Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Lech Wałęsa o prezydenturze Bidena. Rozbrajający komentarz na temat kobiet u władzy

32
Podziel się

Lech Wałęsa wypowiedział się na temat tego, czy zdecydowałby się na rozmowę z Joe Bidenem. Skomentował też dobór administracji nowego prezydenta USA.

Lech Wałęsa o prezydenturze Bidena. Rozbrajający komentarz na temat kobiet u władzy
(Getty Images)
bEUIwTbF

Lech Wałęsa w rozmowie z WP skomentował wybór członków administracji Bidena. 12 z 25 urzędów piastują kobiety. Były prezydent Polski przyznał jednak, że jest "niereformowalny" w pewnych kwestiach i utrzymuje, że z władzą najlepiej obchodzą się mężczyźni.

Mimo mojego wieku też lubię kobiety. Ale jestem staroświecki. Oczywiście widzę kobiety w polityce, ale jednak rządzenie to domena, która ze względu na podejmowanie decyzji, powinna przypadać w udziale mężczyznom - powiedział Lech Wałęsa dla WP.
bEUIwTbH

Wiceprezydentem USA została Kamala Harris. Wałęsa jednak nie jest przekonany co do tego wyboru.

Kobietę umiejscawiam w innym miejscu. Ja już nie jestem reformowalny. Biden ma duże doświadczenie. Świat potrzebuje politycznego przywództwa - komentuje były prezydent Polski.

Lech Wałęsa przyznał, że od ponad 20 lat źle ocenia prezydentów USA. W rozmowie z WP wyznał, że miał nadzieje na to, że Stany będą przywódcą narodów. Okazało się jednak inaczej. Były prezydent Polski stwierdził, że przywództwem byłoby organizowanie potrzeb innych narodów, czego USA nie robi. A jak Wałęsa widzi relacje polsko-amerykańskie?

bEUIwTbN
Relacje Polski z USA? Oczywiście, że pozostaniemy na uboczu. W stanie wojennym świeczkę potrafili nam jedynie zapalić. Komu wtedy pomagano? Dostawaliśmy 5 procent, a Rosja 95 procent. Musieliśmy wówczas walczyć ze Stanami i z Sowietami. To naród amerykański jest świetny. W większości nam pomaga i nas rozumie. Politycy z USA od dawna zawsze załatwiali swoje interesy, a nas dobrze traktowali jedynie okazyjnie - mówi Wałęsa dla WP.

Choć były prezydent Polski przyznał, że wróży owocną kadencję dla Bidena, nie ukrywa, że na spotkanie szans raczej nie widzi. Znalazłby jednak czas dla głowy USA, gdyby rozmowa miała dotyczyć konkretnego tematu.

Zobacz także: Strajk Kobiet. Lech Wałęsa: ostrzegałem przed Jarosławem Kaczyńskim
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUIwTci
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
,./';[
11 miesięcy temu
"od 20 lat źle ocenia prezydentów USA" ja dziękuję ale doczekaliśmy się "dostojnego autorytetu" powala z nóg.
bleble
11 miesięcy temu
powiem tak żeby oceniać kogoś trzeba zacząć od siebie
Souza
11 miesięcy temu
Z Walesa jest gorzej jak myslalam
bEUIwTcj
Prawdziwypola...
11 miesięcy temu
Wałęsa powiedział prawdę, ale widać większości ludziom się to nie podoba, bo kłóci się to z ich obrazem rzeczywistości. Ewolucyjnie to mężczyzna jest tym co dominuje, a nie kobieta, i nic tego nie zmieniło. USA i inne mocarstwa interesują się mniejszymi krajami, gdy mogą nawiązać jakąś współpracę korzystną dla mocarstwa, nigdy na odwrót. Jedynie ludzie uprzedzeni się popłakali, myśląc że Wałęsa to zły człowiek, a prawda jest taka, że powiedział prawdę, i powiedział to co myśli i czuje, a nie to co ktoś chce usłyszeć.
bbb
11 miesięcy temu
Wałęsa dał Polakom Wolność i te osoby to prze ały
Ola
11 miesięcy temu
Mega intelekt, wielki człowiek. Szkoda, że już robi pod siebie.
Gosc
11 miesięcy temu
Jaki ten Walesa jest "szlachetny" Arogancja az bije po oczach. "Walesa... znalazlby czas gdyby..." A moze by sie tak najpierw Bidena zapytac, czy on dla Walesy znajdzie czas?
abc
11 miesięcy temu
Czas pana prezydenta Wałęsy już minął, wtedy był wielkim człowiekiem. Ale teraz lepiej niech już nic nie mówi.
Artek
11 miesięcy temu
Eu geniusz Europy..
Tom
11 miesięcy temu
No cóż.. Wałęsa to taki współczesny Dyzma,wyniesiony na piedestał przez elity widzace w nim korzyści dla siebie ale też przez tzw ciemny lud. On sam dla siebie jest i bohaterem i ofiarą... ,,wspiął się na cokół i uwierzył że został pomnikiem,,
Eeee
11 miesięcy temu
Bolkowe mądrości zawsze na czasie!
też emeryt
11 miesięcy temu
ten wałęsa to tępy debil, szkoda słów na takiego pajaca
malkontent
11 miesięcy temu
Wałęsa ma rację i raczej nie myślał o sobie.
bEUIwTcb
olo
11 miesięcy temu
cicho, cicho!!!! "autorytet" zabrał głos przygotować kasę za "cenny" komentarz wszyscy na to tylko czekali. Jeszcze tylko notatka z wypowiedzi bo póżniej "odwróci kota ogonem"
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić