Ludzie znaleźli w lesie. Na jaw wyszła smutna prawda

60

Przywiązała go za smycz do ogrodzenia w lesie i odjechała. Policjantom tłumaczyła, że pozbyła się psa, bo... szczekał. Teraz 57-letnia mieszkanka powiatu strzeleckiego odpowie przed sądem.

Ludzie znaleźli w lesie. Na jaw wyszła smutna prawda
Kobieta porzuciła psa w lesie (KPP Strzelce Opolskie)

O tym, że ktoś porzucił psa w lesie w miejscowości Zawadzkie, policjanci dowiedzieli się od przypadkowego spacerowicza. Ustalenie tożsamości kobiety, która dopuściła się tego nieludzkiego czynu zajęło im nieco ponad dobę.

57-letnia mieszkanka powiatu strzeleckiego, po tym jak dotarli do niej policjanci przyznała, że porzuciła w lesie psa bo ten denerwował ją swoim szczekaniem, był nieposłuszny i ją ugryzł.

Pies był przywiązany za pomocą krótkiej, 20 centymetrowej smyczy do ogrodzenia. Zwierzęciem zaopiekowali się policjanci i przekazali go do Fundacji S.O.S dla Zwierząt w Chorzowie. Sprawą znęcania się nad pieskiem zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Zawadzkiem - informuje opolska policja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pierwszy taki pies w Polsce. Po 9 latach pracy odchodzi na emeryturę

Potwierdzają to pracownicy chorzowskiej fundacji, którzy pieska nazwali: Słoneczko.

Piesek jest pod naszą opieką. Jest bardzo wystraszony, przerażony. Nasza Fundacja przystąpi do postępowania w roli oskarżyciela posiłkowego - zapowiadają.

Zachowanie kobiety, o którym ta szczegółowo opowiedziała funkcjonariuszom wydaje się wręcz niewiarygodne. W sobotę, 13 maja, podjęła decyzję, że pozbędzie się psa. Zawiozła więc go osobiście rowerem do lasu, gdzie przewiązała do ogrodzenia i odjechała.

Teraz, za przywiązanie psa i pozostawienie go bez dostępu do wody i pokarmu, kobiecie grozi do 3 lat więzienia - informują policjanci i podkreślają, że posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale również obowiązek.

Potrzebny jest dla malucha dom tymczasowy, który odczaruje jego świat i przegoni lęki - apelują pracownicy Fundacji SOS dla zwierząt.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić