o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ABA
|

Zostały godziny. Świat patrzy na Wuhan

327
Podziel się

Zespół badaczy ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), który przebywa w Wuhan, w ciągu najbliższej doby zakończy kwarantannę. To oznacza, że rozpocznie się długo wyczekiwane dochodzenie w sprawie koronawirusa i przyczyn pandemii.

Zostały godziny. Świat patrzy na Wuhan
(Getty Images)
bDKkTIBh

W Wuhan przebywa 13-osobowy międzynarodowy zespół badaczy z WHO. Zespół powoli kończy już dwutygodniową kwarantannę, po której przystąpi do pracy w terenie. Zadaniem ekspertów będzie zbadanie źródeł pandemii.

Eksperci badają koronawirusa w Wuhan

Na efekty pracy zespołu czeka cały świat. To, co zaprezentują eksperci, może mieć wpływ na światową politykę i działania poszczególnych rządów. Wiele państw wciąż jawnie obwinia Chiny o poważne zaniedbania, które doprowadziły do pandemii.

bDKkTIBj
Koncentrują się na tym oczy całego świata. Jesteśmy tego świadomi, nie da się tego obejść. Dlatego staramy się być naprawdę skupieni, jesteśmy naukowcami, nie jesteśmy politykami, staramy się naprawdę spojrzeć na to z naukowej perspektywy - powiedziała dla CNN holenderska wirusolog i członkini zespołu Marion Koopmans.
Zobacz także: Nowe przypadki COVID-19 w Chinach. Władze walczą z koronawirusem

Zespół spędził ostatnie dwa tygodnie na rozmowach wideo z chińskimi naukowcami, podczas których omawiano dotychczasową wiedzę w tym temacie. Wszyscy podkreślają, że ich śledztwo może nie przynieść od razu oczekiwanych efektów.

bDKkTIBp
Myślę, że naprawdę musimy sprostać oczekiwaniom. Jeśli spojrzysz na niektóre z wcześniejszych śledztw dotyczących pochodzenia epidemii, zajęło im to lata. Wczesne i stosunkowo proste badania zostały już przeprowadzone i opublikowane - powiedziała Marion Koopmans.

Chociaż cały świat ma nadzieję, że uda się na dobre ustalić źródła pandemii, to eksperci nie są aż tak optymistyczni. Zauważają, że minęło zbyt wiele czasu, aby określić, skąd dokładnie wziął się wirusa i w jaki sposób się rozprzestrzeniał.

bDKkTIBq
Znalezienie przyczyny jest bardzo trudne dla każdego. Bardzo trudno byłoby teraz uzyskać jakiekolwiek początkowe dowody, aby zbadać pochodzenie SARS-COV-2 i pierwsze przypadki COVID-19. To naprawdę trudne. I wątpię, żeby ci międzynarodowi eksperci mogli cokolwiek znaleźć - powiedział Jin Dongyan, profesor wirusologii na Uniwersytecie w Hongkongu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKkTIBK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(327)
Jerry
miesiąc temu
A co o tym wszystkim sądzi Teodor?🤣🤣🤣🤣🤣
ciekawe
miesiąc temu
Co ustali WHO zarządzane przez przestępcę,. byłego bojówkarza i ministra zdrowia Etiopii który zataił 3 epidemie cholery. Gość wspierany i promowany przez globalistów i właścicieli WSZYSTKICH laboratoriów w Chinach
Ida
miesiąc temu
Pic na wodę fotomontaż
bDKkTIBL
Who
miesiąc temu
Jak juz miesiać od wybuchu przemeblowali lobaratoria i przebudowali wiec z czym do ludzi, jeszcze powiedzą ze to nasza wina bo za mało produktów made in china kupiliśmy.
TYMCZASEM...
miesiąc temu
A TYMCZASEM W CHINACH POKŁADAJĄ SIĘ ZE ŚMIECHU...
Najnowsze komentarze (327)
niepokorna
miesiąc temu
podejrzewam że ślad jest amerykański w tym wirusie .
kto beknie
miesiąc temu
Prezydent Trump rozpoznał sprawę i zrezygnował z finansowania WHO.
olek
miesiąc temu
KOVID21 ... kiedy ?
Darom
miesiąc temu
A przecież to się wdzystko zaczęło w chinach gdzie na straganie sprzedawali nietoperze zakażone koronowirusem. Jeden chińczyk zjadķ nietoperza i był chory. Ten co sprzedawał na straganie też miał koronoworusa. No i tak się zaczęło. Jeden drugiemu zaczął przekazywać. Chińczyk nie świadomy choroby pojechał do włoch, tam pozarażał . Potem to przyszło do innych krajów i do Polski. Nie pamiętacie ?
nik
miesiąc temu
Wirus cod19 tak jak kazdy wirus,Zasada unikac kontaktu przez epidemiologiczny rezim i totalne szczepienia.Brac szczepionke bez wzgledu na sumpatie polityczne,Wladze dzisiejsza sprowadzic na ziemie z oblokow a nie Torun i spolka,Kosciol nie pomaga w tym ustroju.Przywodcy narodu chca zniszczyc to plemie polskie.
Bulinek
miesiąc temu
Acha jeszcze brakuje nam kłótni politycznych za które zapłacą my zwykli ludzie bo ci na wysokich stołkach zawsze mają swoje ochronne parasolki...
nie ośmieszaj...
miesiąc temu
To trzeba zobaczyć kto sponsoruje WHO.
B1973
miesiąc temu
No na pewno dowiemy się prawdy???? czym więcej nośników video zapisów rozmów tym większa manipulacja ludżmi powiedzą to co będzie trzeba powiedzieć pokażą to co trzeba pokazać,a prawdy nigdy się nie dowiemy,każdy ma swoją w dzisiejszych czasach,ale tak było jest i będzie.Jesteśmy wkręcani we wszystko i tak jest na całym świecie.
bDKkTIBD
bakteryja
miesiąc temu
Niech amerykanie nie żną głupków.Amerykanie (Uniwersytet Chapel Hill) we współpracy z laboratorium wirusologicznym w Wuhan (2015r.) prowadzili badania w których łączono wirus nietoperza SHC014-CoV z ludzkim wirusem SARS-COv - wynik ekperymetu wirus atakuje ludzkie komórki, badania ogólnie dostępne w internecie, zostały potępione przez innych naukowców, W listopadzie 2015 r. w czasopiśmie Nature opublikowano artykuł, w którym wyrażono zaniepokojenie tym eksperymentem, który nie przyniósł korzyści w zrozumieniu wirusów, ale stanowi duże ryzyko, jeśli chimeryczny koronawirus, który może zarazić osobę, wyjdzie z laboratorium [6] . W artykule zauważono, że chociaż wirus nietoperza RsSHC014 stanowi tylko potencjalne zagrożenie, nowy sztucznie stworzony chimeryczny koronawirus jest już prawdziwym zagrożeniem dla ludzi [6] . Jednak w 2016 r. Profesor Wydziału Mikrobiologii i Immunologii Uniwersytetu Columbia Vincent Rakaniello [en] w przeglądzie najnowszych badań potencjalnie pandemicznych wirusów, w tym SHC014-MA15, powiedział:[7] : „Krytycy eksperymentów ze sztucznym wzmocnieniem funkcji wirusów często dają apokaliptyczne scenariusze, w tym uwalnianie zmienionych wirusów, a następnie katastrofalny wpływ na ludzi. Jednak takie oświadczenia są prywatnymi opiniami, które mają na celu jedynie przestraszyć społeczeństwo i zmusić nas do niepotrzebnych regulacji. Wirusolodzy manipulowali wirusami od lat [...] i ani jeden zmodyfikowany wirus nie wywołał epidemii wśród ludzi. ”
afrykaner
miesiąc temu
Macierewicz wszystko wyjaśni.
Pablo
miesiąc temu
Pieniądze trzeba wydać, a jak się bawić to w Chinach
Max
miesiąc temu
Na h.... Tam jadą po tak długim czasie. Sztuka musi się jak to mówią zgadzać.
Rzufd
miesiąc temu
A jaka jest teraz roznica czy to nietoperz czy pies? Jaki to ma wplyw na ciag dalszy tego przedstawienia? Wszystkie oczy? Nawet najman jest bardzej absorbujący
Jckpkp
miesiąc temu
Pawłowicz tam wysłać, zresztą winny jest Tusk, no może Owsiak.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić