Leśnicy proszą o ostrożność. Znaleźli je na leśnej ścieżce

5

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie poinformowało o zagrożeniu, jakie pojawiło się w jednym z nadleśnictw. Tamtejsze służby sfotografowały ślady niedźwiedzia, który prawdopodobnie znajduje się w okolicy.

Leśnicy proszą o ostrożność. Znaleźli je na leśnej ścieżce
Leśnicy z Nadleśnictwa Tuszyma natknęli się na ślady niedźwiedzia. (Facebook, Lasy Państwowe)

Leśnicy z Nadleśnictwa Tuszyma otrzymali zgłoszenie. Na jednej z dróg zlokalizowanych na terenie Leśnictwa Przecław odnaleziono nietypowe ślady zwierzęcia.

Leśnicy zbadali ślady. Ostrzegają odwiedzających przed niebezpieczeństwem

Wkrótce po przyjęciu zgłoszenia na miejsce udały się odpowiednie służby terenowe. Jak się okazało, odnalezione ślady należały do niedźwiedzia. Leśnicy dokładnie obfotografowali znalezisko, a następnie ustalili, że zwierzę udało się w stronę zbiornika wodnego, gdzie zażyło kąpieli.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niedźwiedź na szlaku turystycznym. Niezwykłe nagranie z Bieszczad

Aktualnie miejsce przebywania niedźwiedzia jest nieznane. Z tego powodu leśnicy proszą o ostrożność i uwagę wszystkich, którzy zdecydują się w najbliższych dniach na odwiedzanie lasów nadleśnictwa.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Niedźwiedzie pojawiające się w przestrzeni publicznej to coraz częstszy widok. Choć zwierzęta najczęściej widywane są w Tatrach, często także w okolicach popularnych szlaków turystycznych, to w ostatnich tygodniach regularnie informowaliśmy Was o przypadkach pojawienia się niedźwiedzi w innych lokalizacjach.

Niedźwiedzie brunatne pojawiały się m.in. w małopolskim Jordanowie, Zagórzu czy Borowej na Podkarpaciu. Zwierzęta udają się w nieznane sobie rejony głównie w poszukiwaniu pożywienia, o czym przekonuje sytuacja z zakopiańskiej Doliny Strążyskiej, gdzie niedźwiedź włamał się do jednej z tamtejszych herbaciarni, zwabiony zapachami pożywienia.

Ten gatunek jest w tym roku także wyjątkowo aktywny na terenie Słowacji - atak jednego z niedźwiedzi w marcu zmusił władze miasta Liptowski Mikulasz do ogłoszenia stanu wyjątkowego.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić