów życia społecznego.

Na swoim profilu na Twitterze TVP Info umieściło sondę z pytaniem o to, który z kandydatów zwyciężył w dyskusji. Głosujący mogli wybrać w niej jednego z czterech startujących - Andrzeja Dudę, Szymona Hołownię, Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Rafała Trzaskowskiego.

Czytaj także:

Kto wygrał w debacie prezydenckiej?

Około 22:00 zdecydowanie najwięcej głosów miał Rafał Trzaskowski, którego wskazało 71,5 proc, podczas gdy Andrzeja Dudę wyłącznie 20,7 proc., a pozostałych kandydatów zaledwie 5,3 i 2,7 proc. głosujących.

TVP Info postanowiło unieważnić sondę twierdząc, że została ona zmanipulowana przez boty. Na swoim Twitterze napisało:

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że sonda już na obecnym etapie jest nieważna. Wykryliśmy strumień 600 botów. Nie zdejmujemy jednak sondy, żeby nie dawać pretekstu do kłamliwych zarzutów wobec TVP - napisała stacja na swoim profilu.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Unieważnienie sondy spotkało się z różnymi reakcjami. Niektórzy internauci wyrażali oburzenie domniemaną manipulacją ze strony sztabu Rafała Trzaskowskiego, inni zarzucali TVP, że zarzuty są zmyślone i powodem jest fakt, że faworyzowany przez stacje urzędujący prezydent zdecydowanie w niej przegrał.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W sondzie oddano ponad 35 tysięcy głosów, podczas gdy TVP Info pisało o 600 botach, których aktywność wykryło. Nie zostało sprecyzowane o jaką liczbę sztucznie oddanych głosów miałoby chodzić.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca. Oprócz wskazanych w sondzie kandydatów wezmą w nich udział również Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Marek Jakubiak, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno, Waldemar Witkowski oraz Stanisław Żółtek.

Zobacz także: Debata prezydencka 2020. Rafał Trzaskowski uderza w Dudę: "Oni te wybory przegrają"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić