Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Lany Poniedziałek. Lepiej nie szalej! Słono za to zapłacisz

18
Podziel się

Lany Poniedziałek to stara polska tradycja, która może jednak być kłopotliwa nie tylko dla tych, którzy zostali potraktowani kubłem zimnej wody. Policja przestrzega przed mandatami.

Lany Poniedziałek. Lepiej nie szalej! Słono za to zapłacisz
Lany Poniedziałek. (YouTube)
bEUxkQbp

Lany Poniedziałek znany też jako Śmigus-Dyngus to stara polska tradycja. Jednak z jej kultywowaniem trzeba być uważnym. Policja ostrzega przed mandatami, jakie mogą nas czekać za te wodne ataki.

Po pierwsze - pandemia. Jeśli chcemy kultywować stare zwyczaj, musimy respektować obowiązujące obostrzenia. Niech obiektem żartów będą nasi najbliżsi, a nie obcy ludzie. Zachowanie dystansu i zakrycie nosa i ust nawet podczas zabawy jest naszym obowiązkiem. Złamanie tych zasad może kosztować nas nawet 500 zł.

bEUxkQbr

Po drugie - umiar. Jeśli za bardzo poniesie nas zabawa, może skończyć się to mandatem za zakłócanie spokoju. Tak, jak w przypadku łamania obostrzeń może skończyć się to nałożeniem kary pieniężnej w wysokości do 500 zł.

Kolejne - znowu umiar. Jeśli atak wodny w imię tradycji będzie miał miejsce w środku transportu publicznego lub na drodze, konsekwencje mogą być wysokie. Mowa tu o areszcie, ograniczeniu wolności czy grzywie nawet do 5 tys. zł. Tak więc jeśli planowałeś atak wodnych balonów w stronę jadących aut - musisz dać na wstrzymanie.

bEUxkQbx

Sytuacje skrajne. Nieprzemyślana zabawa może skończyć się też pozwem o naruszenie nietykalności cielesnej. Możemy też zostać pociągnięci do odpowiedzialności finansowej za wyrządzone szkody - nie tylko materialne.

Zobacz także: Nowy Ład PiS. Będzie większe wsparcie rodzin z dziećmi? Szykuje się ulga podatkowa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUxkQbS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
Końdzio
8 miesięcy temu
"Policja ostrzega wszystkich miłośników tradycji""-- jedyne dopuszczalne tradycje, to dawanie na tacę,chodzenie w procesji,chodzenie na rocznice smoleńskie,jak ostrzega milicja polityczna.
Krzysztof1956
8 miesięcy temu
Lany poniedziałek...no cóż, podobnie jak pisanki to tradycja słowiańska...dobrze, że to kultywujemy a źle, że niektórzy sądzą, że to tradycja wielkanocna (święto chrześcijańskie)...tak, Słowiańszczyzna i Pogaństwo to są nasze prawdziwe korzenie...
Czas_zarazy
8 miesięcy temu
Kto by kogo teraz oblewał wodą w ten koronaczas kiedy wszyscy boją się zarazy i siedzą w bunkrach....
bEUxkQbT
1 OS./ 20 M2
8 miesięcy temu
20 ZŁ MANDATU DLA PROBOSZCZA 8 KROTNIE PRZEKRACZAJĄCEGO DOPUSZCZALNE NORMY SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNE
Banksywr
8 miesięcy temu
Ludzie muszą być na śmierć czy za niedługo nic nie będą mogli zrobić żeby tylko dalej płacili kartami a plan się uda.
Wizjoner
8 miesięcy temu
Ludzie patrzcie co się dzieje uważnie...
abdul
8 miesięcy temu
własnie w tej chwili podlegam tej karze. czekam na milicje
Złoty środek
8 miesięcy temu
Nie rozumiem o co ten lament. Tradycja jest istotna, ale wbiec z wiadrem do autobusu i wylać na jadących, którzy nie mają możliwości zmienić ubrań to prostactwo, podobnie pod kościołem oblanie kogoś, kto będzie musiał stać w mokrym ubraniu ponad godzinę. Co innego zabawy z mojego dzieciństwa sprzed kilkudziesięciu lat. Dzieci z okolicy dogadywały się, że wychodzą na zewnątrz przed południem z psikawkami i wzajemnie się polewają.
5x3x
8 miesięcy temu
Tu bedzie jak w "Opowieści podręcznej "
Tekla
8 miesięcy temu
To jest walka nasza tradycja i nasze obyczaje to dla kogoś są solą w oku
Irek.
8 miesięcy temu
Bo demokracja i woIność jest wtedy, gdy poIicja każe obywateli dosłownie za wszystko. Wolny obywatel zawsze ma wybór - grzywna czy mandat.
gość
8 miesięcy temu
Przestańcie straszyć tą obolałą Policją .
Pan po 50-ce
8 miesięcy temu
Gdzie czasy jak sie "erosy" kupowało w kiosku,napełniało wodą I dawaj na przeciwnika :-) smoczki,tzw "cumle" sie wodą napelniało do monstrualnych rozmiarów,wiadra I worki z wodą też robiły robotę...a teraz? Ech...wspomnienia
bEUxkQbL
Trep
8 miesięcy temu
Kiedyś jak się wyszło po 12:00 to całe chodniki były zalane. Chodziło się w grupach pod kosciol i lało sie na potęgę.Nawet straż miejska się oblewało i nikt mandatów nie dawał.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić