Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Łagodzenie obostrzeń związanych z koronawirusem. Ludzie wolą, by pozostały

2

Premier Boris Johnson uważa, że w Wielkiej Brytanii minął już szczyt zarażeń koronawirusem. W związku z tym polityk rozważa złagodzenie dotychczasowych obostrzeń. Jednak Brytyjczycy nie są przekonani, czy to dobre rozwiązanie.

Brytyjczycy nie są zwolennikami zniesienia ograniczeń
Brytyjczycy nie są zwolennikami zniesienia ograniczeń (Getty Images)

Sondaż został przygotowany przez tygodnik "The Observer". Wzięło w nim udział 2 tysiące pełnoletnich mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Koronawirus: Brytyjczycy o zniesieniu ograniczeń związanych z pandemią COVID-19

Jak wynika z ankiety, Brytyjczycy nie chcą zniesienia ograniczeń. Za złagodzeniem obostrzeń opowiedziała się zaledwie jedna czwarta uczestników sondażu. 17 proc. to zwolennicy ponownego otwarcia szkół. Tylko kilka procent uważa, że rząd powinien zezwolić na ponowne otwarcie kin, stadionów sportowych oraz klubów nocnych.

Według ustaleń "LBC News" Brytyjczycy mogą wychodzić wyłącznie w ważnym celu. Rząd zaleca, aby opuszczali dom tylko aby zakupić niezbędne produkty spożywcze, udać się do pracy, odwiedzić lekarza czy poćwiczyć.

Zobacz także: Zobacz też: Tarcza finansowa rusza. "Uratuje przynajmniej milion etatów"

3 proc. ankietowanych w ogóle nie stosuje się do zaleceń rządu. 8 proc. przyznało, że mimo zakazu spędzało wolny czas w ogródku piwnym. 15 proc. wykorzystuje zakupy jako pretekst, aby wyjść z domu, a 13 proc. spotyka się na spacery z przyjaciółmi i rodziną. Aż 9 proc. udało się po produkty w czasie, kiedy do sklepów mogą chodzić wyłącznie pracownicy służby zdrowia, mimo że nie należą do tej grupy zawodowej.

Boris Johnson zapewnia, że nie dopuści do ponownego wzrostu zachorowań. Chce go uniknąć poprzez stopniowe znoszenie ograniczeń. Do złagodzeń obostrzeń dojdzie tylko po spełnieniu określonych warunków: malejącej śmiertelności, niższego wskaźnika infekcji oraz wystarczającej ilości środków ochrony osobistej i testów, dzięki którym można wykryć koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić