o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Uzasadnienie wyroku TK ws. aborcji. Demonstranci ruszyli na Warszawę

16
Podziel się

Trybunał Konstytucyjny opublikował w środę uzasadnienie kontrowersyjnego wyroku z października 2020 r. w sprawie dopuszczalności aborcji eugenicznej. Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział niezwłoczną publikację orzeczenia w Dzienniku Ustaw. Strajk Kobiet planuje ogólnopolskie protesty. W Warszawie kilkuset demonstrantów ruszyło pod Sejm.

Uzasadnienie wyroku TK ws. aborcji. Demonstranci ruszyli na Warszawę
Strajk Kobiet. Na ulice Warszawy wyszły setki osób (Twitter)
bEDtfJJx

Po październikowym orzeczeniu w kraju wybuchły masowe protesty w ramach Strajku Kobiet. W środę demonstranci ponownie wyszli na ulicę. W Warszawie zgromadzili się przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego.

bEDtfJJz

Demonstranci ruszyli na Warszawę. Protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Manifestacja rozpoczęła się ok. godz. 18:30. Przed siedzibą Trybunału przemawiała m.in. Liderka Strajku Kobiet Marta Lempart. Na miejscu jest ponad 200 osób.

Do protestujących dołączyli politycy Lewicy. Demonstrację zabezpiecza kilkudziesięciu policjantów. Funkcjonariusze odtwarzają stale komunikat informujący, że zgromadzenie jest nielegalne.

bEDtfJJF

TK opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji. Strajk Kobiet protestuje

Jeżeli wyrok Trybunału Konstytucyjnego zostanie opublikowany, przerywanie ciąży w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu będzie w Polsce nielegalne. Publikacji orzeczenia stanowczo sprzeciwia się Strajk Kobiet. Marta Lempart na konferencji prasowej nakreśliła, jakie możliwe są skutki opublikowania uzasadnienia i wyroku TK ws. aborcji.

Osoba, która zdecyduje się, żeby w Dziennik Ustaw opublikować orzeczenie TK, popełni przestępstwo – oświadczyła Lempart, precyzując, że chodzi o nadużycie uprawnień.

Liderka Strajku Kobiet dodała, że złożone zostanie w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Podobne zawiadomienie ma dotyczyć również lekarzy, którzy będą odmawiać wykonywania zabiegów aborcyjnych z powodu wad płodu.

bEDtfJJG
Będą ścigani tak długo, jak będzie trzeba – podkreśliła.

Aborcja w Polsce. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego

22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu jest niezgodny z Konstytucją. Przerywanie ciąży ma być także zabronione w przypadku nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu dziecka. Zdaniem sędziów, aborcji dokonać można tylko w przypadku, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety bądź jest skutkiem czynu zabronionego takiego jak gwałt.

bEDtfJJH

Obejrzyj także: Strajk Kobiet w Warszawie. Marta Lempart krytykuje działania policji. Dostało się Jarosławowi Kaczyńskiemu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDtfJKa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
ELA
8 miesięcy temu
Policja powinna natychmiast zrobić z nimi porządek,co to za rząd że na takie coś pozwala
XYZ
8 miesięcy temu
Idealna manipulacja rządzących i nie mówię tu o PiS tylko o Rotschildach czy Rockefellerach. Zrobimy tak: TK wyda decyzję odnośnie aborcji ludzie to zobaczą i znowu wyjdą na ulice. Dzięki temu podniesiemy statystyki zakażeń i wprowadzimy lockdown na dłużej. Przedsiębiorstwa się pozamykają a my uzyskamy łatwość w przejęciu całej gospodarki
o.rydzik
8 miesięcy temu
strajk GÓRĄ!
bEDtfJKb
Dzieci nienar...
8 miesięcy temu
My również chcemy żyć!!!
men
8 miesięcy temu
Niech ci protestujący obejrzą film ...nie planowane.....
men
8 miesięcy temu
PROTESTUJĄ TYLKO CI KTÓRZY SIĘ JUŻ URODZILI...
Radek
8 miesięcy temu
Znowu przyszlo 1000 osob. Onety, Gazety i TVN szczuja ludzi na siebie.
Tak
8 miesięcy temu
Władze dzielą ludzi, o to im chodzi chcą wszystkich sklucić, to wcale nie chodzi o żadną ochronę życia
Tak
8 miesięcy temu
Władze dzielą ludzi chcą wszystkich skłucić o,to im chodzi, to wcale nie chodzi o żadną ochronę życia każdy
opamiętanie
8 miesięcy temu
Za słaby kowid złapał tą Lempart, dosyć, że oszustka to jeszcze złodziejka, gdzie są te pieniądze, które ludzi jej dawali, aby doprowadzali do strajku, aby zabijać dzieci, a później starszych ludzi, o to opozycja walczy aby zniszczyć ludzi. Opozycja już powiedziała, że jak dorwie się do władzy, to znowu wysprzeda cały majątek, a ludzie niech pracują jako parobki, jak było za czasów Balcerowicza, który zniszczył Polskę, zniszczył ludzi, i nie odpowiedział za to. Powinien siedzieć, z całą opozycją. Ludzie nie pozwólmy, aby ci oszołomy wrócili do władzy.
🍃🍃🍃
8 miesięcy temu
No prosimy jedni Demonstrują na ulicach, a drudzy opiekują się na codzień (np) starszą i ponadto schorowaną osobą, Jak nasza babcia co chce w nocy w stać a to nie bo się przewraca a np my śpimy.
M..Cx
8 miesięcy temu
Ja jakbym chciała protestować to bym musiała , wtedy kłócić się z własnym mężem, rodzicami itp itd. Przez rok.
Ziemniak
8 miesięcy temu
Szkoda nawet gadać, co się dzieje teraz. To druga epidemia Drodzy Państwo.
bEDtfJJT
Gorąco
8 miesięcy temu
No i znowu się zaczyna że szkoda gadać! Więc Polsko hulaj z wiatrem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić