Leśnicy pokazali zdjęcie. "Przy odrobinie szczęścia…"

58

Pracownicy Lasów Państwowych chętnie dzielą się z internautami w mediach społecznościowych niezwykłymi zjawiskami zarejestrowanymi w lesie. Tym razem leśnikom z Podkarpacia udało się uchwycić na zdjęciu bardzo niecodzienny moment. Fotografia przedstawia ogromnego kota przechadzającego się z wolna po zaśnieżonym lesie.

Leśnicy pokazali zdjęcie. "Przy odrobinie szczęścia…"
Leśnicy podzielili się z internautami niecodziennym widokiem (Facebook, Lasy Państwowe)

Fotografię opublikowano na profilu Lasów Państwowych na Facebooku. Niezwykłe zdjęcie wykonano w Nadleśnictwie Stuposiany, w powiecie bieszczadzkim na Podkarpaciu. Widać na nim cętkowane zwierzę spacerujące po śniegu.

Obejrzyj także: Niedźwiedź w kałuży. Zabawne nagranie z fotopułapki w Bieszczadach

Niezwykły widok w lesie. Pokazali ogromnego "leśnego kota"

Fotografia przedstawia rzecz jasna rysia. Drapieżnik ma biały brzuch oraz brązowy grzbiet w czarne cętki. Charakteryzują go zaokrąglone i zakończone pędzelkami czarne uszy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niedźwiedź w kałuży. Zabawne nagranie z fotopułapki w Bieszczadach

Na zdjęciu zobaczyć można, że ściółka leśna jest niemal całkowicie pokryta śniegiem. Ryś przechadza się w kierunku pobliskiej grupy drzew.

Leśnicy podkreślają, że nie jest to częsty widok w lesie. Zwierzęta te zazwyczaj bowiem stronią od siedzib ludzkich i unikają spotkań z człowiekiem. Tym razem udało się jednak ukradkiem sfotografować majestatycznego ssaka.

Przy odrobinie szczęścia zdarza się zarejestrować z wolna poruszającego się leśnego kota... – podpisali fotografię pracownicy Nadleśnictwa Stuposiany.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Rysie w Polsce. Żyje ich u nas ponad setka

Ryś to drapieżny ssak z podrodziny kotów. Dawniej znany były w Polsce jako ostrowidz. Długość ciała rysia wynosi od 65 do nawet 110 cm. Ich ogon może mierzyć nawet ponad 20 cm. Ważą od 5 do 30 kilogramów.

Zwierzęta te występują w lasach praktycznie całej Europy, Azji i Ameryki Północnej. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w 2019 roku oszacował liczebność rysiów w naszym kraju na co najmniej 123 osobniki. Jest to najprawdopodobniej jednak liczba znacznie zaniżona.

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić