Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Makabra w Lagos. "Przypomina się zamach z 11 września"

2
Podziel się:

Co najmniej 3 osoby zginęły, a ponad 50 ma być uwięzionych pod gruzami 21-piętrowego budynku, który zawalił się w poniedziałek w Lagos w Nigerii. W momencie zdarzenia na placu budowy znajdowali się robotnicy.

Makabra w Lagos. "Przypomina się zamach z 11 września"
Zawalił się 21-piętrowy apartamentowiec w Lagos (Twitter)

Incydent miejsce w poniedziałek ok. godz. 15 w zamożnej dzielnicy Lagos Ikoyi. AP podaje, że w wypadku zginęły co najmniej 3 osoby. 21-piętrowy apartamentowiec był w trakcie budowy. Nie jest jasne, ilu pracowników firmy budowlanej znajdowało się w środku w momencie zdarzenia.

Widziałem jak apartamentowiec runął na moich oczach. Przypomina się zamach z 11 września (na World Trade Center – red.). Nie wiem czy wyszedłbym z tego żywy, gdyby zawalił się blok położony bliżej mojego biura. Wszystko zaczęło się trząść – relacjonuje Muhammad Tukur, jeden z mieszkańców Lagos.

Zawalił się budynek w Lagos. Nie jest znana liczba ofiar

Lokalne media podają, że spod gruzów uratowano jak dotąd kilka osób. Pobliscy mieszkańcy zaczęli sami szukać ofiar. Rashid Olamilekan opisuje, że pomógł trzem uwięzionym robotnikom.

Jestem Nigeryjczykiem. Muszę ratować swoich – stwierdził w rozmowie z CNN.

Rozpoczęła się także oficjalna akcja ratunkowa. Szef lokalnych służb ratunkowych Olufemi Oke-Osanyintolu poinformował, że na miejsce wysłany został ciężki sprzęt.

Wszyscy ratownicy są w drodze, aby zabezpieczyć miejsce zdarzenia – powiedział nigeryjskim mediom.

Runął budynek w Nigerii. Deweloper tego samego dnia rozmawiał z kupcami

Mieszkający w pobliżu prezes Nigeryjskiej Izby Adwokackiej Olu Apata przekazał, że budowa trwa od dwóch lat. Wcześniej tego samego dnia deweloper miał odbyć spotkanie z potencjalnymi nabywcami. Naoczni świadkowie twierdzą, że tuż przed zawaleniem pęknąć miały kolumny nośne budowli.

CNN przypomina, że zawalenia się budynków są stosunkowo częstym zjawiskiem w Lagos, największym mieście Nigerii zamieszkanym przez ok. 20 mln osób. W 2019 roku zawalenie się dwóch budynków, w tym jednego mieszczącego szkołę, spowodowało śmierć kilkudziesięciu mieszkańców.

Obejrzyj także: Ulewy przyniosły katastrofę. Ogromne zniszczenia w Chinach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Trwa wojna
7 miesięcy temu
Przepraszam bardzo,ale 11 wrzesnia 2001r to był zamach morderców usa na własnych obywateli i kłamstwo powtórzone milion razy nie stanie się dla mnie prawdą!
Dorcia
7 miesięcy temu
Dobrze że zawalił się teraz niż jak by był wybudowany i by było w nim jeszcze więcej ludzi
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić