o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MNK
|

Mazurek: Adam Bodnar jest najgorszym RPO wolnej Polski

64
Podziel się

Robert Mazurek zaatakował w swoim najnowszym felietonie na portalu dziennika "Rzeczpospolita" dr Adama Bodnara. Słowa wywołały oburzenie wielu internautów.

Mazurek: Adam Bodnar jest najgorszym RPO wolnej Polski
Dziennikarz Robert Mazurek (AKPA)
bELpgvjF

Adam Bodnar oficjalnie przestał pełnić funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich we wrześniu 2020 r. Przestał, choć tylko na papierze bowiem w dalszym ciągu pełni obowiązki RPO. Wszystko przez spór toczący się w Sejmie i Senacie ws. wyboru nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. 

Trzecia próba

Najbliżej wyboru nowego RPO było na początku 2021 r. kiedy politycy Prawa i Sprawiedliwości zgłosili (pierwszy raz spośród trzech prób) swojego kandydata - Piotra Wawrzyka. Obecny już dzisiaj poseł PiS-u został wówczas poparty przez Sejm i do objęcia funkcji RPO wystarczyło, by zgodził się na to Senat. 

bELpgvjH

Nic z tego. Politycy opozycji mający większość w Senacie odrzucili kandydaturę Wawrzyka i kolejny raz nic nie wyszło z wyboru następcy Adama Bodnara. 

Senat jako instytucja przestrzegająca reguł demokratycznych stworzył pełne warunki, by Piotr Wawrzyk mógł zaprezentować swoje poglądy i odpowiedzieć na pytania; nie zyskał on uznania większości senatorów, więc procedura wyboru RPO zaczyna się od nowa - mówił Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki. 

TK o Rzeczniku Praw Obywatelskich

W najbliższą środę 10 marca Trybunał Konstytucyjny ma wypowiedzieć się w sprawie Adama Bodnara i zajmowanego przez niego urzędu.

bELpgvjN
W środę Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej ma przesądzić o przyszłości Adama Bodnara. Posłowie PiS oczekują, że Bodnar nie będzie mógł pełnić funkcji z powodu zakończenia kadencji, mimo że nie udało się wybrać jego następcy. Sprawozdawcą ma być Stanisław Piotrowicz - poinformowało radio RMF FM. 

Mazurek atakuje Bodnara

Robert Mazurek w swoim felietonie dla "Rzeczpospolitej" zaatakował Adama Bodnara. Dziennikarz określa trwającego na stanowisku RPO mianem "najgorszego Rzecznika Praw Obywatelskich wolnej Polski". 

Pięć, prawie już sześć, lat temu Zofia Romaszewska stawała w szranki z Adamem Bodnarem. Wygrał osobiście sympatyczny, ale skrajnie upartyjniony Bodnar, który stał się najgorszym, bo najbardziej stronniczym, rzecznikiem w wolnej Polsce - ocenia Mazurek. 
bELpgvjO

Krytyka w sieci. Słowa dziennikarza spotkały się z dużą falą krytyki w internecie. 

Nie ma nic gorszego niż upartyjniony dziennikarz - zareagował prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. 
Podsumujmy głęboką myśl autora: Adam Bodnar, chociaż nie wiadomo w związku z jaką partią, to jednak jest upartyjniony. Natomiast Zofia Romaszewska, co do której to akurat wiadomo, by nie była - kpi ze słów Mazurka dziennikarz Jakub Medek. 
bELpgvjP
Zobacz także: #dziejesienazywo: Franciszek Longchamp de Berier: Kościół nie decyduje o prawie w Polsce
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELpgvki
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(64)
Milczek
8 miesięcy temu
A Maruzek też był w Barcelonie. Może jakieś inne wyjazdy sponsorowane.
marooo
8 miesięcy temu
Tego człowieka nie da się spokojnie słuchać w radio. Wyraźnie minął się z powołaniem...Może powinien zostać traktorzystą?
ger
8 miesięcy temu
Panie Mazurek, byłem pana wiernym słuchaczem codziennych wywiadów z politykami. Po takiej wypowiedzi straciłem do pana szacunek, jaki miałem dla niezależnego dziennikarza. Jedziesz pan na tym samym wózku co Kaczyński.
bELpgvkj
wojak
8 miesięcy temu
Brawo Panie Mazurek. Mam nadzieję że takich dziennikarzy jest więcej. Jest wiele spraw do nagłośnienia np śp. Jolanta Brzeska. Jej cierpienie musi zostać wyjaśnione a za handel kamienicami ktoś musi dopowiedzieć. Za sprzedaż polskiego majątku narodowego też wiadomo kogo rozliczyć i taki czas przyjdzie. Szacun Panie Mazurek.
wojak
8 miesięcy temu
Jan, a ty bierzesz od kogo że bronisz Bodnara który działa wbrew interesom Polski.
MAX
8 miesięcy temu
i co lewactwo się pieni, to bardzo dobrze
Perykles
8 miesięcy temu
Jest jeszcze nadzieja gdy dziennikarz spoza układu rządzącego mówi że "król jest nagi" Bodnar od pierwszej chwili swojego urzędowania wdraża zasadę że wolność wyboru światopoglądu to podwalina demokracji . Oczywiście tylko wtedy kiedy to jest ideologia skrajnie lewicowa (lewacka) jakiej on sam jest wyznawcą. Cała reszta to "faszyści, stalinowcy i niespełna rozumu" ! Tak ma zryte pod beretem ten "janczar lewackiej rewolucji" !!!! Brawo panie Mazurek !! Jest nadzieją !
gość
8 miesięcy temu
a mazurek najgorszym dziennikarzem
AntyPisior
8 miesięcy temu
Cos sie chyba Mazurkowi pomieszało
blandzior1
8 miesięcy temu
Kolega red. Mazurek ma swoje 5 min. Bravo, bravissimo. Najlepszy sposób aby wypłynąć. Idzie śladem innej, prawilnej części tow. dziennikarskiego.
blandzior
8 miesięcy temu
Red. Mazurek w swoich programach w RFM FM udawał bezstronnego a chodziło mu, aby od środka rozwalić Rzepę. A może gra takiego, aby wywołać dyskurs. Na poparcie tezy, że jest upartyjniony ma być fakt, że nie należy do PIS. Tak trzymaj Herr Mazurek (jakaś dziwna zbieżność nazwisk z p. od odgrzewanych kotletów i jakiś kapiszonów i innych bon motów tak wdzięcznie wyśmiewających opozycję- we wszystkim się mylą) jesteś bezstronnym facetem. A jak się mają najlepsi beneficjenci (oczywiście nieupartyjnieni) z rekomendacji PiS. Mam wymieniać, czy Mazurek sam to kreśli w swoim kolejnym felitonie. No i wymieni ich sukcesy nieupartyjnione. Chcę usłyszeć to lizusowskie bla, bla, bla.... Kiedy posypią się gratulacje ze strony b.b. Karnowskich, Sakiewicza i innych nieupartyjnionych. Albo... Mazurek został wysunięty jak koń wyścigowy Rzepy, aby się przypodobać władzy i dostać reklamy od np. (omfi premiera) Obajtka. (a propos jaki w oczach i piórze red. Mazurka będzie ogląd tego ostatniego) A więc Aidp.
Gonzo
8 miesięcy temu
Mierny ale wierny dziennikarz próbuje się przypodobać fundamentalistom z pisu i atakuje rzecznika praw obywatelskich tylko dlatego że ten jest niezależny świat stoi na głowie
Adam
8 miesięcy temu
Mazurek ma rację i tylko ślepiec staje po drugiej stronie
bELpgvkb
taki tam
8 miesięcy temu
brawo, Panie Mazurek! Świetnie Pan wypunktował tego gostka, który zwykłych obywateli miał w tyle!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić