Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Matura 2020 - język francuski. Arkusz, transkrypcja i odpowiedzi. Kiedy CKE poda wyniki?

1

23 czerwca tegoroczni abiturienci przystąpili do egzaminu maturalnego z języka francuskiego. Co pojawiło się w arkuszu? Na jakie pytania musieli odpowiedzieć maturzyści?

Matura 2020 - język francuski. Arkusz, transkrypcja i odpowiedzi. Kiedy CKE poda wyniki?
We wtorek maturzyści pisali egzamin z języka francuskiego (Getty Images)

Egzamin z języka francuskiego tradycyjnie rozpoczął się od słuchania. Na podstawie nagrań uczniowie musieli rozwiązać trzy zadania, łącznie za 15 punktów.

Później zweryfikowane zostały ich umiejętności czytania ze zrozumieniem. Pojawiły się cztery ćwiczenia tego typu. Maturzyści mogli uzyskać za ich rozwiązanie maksymalnie 15 punktów.

Zobacz także: Matura 2020. Dariusz Piontkowski mówi o ewentualnym przecieku. Egamin będzie unieważniony?

Następnie nadszedł czas na gramatykę. Tutaj na uczniów czekały dwa zadania. Jeżeli ktoś udzielił właściwych odpowiedzi, to otrzyma 10 punktów.

Na koniec maturzyści musieli napisać wpis na bloga na temat klubu filmowego (10 pkt.). Trzeba było rozwinąć cztery punkty:

  • napisz, skąd wziął się pomysł utworzenia klubu
  • wyjaśnij, jakie są warunki zapisania do klubu
  • przedstaw zalety bycia członkiem tego klubu
  • opisz wydarzenie, które klub zamierza zorganizować w najbliższym czasie.

Arkusz maturalny z języka francuskiego pojawił się już na oficjalnej stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dostępna jest też transkrypcja nagrań. Jeżeli chodzi o odpowiedzi, to w internecie pojawiają się sugerowane rozwiązania zadań. Na udostępnienie oficjalnego klucza przez CKE trzeba jeszcze poczekać.

Matura 2020. Kiedy CKE poda wyniki?

Samo przystąpienie do egzaminu maturalnego wiąże się z ogromnym stresem. Uczniowie bardzo mocno przeżywają również czas, w którym muszą wyczekiwać informacji o wynikach swoich egzaminów.

Kiedy Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi wyniki? Ma się to stać najpóźniej 11 sierpnia. Maturzyści muszą zatem uzbroić się w cierpliwość.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić