Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Małopolska. Seryjny złodziej paliwa zatrzymany przez policję

1

Do zatrzymania przestępcy doszło w Małopolsce. Aresztowany mężczyzna działał na terenie całego całego województwa. Jego schemat działania był zawsze taki sam: najpierw tankował auto, a później uciekał ze stacji bez uiszczenia zapłaty.

Małopolska. Seryjny złodziej paliwa zatrzymany przez policję
33-latek działał na terenie całego województwa małopolskiego (Policja.pl)

Poszukiwany został aresztowany dzięki czujności pracownika stacji w Niegardowie. Zwrócił on uwagę na podejrzane zachowanie jednego z klientów. Kiedy podszedł do jego auta, spostrzegł, że tablica rejestracyjna oraz nalepka kontrolna są zakryte, i domyślił się, że zaraz może mieć miejsce kradzież.

Zgodnie z podejrzeniami pracownika stacji kierowca próbował odjechać bez płacenia. Mężczyzna podjął próbę zatrzymania złodzieja oraz wyrwania mu kluczyków ze stacyjki, jednak ten dodał gazu i uciekł, doprowadzając do upadku ścigającego.

Policja aresztowała seryjnego złodzieja paliwa. Jaka kara mu grozi?

Sprawa kradzieży została zgłoszona na policję. Zajęli się nią śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach. Po przeanalizowaniu dowodów i nagrań z monitoringu ustalili, że przestępca to 33-letni mieszkaniec gminy Bochnia.

Zobacz także: Zobacz też: Wrocław. Na oczach policjantów wyrywał barierki. Został zatrzymany

W trakcie popełniania przestępstwa 33-latek poruszał się pożyczonym autem. Do zatrzymania mieszkańca Bochni doszło na terenie gminy Radziemice.

Aresztowany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Kraków – Nowa Huta. 33-latkowi postawiono zarzut kradzieży rozbójniczej, za którą grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mieszkańca Bochni orzeczono również policyjny dozór. Ponieważ działał na terenie całego województwa małopolskiego, niedługo może usłyszeć kolejne zarzuty.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić