Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Lublin. Dzieci rozpłakały się, gdy się zorientowały. To sprawka władz

119
Podziel się:

Zdarzenie, do którego doszło w zagajniku nieopodal jednego z osiedli w Lublinie (woj. lubelskie), zbulwersowało mieszkańców. Byli na tyle oburzeni, że postanowili nagłośnić zdarzenie. Mowa o zniszczeniu przez miasto szałasu, który własnoręcznie zbudowały dzieci.

Lublin. Dzieci rozpłakały się, gdy się zorientowały. To sprawka władz
Dzieci włożyły wiele wysiłku w budowę szałasu. Niestety, przygotowana przez nie konstrukcja została zniszczona. (Google Maps)

Jak informuje portal Lublin112, w zagajniku sąsiadującym z ul. Bluszczową w Lublinie został zbudowany szałas. Jego twórcami były miejscowe dzieci, które włożyły w przygotowanie "kryjówki" wiele czasu i wysiłku.

(...) Zamiast siedzieć w domu, same, ale pod nadzorem rodziców, znalazły dla siebie zajęcie i z wielką przyjemnością i zaangażowaniem budowały ten szałas. Wykonały go z gałęzi, patyków i traw - relacjonował pan Adam z Lublina (Lublin 112).

Zniszczyli szałas zbudowany przez dzieci. Jako winnych wskazali miasto

Szałas szybko stał się ulubionym miejscem zabaw najmłodszych mieszkańców osiedla. Wywołało to zadowolenie wśród rodziców, ponieważ w konsekwencji pandemii COVID-19 ich pociechy mają ograniczone możliwości zabawy. Radość skończyła się jednak z dniem, w którym "kryjówkę" zniszczyli pracownicy firmy, która zajmuje się utrzymaniem zieleni miejskiej.

Zobacz także: Zobacz też: Nalot na nielegalną kopalnię. Spektakularna akcja kolumbijskich służb

Ekipa nie zniszczyła szałasu przypadkowo – zjawili się na miejscu właśnie w celu usunięcia obiektu. Gdy mieszkańcy zaczęli protestować, wyjaśnili, że otrzymali takie zlecenie od miasta. Takie wyjaśnienie nie usatysfakcjonowało miejscowych, którzy dowodzą, że konstrukcja nie stwarzała żadnego zagrożenia dla najmłodszych. Nie była również widoczna z ulicy.

Szałas znajdował się w zagajniku, nie był widoczny z ulicy. Pracownicy przekazali nam, że nie mogą go zostawić, gdyż przysłano ich właśnie w celu rozbiórki. Jak można wysyłać firmę tylko po to, aby rozwalić dzieciom szałas, który był ich miejscem zabawy – dziwi się pani Anna z Lublina (Lublin112).

Ostatecznie oświadczenie w sprawie wydali sami przedstawiciele Urzędu Miasta. Jak tłumaczyli, ekipa miała posprzątać teren, na którym znajdował się szałas i stąd wynikła konieczność jego rozbiórki. Mieli wnioskować o to sami mieszkańcy oraz członkowie Straży Miejskiej. Jednocześnie zapowiedziano, że w przyszłości nie będzie już dochodziło do podobnych sytuacji.

(...) Z uwagi na zaistniałą sytuację upomnieliśmy firmy, by w takich nietypowych sytuacjach obowiązkowo kontaktowali z urzędem w celu wyjaśnienia sprawy i podjęcia odpowiednich decyzji (...) – zapowiedziała Monika Głazik z Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin (Lublin 112).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(119)
Taka sobie Pa...
rok temu
Po jakiego diabła to rozebrali teraz w zamian dzieciom zrobic z prawdziwego zdarzenia plac zabaw 🙋‍♀️😁
j 23
rok temu
lublyn to stan umysłu.
Edgar
rok temu
Na placu przed kościołem mogły wybudować albo u pana Adama w ogródku. Wtedy na pewno nikt by im go nie zniszczył.
Franz
rok temu
Podjechać po ich biurze do fundamentu.
kris
rok temu
to była samowola budowlana
PePe
rok temu
A wystarczylo powiedziec ze szalas jest rozsadnikiem kowita, dlatego trzeba zlikwidowac i material spalic, wtedy Polacy, jak te potulne pieski, wiwatowaliby takim dzialaniom, i wolali o jeszcze, zeby wladza im robila dobrze.
Lexa
rok temu
Jaki prezydent tacy urzędnicy.
Exist
rok temu
Dzieciaczki nie płaczcie, już niedługo wasz prezydent będzie płakał jak go wasi rodzice nie wybiorą na nową kadencję.
Dawnysąsiad
rok temu
Dlaczego nie zbudowali sobie tego szałasu na własnym podwórku.
blz
rok temu
Wynika, ze mieszkańcy powinni dobrze zapamiętać na kogo nie głosować w najbliższych i kolejnych wyborach tak aby osoby patologiczne wobec potrzeb mieszkańców co najwyżej mogły stać w kolejce dla wiecznie bezrobotnych.
nieurzędas ci...
rok temu
ja tylko z ciekawości zastanawiam się co by mówila pani Ania i pan Adam gdyby któremuś z dziecka coś się stało w tym szałasie i o jakie odszkodowanie się zwrócili
Gość
rok temu
No to teraz wg niektórych każdy może wyjść z domu i naznosic patyków liści i zbudować co będzie chciał . Co wy odwalacie. Niech dzieci budują na placu obok swojego domu. Tam rodzice nie pozwolą bo tam nie można ale na mieście czemu nie.
senior
rok temu
Nie wierzę w taką "przypadkowość".Jesli zostala ekipa wysłana tylko i wyłącznie właśnie w to miejsce...to była to kolejna demonstracja wladzy- dzieciom NIE WOLNO się integrować,nie wolno bawić razem.Mają siedzieć w domu i dziczeć.A rodziców sprowadzono do parteru- dzieci maja wiedzieć,ze są własnością państwa i będzie dla nich tak okrutne w przyszlosci jak teraz dla ich rodziców. To podle działanie ma jasny przekaz- wszyscy jestescie wladnoscią "panstwa" i nie podskakiwac.Przeciez firma dostala jasny przekaz-rozebrac szalas,tak? Na miejscu rodziców natychmiast zbudowalibyśmy nowy. Tak się w dzieciach wykształca szacunek dla siebie i swoich rodziców.Do skutku,tak jak wyrastaly krzyze w Oświecimiu.
Zaki
rok temu
wstyd! powinni zapłacić odszkodowanie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić