o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Łukasz Szumowski rezygnuje. Kto zostanie jego następcą?

54
Podziel się

Łukasz Szumowski powiedział "pas". Decyzję o ustąpieniu ze stanowiska ministra zdrowia ogłosił we wtorek. Momentalnie ruszyły spekulacje dotyczące tego, kto może go zastąpić.

Łukasz Szumowski rezygnuje. Kto zostanie jego następcą?
(Twitter.com)
bDYXlKER

Już od dłuższego czasu mówiło się o tym, że minister Łukasz Szumowski może odejść z resortu zdrowia. Do tych plotek odniósł się na początku sierpnia w programie "Tłit" Wirtualnej Polski. Wówczas zapewniał, że "jako sternik nie zamierza opuścić okrętu" podczas pandemii koronawirusa.

Minęło jednak kilkanaście dni i Łukasz Szumowski zmienił zdanie. We wtorek ogłosił, że nie będzie już sprawował funkcji szefa resortu zdrowia.

Dzisiaj uznałem, że to właściwie ten czas. Mamy zbudowany system, mamy system szpitali jednoimiennych, mamy rozbudowaną sieć laboratoriów i dzięki szybkim decyzjom udało się, że w Polsce nie było dziesiątek tysięcy zgonów, tak jak to było w krajach Europy Zachodniej. Mamy przyrosty zachorowań, ale mamy też gospodarkę, która funkcjonuje i będziemy mieć pieniądze na dalszą walkę - mówił Łukasz Szumowski na konferencji.
bDYXlKET
Zobacz także: Łukasz Szumowski podaje się do dymisji. Minister zdrowia tłumaczy swoją decyzję

Kto zastąpi Łukasza Szumowskiego?

Póki co nie wiadomo oficjalnie, kto zostanie nowym ministrem zdrowia. W kuluarach często przewija się jednak nazwisko Tomasza Latosa. Jest on przewodniczącym sejmowej komisji zdrowia.

Tomasz Latos to najważniejszy kandydat. Ma duże doświadczenie nie tylko w służbie zdrowia jako lekarz, ale również w polityce. Jako szef komisji zdrowia zna wszystkie aktualne sprawy resortu zdrowia - przekazał jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości, cytowany przez wiadomosci.wp.pl.
bDYXlKEZ

Pojawiają się też nazwiska innych kandydatów. Wymienia się chociażby posła PiS Bolesława Piechę, a także Stanisława Karczewskiego. Ten drugi to były wicemarszałek Senatu, który z zawodu jest chirurgiem.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYXlKFu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(54)
tylko
9 miesięcy temu
Antonii Maciarewicz - taki intelekt się marnuje
Kowalsku
9 miesięcy temu
Nowak jest bez stanowiska .
60+
9 miesięcy temu
A, może by tak kogoś z opozycji ? Dla zjednania Polaków !
bDYXlKFv
arfl
9 miesięcy temu
FAKTY? ilość zakażań? oszukana, szumowski zakazał testów. Ilość ofiar? fart bo byliśmy szczepieni na gruźlicę. Pieniądze? W rodzinie szumowskiego, jego instruktora narciarstwa i znajomego handlarza bronia...
eli
9 miesięcy temu
Roakradl co mogl i daje szanse innemu,a przeciez niema wirusa
jako
9 miesięcy temu
Stonoga na ministra zdrowia.
ada
9 miesięcy temu
Jest tylko jeden kandydat, który uzdrowi służbę zdrowia: Antoni Macierewicz
aga
9 miesięcy temu
ministrem zdrowia powinien byc czlowiek ktory zna sie na zarzadzaniu a nie lekarz.Dotychczas wszyscy lekarze ministrowie nie dawali rady
waclaw047
9 miesięcy temu
Arłukowicza dać.Niech się mądrzy!!!!!!!!!!!!
jarek
9 miesięcy temu
może nie dziękuj jak opętany, tylko przeproś i oddaj kasę społeczeństwu !
polak
9 miesięcy temu
HUBERT Czerniak na ministra
ROL
9 miesięcy temu
Ludzie za grosz nie macie szacunku chyba za każdego kto by się pojawił w tym rządzie CI CO PISZĄ TE OBRAŹLIWE SŁOWA WOBEC PANA SZUMOWSKIEGO MOŻE SAMI ZASIĄDĄ ZA STER KIEDY W SŁUŻBIE ZDROWIA JEST TYLE ZACOFANIA WOBEC ZACHODU TO NIE Z WINY TEGO RZĄDU NAJLEPIEJ KRAŚĆ I NIC NIE ROBIĆ A ŻĄDAĆ JAK NA ZACHODZIE
Robert
9 miesięcy temu
Jest w tym kraju jeden rozsądny lekarz który by się nadał, Hubert Czerniak,
bDYXlKFn
marnota....
9 miesięcy temu
Mamy GENIALNEGO p. SUSKIEGO - da sobie z tym resortem radę.TO GENIUSZ !
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić