Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|

Kucyki przebierane za zebry. Kontrowersyjna atrakcja dla dzieci wywołała oburzenie

6
Podziel się:

Jeden z podwarszawskich hoteli zorganizował nietypową atrakcję dla dzieci z okazji ich święta 1 czerwca. Maluchy mogły malować kucyki. W ten sposób żywe zwierzęta zmieniły się w pszczołę, jednorożca czy zebrę. Internauci są oburzeni a hotel już przeprasza.

Zdjęcie "przebranego" kucyka
Zdjęcie "przebranego" kucyka (Facebook.com)

Na swoim profilu na Facebooku podwarszawski Pałac Alexandrinum pochwalił się imprezą, zorganizowaną z okazji Dnia Dziecka. Opublikował także zdjęcia, by pokazać, jak dobrze bawiły się dzieci.

Wszystko byłoby zapewne w porządku gdyby nie jedna z zabaw. Polegała na malowaniu farbami żywych kucyków. Dzieci przemalowały koniki za pszczołę, zebrę. Pomysł wywołał oburzenie internautów. O kontrowersyjnym pomyśle organizatorów napisała także Kampania przeciwko transportowi i ubojowi koni. Zwrócili uwagę, że takie zachowanie to uczenie dzieci złych zachowań i traktowania zwierząt jak przedmiotów służących do rozrywki.

Tak hotel reklamował swoją atrakcję:

Hotel zareagował na słowa krytyki, tłumacząc, że ich zwierzęta żyją w bardzo dobrych warunkach i są zadbane. Malowanie natomiast odbywało się bezpiecznymi farbami i miało na celu jedynie sprawienie frajdy najmłodszym. Przekonują także, że nie należy w jednym rzędzie stawiać malowania kucyków farbami i prowadzenia koni na ubój.

Po lawinie krytycznych komentarzy hotel usunął zdjęcia i zamieścił przeprosiny

"Jest nam niezmiernie przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Zapewniamy, że w naszych zamiarach nigdy nie leżało złe traktowanie zwierząt. Zawsze też staramy się edukować naszych młodych gości i pokazywać, że jesteśmy hotelem przyjaznym zwierzakom.
Tym bardziej jest nam bardzo przykro, że ta niefortunna 'zabawa' się odbyła. Przyznajemy, że było to działanie nieprzemyślane i żałujemy, że nasze konie musiały brać w tym udział, tym bardziej, że dbamy o nie na co dzień zapewniamy im godne warunki i ogromną dawkę uczuć, unikamy fajerwerków i innych szkodliwych działań
Rozumiemy Państwa oburzenie i zapewniamy, że taka sytuacja więcej się u nas nie powtórzy" - napisano na facebookowych profilu Pałacu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(6)
tatar
4 lata temu
Pani Katarzyno!! Tego kucyka przemalowanego na zebrę, powinien "kulturalny" uchodźca "pokochać" jak w Berlinie!! Dopiero by to ubogaciło dzieciaki kultowo!! W myśl postępowego hasła - wszystko co ma dziurę bierz, może być jeż!!
Marcin_Scholk...
4 lata temu
Muszę to na prawdę ZGANIC rodziców pomalować na różowo jak pelikany...:]]]
Morel
4 lata temu
Hotel nie zrobił niczego złego. Zamiast "przepraszam" powinien odpisać tym potluczonym "walcie sie". Pieski wolno strzyc i farbować?
Otto
4 lata temu
Normalnie żywcem zjadane kucyki
xxx
4 lata temu
a po co uczyc dziecko że ze zwierzeciem moze robic co chce? potem wyrastaja sadysci
jk
4 lata temu
Burza w szklance wody !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić