o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Makabryczne wydarzenie w Izraelu. Nie żyje ponad 40 osób

25
Podziel się

Tragiczny przebieg miało święto ultraortodoksyjnych Żydów na górze Meron w Galilei. Agencja Reutera podaje, że co najmniej 44 osoby zginęły stratowane i ściśnięte przez tłum. Poszkodowanych jest przeszło 100 osób.

Makabryczne wydarzenie w Izraelu. Nie żyje ponad 40 osób
Akcja służb ratunkowych po tragedii na górze Meron
bESCflcl

Zdarzenie miało miejsce w trakcie całonocnych obchodów Lag ba-Omer i rocznicy śmierci mistyka Szymona bar Jochaja. Tłumy ultraortodoksyjnych Żydów w wielkim ścisku tańczyły, śpiewały i skakały.

Szacuje się, że w wydarzeniu mogło uczestniczyć nawet 100 tys. osób. Nagrania, które pojawiają się w sieci, ukazują wielki tłum ludzi, starających się zejść wąskim zboczem góry, powodując ogromny ścisk i tratując część osób.

bESCflcn

Do tych dramatycznych wydarzeń doszło w sekcji przeznaczonej dla mężczyzn. Agencja Reutera cytuje świadków, którzy twierdzą, że ofiary udusiły się lub po prostu zostały zadeptane. Wśród ofiar znalazły się dzieci.

Przyczyna tragedii nie jest znana. Początkowo mówiono o zawaleniu się jednej z trybun, ale służby ratownicze i policja wskazują na przepełnienie widowni.

bESCflct

Tragedia w Izraelu. "Efekt domina" i zawalony dach

"Times of Israel" powołuje się na ustalenia policji i podaje, że dziesiątki uczestników poślizgnęły się, spadając na ludzi stojących niżej. To natomiast wywołało "efekt domina".

Izraelskie wojsko poinformowało, że na miejscu zawalił się dach. Policja twierdzi natomiast, że uczestników nie było więcej niż zwykle, ale w tym przypadku obszar świętowania był odgrodzony barierami, co mogło doprowadzić do powstania "wąskich gardeł".

bESCflcu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESCflcO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(25)
praktyczny
7 miesięcy temu
Po jutrze napiszą, że to Polacy ich zadeptali i w ramach rekompensaty będą gotowi przejąć wschodnią część Warszawy--ale nic nie wynagrodzi utraty życia--jednak będą wspaniałomyślni i przyjmą pokutę.
jaca
7 miesięcy temu
był taki film ; ostatnie tango w paryżu ,ale eskimosy ładniej tancowały, już ich brało w prisiudy w samolotach i na lotniskach,a jakie wyniki tańców ! palestynczyki & Iran stanęły w zachwycie
Locke
7 miesięcy temu
Przez religie dochodzi do tragedii. Tak jest na całym świecie.
bESCflcP
jannns
7 miesięcy temu
przeciez oni zachowuja sie wszedzie jak typowa cholota to i u siebie lepiej nie jest ......
iii
7 miesięcy temu
Coz - wspolczuje im bo jestem Homosapiens, uprzedzam nie jestem Zydem. Tamci ludzie siedza u siebie i nic im do polityki nad Wisla, wiec nie mieszajmy. 100k to sporo - widac efektywnosc w szczepieniu Pfizerem, szkoda ze "nasi panujacy" nie sa tak skuteczni.
Dorcia
7 miesięcy temu
Boże co to za cholota u nas w Święta Bożego Ciała i tyle jest ludzi, ale jest wszystko kulturalnie i tak samo na rezulekcjach. A tam zachwali się jak mało sprawni umysłowo. To po prostu chore żeby ginąc w uczestnictwie w jakimś Świecie
Stopchejt
7 miesięcy temu
Najnowsza definicja antsemityzmu: antysemita to ten, którego nie lubi wiadomo, kto.
ktos
7 miesięcy temu
Szkoda,że tylko tylu.
Anex
7 miesięcy temu
Ta informacja powinna być w rubryce - dobry nius.
Dsa
7 miesięcy temu
Jakoś mi ich nie źal. Na razie jeszcze za brak żalu jest tyko ostracyzm a nie paragraf ale kto wie co będzie dalej
Adam
7 miesięcy temu
A tu Pandemia,pewnie wirus ich zabił, albo skutek uboczny szczepienia. Kto taką orgie dopuszcza jak świat walczy z pandemią. Warto wspomnieć, że tłumy tych ortodoksyjnych gości przylatuje do Polski i na lotnisku Okęcie też odprawia tańce bez masek ,dystansu bez reakcji straży granicznej ,policji i wojska . Jednym słowem są traktowani ulgowy w ochronie MOSADu ,A agenci są uzbrojeni po zęby,co zabrania konwencja międzynarodowa o posiadaniu broni palnej na lotniskach i w samolotach. Wnioski pozostawiam wam.
Anex
7 miesięcy temu
Nareszcie jakaś dobra wiadomość.
Irgfjh
7 miesięcy temu
No peszek...
bESCflcH
Lcd
7 miesięcy temu
Makabrę to oni robili na lotnisku Chopina.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić