aktualizacja 

Matka osierociła siedmioro dzieci. Od dawna ledwo wiązała koniec z końcem

42-letnia kobieta rzuciła się do rzeki Prosny w Kaliszu, by ratować swojego 13-letniego syna. Dziecko ocalało, ale matka niestety zginęła. Jak przekazuje "Gazeta Wyborcza" Taisa osierociła siedmioro dzieci, które teraz poszukują nowych domów.

Matka osierociła siedmioro dzieci. Od dawna ledwo wiązała koniec z końcem
Mama siedmiorga dzieci utonęła w parku. (gov.pl)

Do tragedii doszło we wtorek 27 czerwca w Parku Miejskim w Kaliszu. W godzinach popołudniowych matka spacerowała z synem nad rzeką Prosną. Nagle 13-latek wpadł do wody, a zdesperowana kobieta rzuciła się mu na ratunek.

Ratowała tonącego syna. Nie żyje

Na miejsce natychmiast wezwano straż pożarną. Chłopiec wyszedł z wody o własnych siłach, ale jego mama nie wypłynęła. Dopiero po półtorej godziny poszukiwań ciało wyłowili nurkowie ze straży pożarnej. Przyjechali aż z Konina ponieważ w Kaliszu nie ma jednostki ratownictwa wodnego.

Trzeba ustalić, co sprawiło, że kobieta zginęła. Musimy pamiętać, że Prosna jest spokojną rzeką w porównaniu np. z Wartą. Możliwe, że doszło do zawału serca, może zmarła w coś się zaplątała – powiedział "Faktowi" prok. Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niepokój w Mołdawii. Jedni obawiają się Rosjan, drudzy wychwalają Putina

Z nieoficjalnych przekazów wiadomo, że kobieta nie potrafiła pływać. Być może to miało kluczowe znaczenie. Do tego doszły ogromne emocje związane z tym, że 13-latek znajduje się w wodzie.

"Gazeta Wyborcza" dotarła do szczegółowych informacji na temat rodziny 42-latki. Kobieta miała siedmioro dzieci i ledwo wiązała koniec z końcem. Ojcowie dzieci nie płacili alimentów. Taisa nie mogła pracować, ponieważ jej 13-letni syn ma autyzm. Utrzymywała się z zasiłków, 500 plus i pomocy MOPS-u.

Wiktor był jej oczkiem w głowie. Reszta wychowywała się sama, najczęściej na ulicy - przekazują sąsiedzi.

Obecnie pociechy 42-latki są pod opieką psychologa. Dla niepełnoletnich poszukiwani są opiekunowie.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić