o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

Luzowanie obostrzeń. Sprawdź, co się zmieni

2
Podziel się

We wtorek 4 maja poluzowana zostanie część obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Zdjęte zostaną niektóre ograniczenia dotyczące handlu, kultury, kultu religijnego i edukacji.

Luzowanie obostrzeń. Sprawdź, co się zmieni
We wtorek uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócą do ławek (Pixabay)
bDXGinnV

Polepsza się sytuacja epidemiczna w Polsce, a ponadto coraz więcej osób przyjmuje szczepionkę na COVID-19. Właśnie dlatego rząd zdecydował się na luzowanie ograniczeń. Maj upłynie pod znakiem znoszenia restrykcji.

4 maja otwarte zostaną galerie sztuki i muzea. Oczywiście obowiązywać będzie limit 1 osoba na 15 mkw. Konieczne będzie również przestrzeganie ścisłego reżimu sanitarnego.

bDXGinnX

Zmiany zajdą również w handlu. Otwarte będą sklepy budowlane, meblowe i galerie handlowe (limit 1 osoba na 15 mkw., działalność w ścisłym reżimie sanitarnym).

Do poluzowań dojdzie też w zakresie kultu religijnego. W kościołach będzie mogło pojawiać się więcej osób - 1 os. na 15 mkw., a ponadto rekomendowane jest odprawianie ceremonii na świeżym powietrzu.

bDXGinod

Koronawirus w Polsce. Uczniowie wracają do szkół

W ławkach szkolnych ponownie zasiądą najmłodsi uczniowie - ci, którzy uczęszczają do klas 1-3 szkół podstawowych (ścisły reżim sanitarny - m.in. wietrzenie sal podczas przerw oraz dezynfekcja placówek w weekendy).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXGinoy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
no tak
2 dni temu
A moim zdaniem obostrzenia powinny być utrzymane do końca czerwca. W wakacje lekkie luzowanie żeby ludziom szajba nie odpaliła. Do tego czasu wyszczepić wszystkich na maxa i od września wracać w pełni do normalnego życia. A tak będziemy szli od fali do fali .
Rodzic
2 dni temu
Za półtora miesiąca wakacje a oni otwierają szkoły buahaha.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić