Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 

Kupił mleko i znalazł w nim to. W komentarzach burza

78

Jeden z użytkowników TikToka postanowił podzielić się swoim nietrafionym zakupem. Mężczyzna, którego głos słyszymy na nagraniu, przyznał, że skuszony promocją, zdecydował się kupić kilka kartonów mleka w sieci Lidl. Niestety po otwarciu okazało się, że w środku znajdują się grudki. Tak było w każdym z kartonów. W komentarzach burza.

Kupił mleko i znalazł w nim to. W komentarzach burza
Kupił mleko w kartonie i pokazał, co w nim znalazł. (TikTok)

Jeden z użytkowników TikToka postanowił podzielić się swoim nietrafionym zakupem. Mężczyzna kryjący się pod nickiem @SherlocJHolmes poinformował, że skuszony promocją kupił w sklepie Lidl kilka kartonów mleka UHT. Po otwarciu kartonu czekała go przykra niespodzianka. - Zawiesina — mówi na nagraniu, pokazując, jak z kolejnych kartonów wraz z mlekiem do zlewu trafiają grudki.

Nagranie wywołało wśród internautów ogromne poruszenie. Część z nich dzieliła się w komentarzach podobnymi doświadczeniami. - Miałam to samo z mlekiem tej firmy i to kilkakrotnie. Zaznaczam, że było w lodówce, a w środku były jakieś gluty. Ochyda — napisała jedna z komentujących. Na jej słowa zareagował inny użytkownik TikToka, pisząc, że grudki są rzeczą normalną i wynikają z "naturalnej sedymentacji białek wynikającej z obróbki mleka UHT".

- Ja przed chwilą sprawdziłam takie samo Mleko i nic takiego nie ma. Rozcięłam karton i był czysty — napisała kolejna z komentujących wpis osób. Nie była w tym stanowisku odosobniona. - Sprawdzałem to samo mleko i nic w nim nie było. Zależy, na co trafisz — napisał kolejny internauta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niebezpieczne zdarzenie w Toruniu. Rowerzysta był już na przejściu

Kolejny komentujący stwierdził, że każdy produkt spożywczy może się zepsuć i jest to całkiem normalne. - Jakby się nie psuły, to wtedy mielibyśmy problem, bo mogłyby za żarówki robić od ilości chemii — dodał.

Mleko UHT pić, czy nie?

Wielu z nas zastanawia się, czy mleko UHT jest zdrowe. Naszą niepewność budzi głównie fakt, że mleko to nie musi być przechowywane w lodówce, a jego data ważności jest długa. Eksperci jasno wskazują, że spożywanie tego mleka nie jest szkodliwe dla zdrowia.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Długi termin ważności zawdzięcza poddaniu go działaniu wysokiej temperatury, która, choć pozbawia mleko niektórych wartości odżywczych, to uwalnia je od mikroorganizmów.

Mleko UHT w przeciwieństwie do mleka w butelce może być przechowywane w szafce. Należy jednak pamiętać, że po jego otwarciu powinno trafić do lodówki. Należy je spożyć w ciągu 48 godzin po otwarciu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić